Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Tudnátok ajánlani nekem japán...

Tudnátok ajánlani nekem japán harcművészeti sportot?

Figyelt kérdés
nő vagyok, elsősorban küzdősport érdekel(de kombinált önvédelem is), eszköz használat is lehet.

2014. márc. 27. 20:08
 1/9 A kérdező kommentje:

a kendo érdekelne, vagy shorinji kempo, esetleg taekwondo,

valaki ért valamelyikhez? Budapesten hol érdemes tanulni?

2014. márc. 27. 20:38
 2/9 anonim ***** válasza:
Taekwondo inkább koreai és főleg csak a sport oldalát oktatják (de szvsz az épp elég szórakoztató, rendes közelharcra meg ott van a karate).
2014. márc. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én augusztusban költözök pestre akkor keresek új klubbot ahol edzhetek.
2014. márc. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi és mit sportoltál eddig?

Engem a Kendo érdekelne leginkább. Az olyan érdekesnek tűnik a sima karate nekem túl durva.

2014. márc. 27. 21:05
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Harcművészet vagy küzdősport?


2. Magyarországon nem kell sokat várni az átlag küzdősportoktól, nem sok közük van a valódi harci képzéshez és az önvédelemhez.


3. TKD, ez is le van butítva, de talán Pesten van tényleg jó iskolájuk


4. Kendo biztos hogy jó móka. De semmi köze nincs önvédelemhez (majd akkor lesz, ha védőfelszerelésben és karddal vagy bottal a kezedben jársz az utcán


5. Mondjuk wudang kungfu? Tehát.. nőknek miért a tipikusan kemény japán stílusok (kivéve az aikido) jönnek szóba? Mikor pont Pesten van harci taichi oktatás, nem amatőr szinten és nem heti 1-2 edzéssel mint ahogyan ma divatos edzést tartani.

2014. márc. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat de nem is önvédelmi célból szeretném hanem szórakozásként vagy hogy lefoglaljam magamat. :)


Nem tudom miért talán mert izgalmas.Miért melyik az ami olyan kemény japán harcművészet?

A kendo vívás inkább. a ninjutsu is szóba jött de nem tudom vannak kétségeim hogy az nekem való-e.

2014. márc. 28. 11:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Te írtad az önvédelmet.


A Japán harcművészetek jellemzően kemény, külső stílusok (kivéve az aikido).

A Jujutsu (lágy művészet) a japán stílusokhoz képest 'lágy'.


De ezeknek mind kemény mentalitásuk van, legszemléletesebb erre a karate.


A karate erős, de az emberi test egy rugalmas, élő szerkezet. Lehet erőltetni a keménységét, de előbb-utóbb eltörik. Ez taktikailag már egy vesztes hozzáállás.


Szórakozásból viszont bármilyen küzdősportot vagy harcművészetet gyakorolhatsz.


Versenyzős sportokban (kendo, ökölvívás, wtf taekwondo) nyilván sok mókás mindent bele csihipuhi küzdelem van, nem versenyzős harcművészetekben több taktikai gyakorlat, speciális készségfejlesztő elem (elvileg). Kinek mi a szórakoztató, nekem néha hiányzik egy kesztyűt fel és mindent bele pofozkodás mint szórakozás, ám készségeket fejleszteni a speciálisabb gyakorlatokkal lehet.

Ki mit keres, ki mire vágyik az alapján választunk edzésformát.


Egyébként vívásban is érvényesíthetők a lágy és a kemény stílusok elvei. A kendo lágy, egy taichis kardforgatóval összehasonlítva rengeteg különbség lenne.

2014. márc. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ha tehetném mindegyiket kipróbálnám..

A siker hiányzik szeretnék legyőzni másokat és erősödni fejlődni testileg lelkileg.

Levezetni a feszültséget vagy ilyesmi.De egyenlőre anyagilag nem engedhetem meg sajna..azért még keresek a jövőben ha megtehetem melyik edzést válasszam.

2014. márc. 28. 21:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Ökölvívás egészen olcsó tud lenni, a győzelem és a siker általában rajtad áll!
2014. márc. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!