Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az ázsiai harcművészetek/küzdő...

Az ázsiai harcművészetek/küzdősportok működnek egyáltalán a valóságban?

Figyelt kérdés

Néztem több videót, valamint birkózóként sparringoltam már kung-fusokkal, karatésokkal, ju-jutsusokkal (nem bjj) és taekwondósokkal is. Hát nagyon siralmasak voltak. Sehol sem láttam még olyat, ahol ázsiaiak tényleg tudják használni a tudásukat.

A boksz, kick-box, savate, birkózás, szambó, brazil jitsu az működik, ez tény. Talán a thai box az egyetlen ázsiai küzdőstílus, ami tényleg használható.


Az ilyen aikido, kung-fu, ju-jutsu, karate és társai ezek működnének éles küzdelemben. A karate az tánc, ezt tapasztaltam. Az ilyen kung-fus tigris, daru, sáska állások is elég nevetségesek.



2014. febr. 15. 21:05
 81/115 anonim ***** válasza:
64%

Mitérdekeltéged!


"Mert különös, mikor is találkozunk kvantumfizikás dologgal a CSI-nél? Mikor a kvantumfizika elterjedt."


Aranyat ér amiket írsz, komolyan.

Amikor a nyugati világ tudománya eljutott arra a szintre, hogy kvantummechanika.. akkor elkezdtük felfogni hogy basszus, és tényleg.. van energia, ami mindennek az alkotója.. Mondd ki így: van 'csí'.


Az elektromos energia is csí, a kínai nyelvben sok kifejezésre használatos a csí például 'szél csí' vagy 'elektromos csí'. Benne van az áram nevében a csí. Persze, ez is egy energia fajta. Tehát akkor van csí vagy nincs csí?


Szinte már úgy érzem, hogy nálad tovább is lehet lépni.


Ren chi, azaz 'emberi chi'.


"Mint a fémcső hajlításos dolog. Az is csak trükközés. Vegyük például azt, mikor valaki úgy hajlítja el a vascsövet, hogy ráütnek vele a hasára. Mi a titka? Rögtön a legelső: nem vascsőt használnak. Ugyanúgy, mint a színházakban se igazi kést használnak a szúrásokhoz. A második meg egy apró trükk, amit kevesen ismernek. Megfelelő mennyiségű levegőt fújnak ki jó időben. Ugyanis ilyenkor a rekeszizom pont ott van, ahova ütnek. Ezt egy kicsit feledzik, mint írtam vascsövet kicserélik,"


Most mesét kreálsz?


Én nem vascsövet írtam, hanem betonvasat vagy evőpálcikát.

Nem hasat, ami tényleg feledhető hanem torkot.


Miről beszélünk még? Akarod, hogy trükk legyen? Nincsen 'trükk', az emberi test belülről megerősíthető. Ehhez kell a csikung.


"Ennek ellenére még mindig a nyugati tudomány az agymosás."


A nyugati tudomány ami hamis világképet fest.

A nyugati tudomány ami nem az egészségedet szolgálja, hanem a betegségedet (lásd orvos'tudomány').


Igen, a nyugati világnézetben rengeteg agymosás van. Például nem veszed észre, hogy értelmetlen módon ellenkezel valamivel szemben, amit nem értesz. Ez a fajta zárkózottság is az agymosás hatása, a beszűkült tudat működik így. Az hogy nem értesz valamit, vagy nem értesz vele egyet még nem jelenti, hogy így harcolnod kell. Így soha nem is fogod megérteni.


A bizonyítékok pedig: a torkon széttört evőpálcikák, az elgörbített vasak. Mi (én is, nem csak Te) belehaltunk volna ezen mutatványokba. Valószínűleg hassal kibírnák ezt-azt, legfeljebb nagyon fájna de nálunk ügyesebbek a testük abszolút sebezhető részeit teszik ellenállóvá. Ez az emberi testben lévő csí egyik legszemléletetsebb ereje.


