Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Káros a sok tojás fogyasztása?

Káros a sok tojás fogyasztása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Napi 5db tojást szoktam megenni, ezt megemlítettem egyik ismerősömnek és azt mondta, hogy a sok tojás ilyen mennyiségben napi szinten való fogyasztása nem egészséges, magas lesz tőle a koleszterin szintem stb.

Ez tényleg igaz? Valóban káros a napi 5db tojás?


Előre is köszi a segítséget!:)



2014. aug. 31. 17:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

ez a koleszterin dolog,meg a tojás kapcsolata egy megdőlt téveszme.

a lényege az,hogy az emberek megvegyék a gyógyszergyárak termékeit koleszterincsökkentőket így bevételt termelve és betegségtudatot tápláljanak az emberekbe.

egyed nyugodtan a tojást a sárgáját is,akár napi 10et nyugodtan.

2014. aug. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Megnyugtattál! :D
2014. aug. 31. 17:25
 3/13 anonim ***** válasza:
37%

hát jah,becsúszott egy kis szóismétlés:)

néha előfordul

2014. aug. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%

Ahogy Korbács mondja, nyugodtan egyed a tojást, nem káros, sőt, nagyon egészséges! Bővebben itt:

[link]

2014. aug. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Xyrot ***** válasza:
75%
Sehol nem hallottam olyasmit, hogy káros lenne..én van amikor 5 tojásnál is többet eszek meg egy nap..még sincs semmi gondom..sőt van aki még többet..persze nyersen már nem annyira ajánlott :)
2014. aug. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

A legfrissebb kutatások már egyöntetűen megmosolyogják a régi, sok tojás fogyasztása=magas koleszterin nézetet, vagy hogy egyesek limitálnák, hogy egy nap mennyi tojást kéne enni.


Egyed nyugodtan.

2014. aug. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
Én naponta megeszek 10-et kb, a koleszterinszintem pedig teljesen normális.
2014. aug. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Párévente úgyis érdemes teljes vérképet csináltatni, ott kiderítheted mennyire káros.
2014. aug. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
Napi 5 tojás az semmi. Megfőzve, megsütve. Imádom én is. Viszont a nyers tojás fogyasztása, plusz fehérje bevitele miatt, már nem a legokosabb dolog.
2014. szept. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

9-es, miről beszélsz?


Ugyanannyi fehérje van a sült, a főtt, és a nyers tojásban is. Nyers tojást a biotinkötő hajlama miatt nem tanácsos enni, valamint nem is hasznosul úgy, mintha hőkezelve lenne.

2014. szept. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!