Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Tényleg nem érdemes küzdősport...

Tényleg nem érdemes küzdősportot tanulnom, ha alacsony vagyok?

Figyelt kérdés
Egyik ismerosom mondrlta ezt,meg hogy egy nalam magasabb ugy is megver.164 centi vagyok csak.Igaz,amit mondott? Nem tudnak megverni egy 2 meteres rmbert?

2014. aug. 6. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nagy butaság! Egy bunyóban nem az számít, hogy mekkora a bicepszed, vagy hogy milyen magas vagy! Hiába van nagy izomtömeged, ha nem tudsz verekedni és még vissza sem mersz ütni! Ha van egy határozott fellépésed, tudsz harcolni, akkor már jelenthet előnyt a testi adottság! Ha te haladó boxoló vagy és betalál téged egy két méteres manusz, akinek semmi határozottsága sincs, akkor te az ökölvívói rutinoddal úgy szétkapod, mint a huzat!

Járj csak küzdősportra bátran: thai box, savate, birkózás, judo, BJJ!



#USBORNE

2014. aug. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
az ismerősöd csak irigykedik amiért te éppen belekezdesz valami értelmes dologba.
2014. aug. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

nem valószínű, hogy megversz egy 2 méteres fickót. 164 centivel vagy 65 kiló, a 2 méteres meg 100 kiló alsó hangon. ráadásul rövidebbek a végtagjaid, az ütőtávod, a súlyod miatt gyengébbek az ütéseid, ráadásul a magaságkülönbség miatt felfelé kell ütnöd, ami tovább gyengíti.


de amúgy ezért vannak súlycsoportok. hogy ne kelljen 2méteres emberekkel bunyóznod. (nem mintha sok 2m-es ember lenne)


de ha neked ez probléma, jobb is hogy nem kezdesz bele. kikopnál úgyis.

2014. aug. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Probalj ki tobb kuzdosportot.h tudd valamelyiknel nem hatram a magassagod. Pl krav magan a terdet is tamadjak.meg az agyekot. A bjj meg foldharc. Ott vizszintesen se szamit h alacsony vagy. A judonal is a foldrevitelen van a hangsuly. Egy profi edzo meg tudja Neked mondani h melyik vonalat eroltesd.
2014. aug. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 dftgsgvghgev ***** válasza:

Egy daito-ryiu aiki-jujutsu (ez egy jujutsu irányzat) mesterrel készült anno egy interjú, amiben kitér erre a kérdésre is (a 2. részben):


[link]


[link]


Ez alapján a fent említettek mellett érdekes lehet még pl. a dayto-ryu is.

2014. aug. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Figyeld Tony Jaa-t, 168 cm, és több mint 2 m re felrúg...
2014. aug. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ajánlani tudom az akidót, 145 cm vagyok, lány, és nem tudom megverni a 180+-os tanárom, csak csinosan földhöz vágni :D
2014. aug. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Singham ***** válasza:

Miért ne lenne értelme? Alapból mivel alacsonyabb vagy, így neked alacsonyabban van a súlypontod, ergo nehezebb téged fellökni, míg a 2 méteres ellenfeledet könnyebb.

Meg nálad lenne a helyzeti előny, mivel könnyebben tudnád támadni a lábait, ezzel kibillentve az egyensúlyból.

Ráadásul ott vannak még a ,,védtelen" pontok is, amit könnyebben tudnál te támadni. :)

2014. aug. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!