A másik az akupunktúra, komoly gyógyászati módszer, újra leírnám. Nem bizonyíték?



Kérdező, igen szép írást másoltál be, ismertem de tetszett. Jó lenne újra és újra elolvasni, megtanulni.


"De HA létezik is a csí, kötve hiszem, hogy azt egy harcművész tudná éles harcban alkalmazni."


Ez érdekes. Nos egyfelől te is használsz csít, ha sportolsz. Merthogy a mozgásunk már csak úgy működik, hogy eletromos impulzusokon túl a csínk is áramlik mozgás közben. Persze tudatosabban irányítani egy küzdelem helyzetében valóban kihívás.


Ugye nem gondoltad, hogy a harcművészetek az egyszerűségről szólnak? Nem, sokkal inkább fejlődésről és komoly célok eléréséről. Azt senki nem mondta, hogy könnyűek! :)



"Persze csí, kozmikus energiai, taoista élet elixír, szexchikung és többi marhaság, ez nem más, mint keleti alkímia. Az alkímia pedig okkult áltudomány"


Wikipédia:

"Az okkultizmus (a ’titkos, rejtett’ jelentésű latin occultus szóból) a természetfeletti erőkkel és a szellemvilággal kapcsolatos ismeretek összefoglaló elnevezése, amely magában foglalja az ezoterikus nézetek, kultuszok és varázsló-jósló praktikák teljességét. "


Nem, a taoista tudományok nem természetfelettiek. Abszolút a természet törvényeit írják le és követik, alkalmazzák.


Ettől még tudomány, a te egészségedet és erődet szolgálhatja, nem értem miért problémázol.


Számomra egyébként szimpatikusabb tudomány is mint a nyugati. A nyugati tudomány egyrészt belekényszerít egy (általatok elég jól ismert) materialista agymosott nézetbe. Sajnos itt indulnak, kivéve a kvantumfizika ami ettől már elszakad.


Utána pedig mit eredményeznek? Kérlek szépen barátaim, én a nyugati világban rengeteg hibát, de kevés jó dolgot látok.


Elméletileg igen fejlettek vagyunk, gépesítettek, gyógyászati technológiákban előrehaladottak, informatika egyre inkább a csúcson, járunk az űrben és a tengerek fenekén, atomszerkezeteket és fekete lyukakat vizsgálunk.


Az emberek mégis betegek és boldogtalanok. Materialisták, nem ismerik a világ valódi szerkezetét, nem ismerik a holografikus világmodellt, hitük az anyaghoz láncolja őket.

Létezik megoldásunk a krónikus betegségek elkerülésére (paleo táplálkozás preventív hatásai) mégis gátolják a terjedését ahol csak tudják a 'tudomány' állítólagos szakemberei.


Terjed az új világrend, háborúkat szítanak mi pedig belemegyünk, engedelmeskedünk. Egyre többet dolgozunk, kevesebb pénzért. Egyre kiszolgáltatottabbak vagyunk a kormányunknak, egyre kevesebb jogunk van (például önvédelemhez, társadalombiztosításhoz - ami már nincs a magyar alkotmányban).


Az egész nyugati világ a hajára kenheti a tudományát, mert pang és haldoklik. Az emberek szenvednek, ki jobban ki kevésbé. Zsákutca felé tartanak a tudományaink, hiszen nem az a gond, hogy más módon közelítik a dolgokat mint a keleti/taoista tudományok, hanem úgy tűnik kimondottan rosszul közelítik.


Kémiáról tanulunk évekig (én tényleg sok évig) miközben nem tanultuk meg, hogy nem is létezik anyag, nekem a kvantumfizika kérem szépen KIMARADT az oktatásomból, pedig megjegyeztük már, hogy középiskolás anyag kellene legyen. Egyetemen sok hülyeséget tanultam, newtoni fizikát, reológia, termodinamika, sok minden. De mindig kimaradt a szemléletmód amire az embereknek SZÜKSÉGÜK lenne:


Anyag nem létezik, az atom térfogatának legnagyobb része 'semmi', üres tér anyagi részét pedig vélhetően energia vagy 'csí' hullámok, talán egy fajta állóhullámok alkotják.


