Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Muay Thai-ra való felkészülés?

Muay Thai-ra való felkészülés?

Figyelt kérdés

A távoli jövőben szeretnék elkezdeni Muay Thai-ra járni.

Egyelőre még erre nincs lehetőségem, így hát arra gondoltam hogy fel kellene készülnöm rá. Kiskoromban mindig féltem a gonosz gyerekeknek visszaszólni meg visszaütni, mindig féltem hogy elvernek. Kis nyápic voltam mindig is, de úgy döntöttem hogy most már elég, nem akarom az egész életemet úgy leélni, hogy más beszól én meg elkullogok mint valami kóbor kutya.


Így nem sok tapasztalatom van verekedés terén és arra gondoltam hogy biztos van valami módszer amivel el lehetne érni azt, hogy a testem ellenállóbb legyen az ütésekkel, rúgásokkal szemben. Tehát hogy ne úgy álljak majd neki a Muay Thai-nak hogy: "Jajj csak picit üss, ne fájjon!" :'DD


Tisztában vagyok vele, hogy van akinek a test ellenállóbb, van akinek kevésbé és tudom azt is, hogy vannak ilyen módszerek mint a Wudang-osoknál az, hogy rugdossák egymást, ezzel ellenállóbbá téve a testet az esetleges támadások ellen. Arra gondoltam hogy én itthon mit tehetnék annak érdekében hogy megerősödjek? :))


25/F



2014. jún. 18. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Először is önbizalmat kell kerítened, aminek valódi alapon kell nyugodnia, nem pedig hamis arcoskodáson! Verekedés terén csak tényleges bunyókkal tudsz önbizalmat csiszolni, azonban konfliktusok terén már verbálisan is lehet! Mindig legyél határozott, állj ki magadért, legyen egy szigorú-kemény fellépésed, ne hagyd magad! A csúnya-gonosz bácsik meghátrálnak attól, hogy ha látják a "célpontukon", hogy nem fél tőlük, hanem szívósan oda tud állni és nem vonul vissza! Ne hagyd magad soha, ez a lényeg!

A Muay thai ténylegesen megtanít küzdeni, hozzászoktat a fájdalomhoz és megtanít cselekedni stresszhelyzetben is!

Felkészülni úgy tudsz az edzésre és a pofonokra, hogy szépen beszélsz egy barátoddal, vesztek két pár boxkesztyűt és két darab fogvédőt, majd lementek a pincébe és "sparringeltek", ami először csak egy parasztos kocsmai verekedés feeling lesz, de előbb-utóbb kialakul egy saját magatokra jellemző küzdelmi stílus! Így alakulnak ki a harcművészetek is hosszú évszázadok alatt!

Így szokjátok a fájdalmat, nem zökkentek ki egy-két pofontól, megtanultok ésszerűen támadni-védekezni, fejlődik a mozgáskoordinációtok, stb.!

Amit még a fájdalomküszöb emelésének érdekében tudtok tenni, az az, amit te is leírtál! Mi MMA edzésen felállunk a partnerrel szemben és hagyjuk, hogy védőfelszerélés nélkül sorozza a testünket, rúgja a combunkat, térdelje a bordánkat, stb.! Így szoktatod magad a fájdalomhoz és így ölöd ki magadból a fájdalomtól való félelmedet, ami a harcban a legmeghatározóbb! Először pokoli kínokon fogtok végigmenni, de ahogy telik-múlik az idő, már megszokjátok!

Egyébként Muay thai-on is fogtok ilyen "gyakorlatokat" csinálni, úgyhogy jobb lesz barátkozni a gondolattal, hogy ott bizony lesznek a fájdalmak, ha komolyan akarod csinálni!



#USBORNE

2014. jún. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Az előző válasz tökéletes volt, ehhez nem lehet mit hozzátenni.
2014. jún. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem sok értelme van otthon szórakoznod,amíg nincsen meg a hozzáértés.

először is ha lemész edzésre ne mondj ilyeneket,mint amit írtál.

csöndben vagy és csinálod a gyakorlatot és kész.

otthon az állóképességedre edzhetsz.

ha már belejöttél az edzésbe akkor gyakorolhatod haverral az egymáson zsákolás gyakorlatot.

ez annyi,hogy megállsz a kezeid kettős fedezékben a kesztyű között kukucskálva nézel és a társad dolgozik rajtad félerőből 1 percet szünet nélkül folyamatosan,aztán csere.

de a kérdésed elsősorban a mentális hozzáálláson fog múlni.

2014. jún. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2014. jún. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!