Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A ninjutsu vagy a baranta...

A ninjutsu vagy a baranta tanít meg jobban fegyveres harcra?

Figyelt kérdés

2014. júl. 25. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a baranta. Bár még csak a ninjutsut próbáltam ki egyszer, ott csak taijutsu volt (pusztakezes harca a ninjutsunak). A haverom viszont mesélte, aki kb. 2 évig csinálta a ninjutsut, hogy csak egy kicsit tanították a kardot, meg a dobó csillagot, azt is főleg esző táborokban.

Viszont néztem baratnat edzést, meg demonstárálást azon elég sok fegyver van.

A legjobb ha megnézed mind a két rednszert és az alapján válaszolsz magadnak a kérdésre! :)

Ha egyik sem tetszene, akkor az eskirmát/kálit/arnist ajánlanám (fülöp szigeteki harc)

2014. júl. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Ez a kérdés egyértelműen provokatív és mindenki tudja, hogy a célja a feszültségkeltés!

A válasz egyszerű: a ninjutsu csak pénzlehúzás, a baranta pedig szimpla hagyományőrzés! Igazi harci értéket nem ad, se pusztakezes küzdelem, se fegyverhasználat terén!

Pusztakezes küzdelemre ökölvívás, thai box, savate az ajánlott, fegyverhasználatra pedig Ju Jitsu és Escrima! Téma lezárva!



#USBORNE

2014. júl. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Most mondjuk egyett értek, a ninjutsu nekem sem tetszett. Anti szimpi volt az edző... Bár lehet hogy csak az ahová én mentem volt ilyen. Vagy lehet velem van a baj...


Egyébként a kérdezőnek: [link]

Itt szerintem elég olcsón megtanítanak kardozni, tőrt használni mivel non-profit, csak a termet kell kifizetni. Van rajta küzdelem is védő ruhában.

2014. júl. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hé USBORNE! Álljon meg a menet! Miért is lenne a kérdésem célja a feszültség keltés? Ahol lakok ott van ez a két fajta edzés. Én fegyveres harcművészetet akarok tanulni. Hobbyként kikapcsolódásból. Nem szeretem a focit meg az ilyeneket... viszont a történelmi hadviselés az mindig is érdekelt. Kard, pajzs, lándzsa.... stb. Nem önvédelmet akarok tanulni. De egyébként a kérdés nem is erre irányult. "A ninjutsu vagy a baranta tanít meg jobban fegyveres harcra?"

Nem azt kérdeztem, hogy " A ninjutsu vagy a baranta jobb önvédelemre?".


Cherubionita neked viszont köszi! Ez az Ars Ensis, tényleg érdekes.

2014. júl. 25. 15:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Szivesen! Egyébként a Youtubon vannak fent Viking harcművészeti videók.

https://www.youtube.com/watch?v=2pb6AbcvE_Q

Írtam is ide válaszokat, a témával kapcsolatban részletesebben:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok__..


Lehet otthon is gyakorlogatni a haverokkal az ilyesmit. Szerintem össze lehet simán barkácsolni egy fapajzsot, vagy dárdát. De ez esetben nagyon óvatosnak kell lenni, és csak lassan, meg figyelni kell a talajra is, hogy nem-e csúszos vagy ilyesmi. Elég egy rossz lépés, és megnyomíritasz vagy ölhetsz valakit vagy téged...

Jó szórakozást! :)

2014. júl. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amúgy ha kard akkor: [link]

Egy csomó pdf róla. Illetve a középkorhoz leírásokat, vívó könyveket még találsz itt is: [link]

2014. júl. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ambur T. Attila ***** válasza:

Írd meg melyik városban laksz, és megmondom, hogy ott érdemes-e Ninjutsura járnod, mert sok helyen tényleg csak lehúznak és nem tanítanak semmit, mert nem is ért hozzá az edző, csak megvette a fokozatát.

Egyébként a valódi ninjutsuban az alapokkal, a pusztakezes harccal tanulod a fegyveres harcot is, hiszen minden eszközt ugyan úgy kell tudnod használni harc közben, mint ha egy végtagod lenne. :)

Ezt viszont tényleg csak nagyon kevés helyen ismerik és tanítják ilyen mélységekig nem hogy Magyarországon, de az egész világon is.

Budapesten van 1-2 jó hely, Szombathely, Tatabánya, Kecskemét, Keszthely, Gyöngyös, Pécs.

A többi az általában BullShit... (Persze az is jó valamire ;) )

2014. júl. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ambur T. Attila ***** válasza:
Ja, és még Szeged. Szegeden is a megfelelő szinvonaló Ninjutsut kaphatod. De ott is csak az egyik Dojoban, mert a másik, az nem Ninjutsu, hanem társastánc...
2014. júl. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!