Na már most egészen más életfelfogást tenne lehetővé, ha ezeket korábban is látom.


Kicsit nehezebb volna az embereket félelemben tartani például, ha az alapszemléletük nem lenne materialista.


Tudom nektek ezek a dolgok most egyrészt emészthetetlenek, másrészt végtelenül ijesztőek, nem is írom tovább.


De zárnám azzal, hogy ezek miatt van igazán komoly jelentősége a harcművészeteknek. Az önvédelem az csak egy dolog. A mögöttes dolgok, magasabb szintű dolgok a lényegek.

2014. febr. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/115 A kérdező kommentje:

"A nyugati tudomány ami hamis világképet fest.

A nyugati tudomány ami nem az egészségedet szolgálja, hanem a betegségedet (lásd orvos'tudomány').


Igen, a nyugati világnézetben rengeteg agymosás van. Például nem veszed észre, hogy értelmetlen módon ellenkezel valamivel szemben, amit nem értesz. Ez a fajta zárkózottság is az agymosás hatása, a beszűkült tudat működik így. Az hogy nem értesz valamit, vagy nem értesz vele egyet még nem jelenti, hogy így harcolnod kell. Így soha nem is fogod megérteni."


Ez baromság! Ezt csak az látja így aki betegesen fanatikusan rajong a távol-keleti filozófiáért és életmódért. És a szokásos kamu szöveg " Soha sem fogod megérteni!" A helyzet az, hogy Te sem érted, mert Te sem élsz Kínában, nem az ő életvitelük szerint élsz. Az, hogy trendből divatból nyomatod a keleti világnézetedet, és hülyeségnek tartod a saját nyugati világnézetedet, az csak annyit jelent, hogy a saját világodban nem találod a saját helyedet. És ilyenkor próbálsz bele kapaszkodni a keleti hókuszpókuszba. Gratulálok! Ez szegénységi bizonyítvány.


"Ez érdekes. Nos egyfelől te is használsz csít, ha sportolsz. Merthogy a mozgásunk már csak úgy működik, hogy eletromos impulzusokon túl a csínk is áramlik mozgás közben. Persze tudatosabban irányítani egy küzdelem helyzetében valóban kihívás.


Ugye nem gondoltad, hogy a harcművészetek az egyszerűségről szólnak? Nem, sokkal inkább fejlődésről és komoly célok eléréséről. Azt senki nem mondta, hogy könnyűek! :)"


Aha persze... jön a szokásos elterelő ellentmondásos duma. Ezzel csak azt bizonyítod, hogy tényleg nem működnek a harcművészetek. :D A hatékony harcnak pont az a lényege, hogy minél egyszerűbben tud alkalmazni a tanult harci tudást. Nem lovaglóállást, tigris-daru állást és a többi működésképtelen marhaságot kell gyakorolni, hanem azt ami hatékony.


"Nem, a taoista tudományok nem természetfelettiek. Abszolút a természet törvényeit írják le és követik, alkalmazzák.


Ettől még tudomány, a te egészségedet és erődet szolgálhatja, nem értem miért problémázol. "


Ha már ekkora nagy "szakértője" vagy a taoista életmódnak, akkor legalább saját magadnak ne mondj ellent! A taoizmus, az igenis a keleti alkímián alapul! A középkorban nem csak Európában voltak alkimisták, hanem közel-keleten és távol-keleten is.

[link]

Olvasd el! De a kedvedért idézek belőle.

"A történelem folyamán nem volt állandó alkímiai iskola, hanem egy tág és változékony rendszer volt amely mindig hatott az adott kor és hely szellemére. Így beszélhetünk egyrészt görög-egyiptomi-babiloni, indiai/hindu, kínai/taoista alkímiáról, másrészt iszlám, keresztény, gnósztikus és misztikus alkímiáról."


