Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti úgy látjátok, hogy abba...

Ti úgy látjátok, hogy abba kellene hagyni?

Figyelt kérdés

EZ hosszú lesz, de nagyon jól jönnének hasznos válaszok!


4 és fél éve edzek, már szép eredményt elértem.

Viszont ahogy 'öregszem', egyre több dolgom is van, félek egyre kevesebb időm és energiám lesz arra hogy figyeljek az edzésre, alvásra, kaja porciózásra.

Nem tudok mindig azt csinálni, amit szeretnék, mert vagy az időre étkezés, vagy az alvás keresztbe tesz. (Legtöbbször inkább előbbi)


Már egyre fáradtabb vagyok, amint hazaérek, tervezem másnapra a kaját meg minden és már kezdek beleunni ebbe.


Nyáron olyan helyen fogok dolgozni, hogy sajnos nagy valószínűséggel lesz olyan alkalom, hogy mondjuk délelőtt 10től éjjel 1ig bent leszek.


Így nem tudok elmenni edzeni sem (reggel 7kor megy busz a városba, ott elsétálok a teremig, másfél óra edzek, fél órát még várok a buszra, a buszon megeszem az turmix utáni (3/4 órára rá) szilárd kajámat, és le sem szállok a melóhelyig.


Ott dolgozok mondjuk este 10-ig, fél 11kor megy haza busz, 11kor hazaérek, eszek és rögtön alszok is (kb. éjfélkor)

Reggel 6kor kelek, mert 7kor indul a busz.


És ettem 3× a nap folyamán.

Lássuk be, ez így rohadtul nem lesz jó.

Regenerálódásnak annyi, kajának annyi, zombi leszek.


Most mondanátok, hogy ez csak nyafogás, mindenre van időd, amit szeretnél!

Én ezt tudom jól, mondok egy példát:

hajnalban felkelek, bemegyek előadásra az egyetemre, várok még x órát a buszra, elmegyek edzeni, utána még kaját csinálok, megyek dolgozni, éjjel hazahoz a munkás busz, eszek, alszok, másnap megint elölről: hajnalban kelés, előadás...

és még tanulni is tudok!

Szóval meg tudok oldni mindent, de már ANNYIRA BELEFÁRADTAM, hogy mindent az edzés köré kell építenem, minden programot aszerint rendezek el!


Viszont végre tetszek magamnak. SZeretném megtartani az izmaim minimális edzéssel és étrend nélkül. Bár ez nem lehetséges.


Ilyen esetben mindenképp az a megoldás, hogy sajnos abba kell hagyni?


És hogy szokjak vissza a normál ember táplálkozására? Fogalmam sincs hogy kell csinálni, hogy nem figyelek arra hogy 3-4 óránként egyek (mostanában sajnos néha csak 2× tudok enni), hogy reggelire egy kakaós csigát dobjak be, ebédre amit anyám főz, vacsorára akár szendvicset?!

Ez nekem nagyon idegen lenne. És hogy többet nem számolok makrót és ételt sem? Nem menne. Reflexszerűen venném elő a konyhai mérleget, ez nagyon fura lenne.

Nézegettem itt gyakorin kérdéseket, h "mit ettetek ma?"

Mindenki felsorolt max 4 étkezés erejéig és.... nagyon furcsa nekem, hogy valószínűleg erre fogok rászokni én is. Mert anyagilag hamarosan már egyre kevesebbszer engedhetem meg magamnak a konditermet, a húst, a testépést. Csak a zsemlére, parizerre fogja futni. De! Legalább nem kell mindent az étkezések és az edzés köré építenem. DE! ELVESZIK MINDEN, AMIT NÉGY ÉV ALATT ÖSSZEKAPARTAM MAGAMON!


Tapasztaltak válaszát várom!

HOzzá nem értő, okoskodó tizenévesek véleményére nem vagyok kíváncsi!

Köszönöm!


2014. ápr. 20. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
43 vagyok és 29 éve tolom ,szóval nem kis tini okoskodó. Szerintem edzened kellene tovább, max lazábbra veszed, pl heti 3 pörgősebb 30-40 perces alapgyakorlatos edzésre. A kaját is lehet lazítani. Totál sza rra nem fog visszaesni a forma, de a fehérje kb legyen meg. Ezt megoldod egy kis tápkieggel, ha annyi húst nem tudsz bevinni. Így is lesz eredmény és mivel nem versenyző vagy, nem kötelező 100%-osan kinézned. Ha pedig később lesz időd és motivációd, akkor visszatérsz az étrendhez. Kb ennyi, nem kell ezt túlaggódni:)
2014. ápr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Teljesen megértelek. Ha a kajára annyira nem figyelsz oda, az még nem akkora gond, nem fejlődsz tovább, viszont alakot nagyjából tarthatsz, heti pár edzéssel, egy kis odafigyeléssel az étkezéssel, gondolom már nagyjából az ételek makró tartalmával és súlyával tisztában vagy, kicsit több fehérjét viszel be, és nem lesz gond.
2014. ápr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Helyedben áttérnék másik edzésre, pl. crossfit, ahol egy 30-40 perces edzés is keményen megterhel, nem fogsz összeesni, az összfehérjéd legyen meg hozzá és kész, szerintem nem kell túlaggódni.
2014. ápr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Viszont végre tetszek magamnak. SZeretném megtartani az izmaim minimális edzéssel és étrend nélkül. Bár ez nem lehetséges.


Ilyen esetben mindenképp az a megoldás, hogy sajnos abba kell hagyni?"


Túl drasztikusan fogod fel a dolgot.Ha már 4,5 évet leedzettél,akkor nem fogsz olyan könnyen összeesni.Persze a heti egy,szinten tartó edzést be kell iktatnod.Nem fogsz olyan jól kinézni,mint kimért,időre bevitt,minőségi kajával,és akkor mi van? Emiatt nem kell abbahagyni! Ha már belefáradtál az edzés körüli szöszmötölésbe,akkor eleve jót fog tenni,hogy lazítasz-ha ezt látod,akkor azt is látod,hogy bizonyos értelemben előnyt tudsz kovácsolni a hátrányból.Mert ugye rabnak lenni soha nem jó.

2014. ápr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Belinkelhetek neked heti 2 szintentarto edzest amik eleg rovidek.talan fejlodsz is majd veluk.

Vagy heti 3 fél oras de kemény edzést. Amivel fejlodsz is meg.

Az etkezesek idozitesenek nincs tul sok jelentosege mindegy hogy 2x vagy 6x eszel az osszmennyiseg szamit.

De pl reggelizni otthon reggelizel ebedelni vacsorazni tudsz a melohelyen? Figyellj arra hogy aranylag egeszseges kajakat egyel mert nehezebb tul sokat enni belőlük.

Nézz utána a flexible dieting-nek.

2014. ápr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Átgondolom még hogy csinálom és mit a nyáron.

2014. ápr. 21. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!