Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan legyek olyan hajlékony...

Hogyan legyek olyan hajlékony mint egy balettos? Tobbi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves lány vagyok,régen gimnasztikáztam és nagyon hajlékony voltam,a spárga mindkét fajta ment,én voltam a csapatban a leghajlékonyabb.De 11 évesen abahagytam azota csak néha-néha nyujtok,de most szeretném visszakapni a hajlékonyságomat.Lótuszulés megy,a térdeim teljesen lent vannak,mindkét spárgából olyan 15 cm hiányzik a foldtol,azt szeretném hogy meg tudjam csinálni a spárgát,és nagy terpeszben ha kinyitom a lábaim akkor leérjen a mellkasom,hasam..Most leér a homlok,konyok de a mell és a hasam nem.Tudom,nyújtanom kell.De milyen gyakorlatokat,hányszor és mennyit?Kérlek segítsetek!

Újra hajlékony szeretnék lenni!Ez mennyi ido kb?



2014. jan. 24. 10:11
 1/6 A kérdező kommentje:

Kifelejtettem hogy mellete heti 4 szer lovagolok inenzíven,de nem versenyzek.Hátha fontos.

És ezt i szeretném elérni amit a 0:39 percben csinál a lány.Hogyan?

http://www.youtube.com/watch?v=loszrEZvS_k

2014. jan. 24. 10:18
 2/6 anonim ***** válasza:
jóga
2014. febr. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A jóga az ilyenre jó?És honnan szerezzek jógagyakorlatokat?
2014. febr. 6. 17:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy eljársz jógakurzusokra. De lehet könyvből is.

Ez az egyik legjobb könyv szerintem:

[link]


A balettosok tényleg hajlékonyak, fiatalon. Majd mikor 40 évesek lesznek, ízületi roncsok lesznek. A jógától nem csak hajlékonyabb lesz az ember, de egészségesebb is. Hiszen ez egy indiai egészségmegőrző mozgáskultúra.


Tessék, 101 éves öreg indiai jógás férfi:

http://www.youtube.com/watch?v=AUgFtJZS1MI


Kicsit hajlékony a papi 101 évesen nem? :D Hajlékonyabb a 16-20 éves balerináktól is.

2014. febr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Van egy csomó gyakorlat rá !

Falhoz fekvés lábakat szét és hagyd hogy súly dolgozzon..

Terpeszben ülsz és átmászol a spárgán meg vissza stb... Nézz youtubon esetleg ..de irtó sok gyaki van rá.


Amúgy meg magnézium.(tablettát) Segít hogy gyorsabban tágulj.. de csak napi egy.. és vigyázz a súlyodra mellette :)

Szerintem meg lesz a spárgád csak ne húzd meg magad közben.. Ezért pl ne pattanj fel egyből.. stbstb :)

2014. márc. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én is a jógát ajánlom, én versenyszerűen futok és nagyon merev voltam, de amióta heti 1 jógára járok + otthon néha nyújtok, már a spárgám is majdnem lemegy.
2014. aug. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!