Pontosan a kínai taoisták voltak a legnagyobb alkimisták távol-keleten! Az alkímia pedig okkult áltudomány.

[link]

Ezt is olvasd csak el. Majd meglátod, hogy mennyi ezotériás marhaság van, a te nagyra tartott taoista életfelfogásodban.


"De zárnám azzal, hogy ezek miatt van igazán komoly jelentősége a harcművészeteknek. Az önvédelem az csak egy dolog. A mögöttes dolgok, magasabb szintű dolgok a lényegek."


A szokásos téma elterelés, valamint másodjára is bebizonyítottad, hogy önvédelmi értéke nem túl nagy a harcművészeteknek. Hiszen a mögöttes dolgok fontosabbak. Persze ha csak filozofáltok, nem is fogtok megtanulni bunyózni. XD


És még csodálkoznak a harcművészek, mikor az általuk alacsonyabb rendűnek tartott, és szabályok közé korlátozott küzdősportot űzők, jól megagyalják őket. Tipikus idióta az összes, arcuk van, bunyózni nem tudnak, de azért hARCművészek. Ja... persze.

2014. febr. 17. 11:17
 83/115 anonim ***** válasza:

„A kínek a használatát meg lehet tanulni. A kí az alhasból jön, a tandemből. Aki megtanulja ennek a használatát, az többet tud teljesíteni. Tulajdonképpen legtöbbször testi erőben jelentkezik. Például 50-60 éves korban a test már gyengül, de ahhoz, hogy még mindig gyors mozdulatokat tudjon végezni, ahhoz kell a kí, ez a belső energia. Az ember élete úgy néz ki, hogy miután megszületett, azonnal a halál felé, mint egyetlen cél felé halad. Azok akik kível rendelkeznek, öregkorukban is gyorsan tudnak mozogni. Egy normál ember idősebb korban már képtelen a gyors mozdulatokra.


Aki rendelkezik a kível, az hosszú életű tud lenni. Ahhoz, hogy a kimét elérjük, egyaránt kell a ki, a belső energia, és a test mozgása. A fiatal embereknek jó a testi erejük, de hogy igazán jó technikájuk legyen, ahhoz ke1l a ki, a belső energia is, nem elég csak az izmok ereje. Ahhoz, hogy az ember a kít meg tudja szerezni, ahhoz meg kell tanulnia koncentrálni, és a testét lazává tenni. Ezzel tankolja fel magát energiával és 2-3 órát is képes így teljesíteni. A zen is egy ilyen tréning. Például a szancsinban is ilyen történik.


Nekem inkább a szancsin az a kata, ami az energiatréninget jelenti. A Tensót tulajdonképpen már Mijagi szenszei alkotta. A szancsinnak vannak kínai gyökerei. A szancsinnal jobban fel tudok töltődni. A kilégzés is egy kí-tréning. A tajcsicsuan is az. A szancsin laza formája jobb a kí-tréninghez. Nem tudom, hogy rendelkezem-e ezzel, talán egy kicsivel igen, de próbálkozni kell. Az ember a saját kíjét nem látja. Tulajdonképpen mindenkiben megvan, de más mennyiségben, más erősséggel. Aki rendelkezik a kível, az erős marad. Hosszúéletű, meg tudja oldani a problémáit, és boldog tud lenni.”


Két kata amit megemlít a cikk:


http://www.youtube.com/watch?v=TKoz2Bqfx_s


http://www.youtube.com/watch?v=EZv0-rprZK4


Na ez az kedves kérdező, te soha nem fogsz megérteni! Kívánom neked, hogy ennyi idősen is, a birkózó szőnyeg közelében légy. Vidijón látható öreg papa, jóval túl van a 70-en.

2014. febr. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/115 anonim ***** válasza:

"Ez baromság!"


Ez a fő mondatod. Neked minden baromság, amit bekategorizáltál. Szerinted ez normális?


