Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Judohoz jó ha kondiba járok?

Judohoz jó ha kondiba járok?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és most szeretnék újra elkezdeni Judozni versenyszerűen. Eddig 3-4 évet csináltam és versenyeztem is de aztán 2 évet kihagytam,de addig is kondiztam.(Ez után is fojtatni szeretném Judo mellett)

Most 183cm és 75kg vagyok.



2014. febr. 23. 13:11
1 2
 1/12 bekaszaj ***** válasza:

Szia. Alapesetben ha nagy súlyokkal edzel a konditeremben, az megköti az izmaidat, merevebb lesz a mozgásod; ami nem túl előnyös robbanékonyságot, gyorsaságot megkövetelő sportoknál.

Személy szerint én az erősítő edzéseim során sok saját testsúlyos gyakorlatot végzek, pár gyakorlat kisebb súlyzókkal magasabb ismétlésszámmal.

Egykét street workout videóbol is lehet ellesni jo dolgokat. Fegyencedzés című/témájú könyvben nagyon jo fent említett típusú gyakorlatok vannak.

De ezek csak ötletek, az én meglátásom (ami nem is feltétlen helyes). Ha nincsenek világmegváltó terveid a judoval kapcsolatban, viszont azt tanácsolom hogy gyúrj ahogy jólesik, és ahogy előtte is tetted. Nagyon fontos szerintem hogy az ember élvezze amit csinál! :)

Remélem azért volt hasznalhato infom, Hajrá haver!

2014. febr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Francokat lesz merev ha nyújt mellette rendesen..
2014. febr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

gondolom nem olimpiára készülsz majd,úgyhogy tök mindegy.

de alapesetben ami illene hozzá mint kiegészítő súlyzós edzés az a kettlebell lenne,vagy a crossfit,a már említett robbanékonyság,állóképesség,törzserő miatt,amire elsősorban szüksége lehet egy versenyzőnek kiegészítő edzésként.

2014. febr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mindegyik válasz igen rendben volt, nem írom le ugyan azt mint ők.


Amit 2. írt, tényleg le lehet nyújtani a testet, nem kell bemerevedni a nagy súlyokkal való edzéstől sem.


Az én elvi problémám az, hogy tegyük fel Judo-ban jó akarok lenni. Na ehhez nem sokat segít a súlyzós edzés, de csinálni lehet..

2014. febr. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 bekaszaj ***** válasza:
Persze bizonyos szintig lelehet nyujtani. de azert megnezem mennyire maradsz laza 45 felkar és 120as mell kerulettel.
2014. febr. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
(zárójeles magánvéleményem, hogy aki komoly izomzatot ér el, az a testépítő életmód mellett már nem igazán tud annyit gyakorolni küzdősportra, hogy a képességeit is első osztályú szinten tartsa)
2014. febr. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

120as mell-hát kerülete egy átlag izomzattal rendelkező sportolónak van,úgyhogy szerintem ez nem a legjobb arány példa.

haladóbb testépítőknek simán van 140-150es és azzal már valóban lehet,hogy gondot okozna egy gerincsavarás gyakorlat mondjuk,de ez sem biztos.

2014. febr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ilyen szakértők mellett nem is értem, hogy Satoshi Ishii, Kim Jae-Bum és Teddy Riner hogyan mert súlyzós edzést végezni...
2014. febr. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A szakértői válaszok többsége arról szólt, hogy lehet kondizni.
2014. febr. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 bekaszaj ***** válasza:

#Korbács. Egyetértek veled lényegi részekben.

valoszinuleg a pálda érték kicsivolt, alairom.

De azt te sem gondolhatod azert komolyan hogy egy testépítő izomzat ugyan úgy tökéletes barmilyen egyéb közdősporthoz is (foleg ha pure izomtomegre gyur)(talán birkózást leszamitva). Ha már akkora a mellizmod hogy a két könyököd nemtudod öszezarni a melkasod előtt.

2014. febr. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!