Én valóban nem találom a helyem a nyugati világban, mert egyszerűen téves ahogyan a dolgokat tanítják. Természetellenes, ineffektív. De mondom, a nyugati tudományok is haladnak egy reálisabb valóságkép felé, lásd kvantummechanika.


"Aha persze... jön a szokásos elterelő ellentmondásos duma. Ezzel csak azt bizonyítod, hogy tényleg nem működnek a harcművészetek."


Nincs ellentmondás. Egy fórumon pedig nem lehet bizonyítani, hogy működik vagy nem működik valami. De magukban a harcművészetekben nincs ami ne működne. Normális ember számára evidens, hogy az emberi test sebezhető, ergó a harcművészetek a gyakorlatban működnek, hiszen az ízületeink, csontjaink törnek, ütés hatására fájdalom és sérülés történik.. arról beszélni hogy nem működik egy harcművészet körülbelül akkora butaság mint arról beszélni, hogy ha megszúrnak késsel akkor az nem működik, nem vérzel :)


"A hatékony harcnak pont az a lényege, hogy minél egyszerűbben tud alkalmazni a tanult harci tudást."


Ebben tökéletesen igazad van. Viszont minél jobb a mozgáskészséged, minél komplexebb mozdulatokra vagy képes, annál több meglepetést tudsz okozni és annál több váratlan helyzethez tudsz alkalmazkodni.


"Nem lovaglóállást, tigris-daru állást és a többi működésképtelen marhaságot kell gyakorolni, hanem azt ami hatékony."


Akkor mondd el, hogyan erősíted a lábad lovaglóállás nélkül? Hogyan javítasz az egyensúlyodon daru-állás nélkül (most konkrétan én sem tudom mi az a daru állás, de egylábon való állásnak tekintem).


"Ha már ekkora nagy "szakértője" vagy a taoista életmódnak, akkor legalább saját magadnak ne mondj ellent! A taoizmus, az igenis a keleti alkímián alapul! A középkorban nem csak Európában voltak alkimisták, hanem közel-keleten és távol-keleten is."


Itt egyedül te vádolsz engem önellentmondással, de én nem írok ellentmondásosan.


Igen, Kínában a Taoisták felelősek a lényeges tudományért, mind a mai napig az egyetlen értelmes hely Kínában az a vidék, ahol a taoizmus él. Máskülönben óriási fekete folt majdnem egész Kína, egy kísérlet a embertömegek elnyomására.. putri hely. DE, van Taoizmusuk is, ami igazi érték. Problem?


"A történelem folyamán nem volt állandó alkímiai iskola"

Engem a taoista alkímia, tudomány, filozófia érdekelne, számomra az bizonyul hitelesnek, igazinak és működőképesnek :)


"Pontosan a kínai taoisták voltak a legnagyobb alkimisták távol-keleten! Az alkímia pedig okkult áltudomány.

[link]

Ezt is olvasd csak el. Majd meglátod, hogy mennyi ezotériás marhaság van, a te nagyra tartott taoista életfelfogásodban."


Azt felejted el, hogy a taoizmus az filozófia és tudomány.


Nem ezotéria, nevezheted okkultnak de nem lesz benne semmi természetfeletti. Hiába vagdalkozol, hiába félsz tőle, a taoista tudományok csak simán.. tudományok. Ennyi.


Én még azt az embert is ismerem, aki a cikket írta ha minden igaz, nem régen olvastam el én is ezt. Furi, mert amúgy külső stílusú harcművészetet tanít, de ügyeseket ír a taoizmusról.


"A szokásos téma elterelés, valamint másodjára is bebizonyítottad, hogy önvédelmi értéke nem túl nagy a harcművészeteknek."


1. nincs elterelés, tényközlés volt a részemről.

2. bizonyítottam? mégis hogyan bizonyítottam volna ilyet? :D nem érvelsz, hanem kapálózol.. mivel bizonyítottam volna, hogy a harcművészeteknek nincsen komoly önvédelmi értéke?


"Hiszen a mögöttes dolgok fontosabbak. Persze ha csak filozofáltok, nem is fogtok megtanulni bunyózni. XD"


Te gyökér.. az életben a bunyó, a verekedés de akár az önvédelem csak egy porszem. Most te úgy érzed, hogy ez valami nagyon király és fontos dolog az életben, de ha esetleg pár év, évtized múlve ezen túllépsz, megérted hogy ez csak egy részletkérdés.


De hallgasd meg az én véleményemet: belekényszerítettek téged egy nagyon zárt világnézetbe. Ebben számodra tényleg nagy fontossággal bír az erő, a közelharci készségek - bár ezeket harcművészetekkel is magas szintre lehet fejleszteni - ugyanakkal van fogalmad bármiféle lényegről? Ezeken tovább kellene látni.


A taoista harcművészetek a harcművészet mellett például a szellem ápolásával is foglalkoznak. A fizikai test egészségének megőrzésével, de a belső értékek, energiák stb. erősítésével is. Ez olyan embereknek, akik többet látnak a világba mint te, akik nem hiszik hogy itt a földön történik minden ami lényeg ez igen fontos.


Szerinted csak az számít, hogy itt most jó bunyós légy? Egyéb cél, valami..? Életről valami elképzelés?


Persze hogy nem érted a harcművészeteket, ha élből kijelented igazából bizonyítékok nélkül, hogy nincs harci értékük plusz ami egy harcművésznek adott esetben fontos, az számodra felfoghatatlan. Hiszen úgy tűnik ez a kvantumfizikás, energia-anyag-hullám elméletes dolog téged nem igazán hatott meg.


Na ezt nevezzük materialista világszemléletnek. Elvileg van baj ezzel, mert nem láttok sok dolgot, amit láthatnátok, személy szerint.. nekem mindegy mit csinálnak az ilyen emberek. Nyilván én is voltam ilyen..


Ilyenkor marad a gyakorlatban könnyen megtapasztalható példa, gyakorolj többet harcművészekkel, csak találsz olyat aki tud is verekedni, de ne versenykaratésokat és wingtsun kungfusokat keress. :)

2014. febr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/115 anonim ***** válasza:

"Nem lovaglóállást, tigris-daru állást és a többi működésképtelen marhaságot kell gyakorolni, hanem azt ami hatékony."


Akkor mondd el, hogyan erősíted a lábad lovaglóállás nélkül? Hogyan javítasz az egyensúlyodon daru-állás nélkül (most konkrétan én sem tudom mi az a daru állás, de egylábon való állásnak tekintem).


Lovagló állásnak (kiba) nem a láb erősítése a lényege, hanem a súlypont csökkentése.

2014. febr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/115 anonim ***** válasza:

„A kínek a használatát meg lehet tanulni. A kí az alhasból jön, a tandemből. Aki megtanulja ennek a használatát, az többet tud teljesíteni. Tulajdonképpen legtöbbször testi erőben jelentkezik."


Pavel Tsatsouline - Meztelen harcos központi témája az erőlégzés elsajátítása. Illetve az egész SFG kettlebell központi témája. Szinonimaként használja a pneumatikus erősítést és a chi áramoltatást, mint kétféle magyarázat az alhasban létrehozott nagy nyomás erőre gyakorolt hatásáról. Már jó ideje az egyik legelismertebb nyugati erőedző de biztos hülye ezotériás, mert sokat merít a keleti tudományokból is. Az erőedzés nagyon érdekes egyébként ahogy a tudomány fejlődött és a tapasztalati megismerések helyett a tudományra kezdték bízni az edzést, úgy indult hanyatlásnak, és ma újra visszatér a gyökerekhez és szárnyal. Igen ezoterikus műfaj ám az erőedzés legalábbis szerintetek. Feszítési technikák, autogén tréning, erőlégzés (vagy ahogy a japánok hívják kiai) a központi idegrendszer és az izmok kapcsolatának minél magasabb fokra fejlesztése, mind mind keletről jött be az erő világába. És bizony ők nem 20 éves korukban lettek hősök, hanem fizikai teljesítő képességük csúcsát bőven az 50-es éveik közepére tervezték elérni és érték is el. Érdekesek ezek...


Kérdező megint nem figyelsz rendesen, mint írtam a nyomópontok térképét a keleti tudományok fedezték fel, ha úgy tetszik alkimistái. Tudtad, hogy a nyugati alkímia teremtette meg a kémia alapjait? A laboreszközök jelentős részének megkreálásával és az arany után vágyakozva létrejött mellékes felfedezésekkel? A kémiások tisztelik az alkimistákat hiszen az elődeink voltak, sok mindent köszönhetünk nekik.


Illetve hozzám még nem jött el egy küzdősportoló sem ilyen nagy pofával, hogy szívesen kiütne, edzettem már küzdősportolókkal, de valahogy velük meg volt a kölcsönös tisztelet egymás iránt. Tudod ezek ilyen emberi dolgok, nem kerül sokba és jólesik a másiknak, van aki ezt megadja őket hívjuk értelmes embereknek. és bármi meglepő a küzdősportolók közt is vannak ilyenek és valahogy nem tudják kihasználni hatalmas harci fölényüket, mi hülye ezotériás harcművészekkel szemben. Sőt komolyabb versenyzők képesek fizetni, hogy harcművészeti edzőktől tanuljanak magán órák keretében. Ezek is némileg érdekes dolgok.

2014. febr. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/115 anonim ***** válasza:
Erőlégzés az nem az ibuki?
2014. febr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/115 anonim ***** válasza:

aztakurv4. srácok, mennyetek el a sunyiba, komolyan. képesek vagytok erről a f4szságról ennyit írni? Nincs kib4szott életetek?


Minden értelmes fickó, akinek volt része igazi küzdelemben, helyén tudja kezelni a harcművészeteket. Persze úgyis jön majd néhány pápaszemes kobra, aki megmagyarázzahogy ezek milyen halálos diszciplinák, meg hogy mi a csí, meg a csakra, meg anyámf4sza. pipa. köszi.



inkább mennétek edzeni, kamukungfut, vagy Ks-t szarok bele. vagy szedjetek szemetet, mentsetek kismacskákat, mossatok le graffitiket, ültessetek virágot, vagy reszeljétek meg a csajotokat/pasitokat.

2014. febr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/115 anonim ***** válasza:

MinimorRris: Ajánlom figyelmedbe a könyvet: [link]

Mert kb. semmit nem értettél meg az írásomból. Ne, el ne kezdj vitatkozni ezen. Mert ez tény. Elolvastál egy-egy mondatot, és kész. A hajlítós példámat se értetted meg, leírtam, hogy a CSI hívei addig nem beszéltek semmi olyanról, ami a Kvantumfizikába van, amíg nem terjedt el jobban, stb. De te állsz le még vitatkozni, lehülyézni a nyugati tudományt, mert nem ismer el olyan dolgot, aminek a létezésére egyetlen egy bizonyítékot se mutattak be. Mert ez a különbség a nyugati és keleti tudomány között. A nyugati bizonyítékokat is kér. Amit sokszor a keleti tudományosok nem tudnak bemutatni. Még mielőtt bármit elkezdenél írni, linkelgetni, stb. el se kezd. Elég volt nekem ennyi belőled.

2014. febr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/115 anonim ***** válasza:

Nem vagyok hibátlan, tény.


De te meg nem fogod fel, hogy a csikung, a keleti elméletek MEGELŐZTÉK a kvantumfizikát?


A nyugatiak évszázadokkal vagy évezredekkel később jöttek rá az energia, csí stb. olyan formájára, ami a keleti világszemlélet mellett ALAPVETŐ.


Persze, mondjuk egymásra hogy a másik nem ért semmit.. most én ugyan ezt írhatnám rád..

2014. febr. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!