Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Előfordulhat, hogy nem tesz...

Előfordulhat, hogy nem tesz jót nekem a tojás fogyasztása?

Figyelt kérdés
Kb. 6 hete kezdtem paleolit módon táplálkozni (na jó, kis tej a kv-ba és a félkemény/kemény sajtok még listán vannak). A tojást nagyon szeretem, de utána gyötörnek a szelek (1-2 paleos muffinban lévő tojás is kikészít). A hagymáról emiatt már lemondtam, de előfordulhat, hogy a tojást is ki kellene iktatnom? Kiütést nem kapok tőle, de borzasztó, hogy velem mit művel, és a környezetemmel ;)...

2014. ápr. 10. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is paleós vagyok 90%-ban, nálam nincsenek ilyenek mint nálad, sőt nagyon jó az emésztésem. A paleó nem mindenkinek való a nullás vércsoporthoz áll a legközelebb én is az vagyok. Pl én alapból sosem szerettem a tejtermékeket, egyiket sem.
2014. ápr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, létezhet hogy érzékeny vagy rá.

Szerintem hanyagold kicsit. Előfordul, hogy idővel javul a tojás emésztés ilyen érzékeny embereknél.


Van olyan hogy tojás érzékenység, lehet neke is ez van :-/, ami azért szívás, mert paleobal a tojás a ragasztó glutén és keményítő nélkül.


Sütikben helyettesíteni tudod útifű maghéjjal, vagy chia maggal.


Kedves előttem szóló, a vércsoportnak semmi köze a paleohóz. Van olyna, hogy nem tesz jót valakinek a paleo, de az nagyon ritka...pl. hisztamin intolerancia miatt.

2014. ápr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egy ideig mellőzni fogom a tojást, majd megfigyelem ha késöbb újra bevezetem, hogy reagálok rá. Az általad említett süti állagjavítókat ki fogom próbálni. Szép napot!
2014. ápr. 12. 06:52
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1. mindig számolni kell egyéni érzékenységekkel

2. ahogy csökken a szervezetünkben a gyulladás 'meggyógyulunk' úgy csökkenhetnek azért az érzékenységek is, az allergiákhoz hasonlóan.

2014. ápr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Van egy barátom, ő úgy van a hagymával, hogy megeszi és rögtön begörcsöl tőle... egyáltalán nem bírja. Bár szerintem ez már nem normális.. Azóta nem is eszik, mindenből ki is szedegeti, ha éppen nincs lehetősége hagyma nélkülit enni..

De sokszor fáj a hasa.. Lehet neked is van ott valami bibi, és ezek az ételek meg pont fokozzák ott a bajt, és ezért "ráfogható".


(Egészséges ételek, amikről senki nem gondolná, hogy rosszat tesznek, mégis vannak kivételek, hisz senki sem reagál egyformán semmire...)

A tojást egyébként tényleg nem sokan bírják.. Én megfigyeltem, hogy önmagában a sajtot, vagy a tejfölt még bírom, de ha a kettő összevegyül (sajtos tészta, rakott krumpli, stb.) akkor már nem annyira jó a helyzet. :D Nah, de ez már csak rizsa, mert ezek nem paleok. :)


Voltál már orvosnál, ezzel kapcsolatosan?

2014. ápr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, paleo ellenére simán van olyan, hogy valaki azon belül sem bír valamit.


Pl. a tojás is ilyen lehet...de a hagyma is ilyen...gorcsöket okoz tud okozni sok embernél, de a magok is ilyenek...mandula, sokan nem bírják. Ilyenkor ezeket nyilván érdemes kerülni, hacsak nem mazochista valaki :-D.

2014. ápr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Orvosnál nem voltam vele, nem is tudom miért. Gyerekkorom óta "gázos" vagyok, és azt gondoltam ez normális. Pár hete, amióta Kőkori módon eszem, ezek a panaszok csökkentek, de ha pl. tojást, vagy hagymás ételt eszem, kb. fél órára rá már repkednek a "szürke galambok". Szóval megpróbálom egyenlőre kiiktani, és a sajtokról is lemondani, vagy nagyon minimalizálni, és ha már egy kis idő eltelt, akkor fokozatosan a tojást újra bevezetni. Ha nem megy megint kivezetem, aztán talán még később újra megpróbálom. Az is lehet, hogy tényleg üti egymást a kettő, mert a sajtokról az átállás óta nem mondtam le (6 hete), és talán többet is eszem belőle, mint korábban. A kérdést sem mertem sokáig feltenni, egyrészt a "kedves hozzáértő" hozzászólások miatt, vagy mert nem veszik komolyan, meg hát tényleg azt hittem, normális dolog a napi 30-40 (kén.hidrogén szagú) eregetés...Még egyszer köszönöm, ja és tegnap jöttem rá, hogy az aszalt gyümölcsök is, gondolom a kénezés miatt hasonló problémát produkálnak.
2014. ápr. 13. 07:57
 8/10 Julie S ***** válasza:

A hagymat en sem birom, nem is eszem, csak ritkan, pedig amugy finom...


Meg megprobalhatod, hogy szabadtartasos tyukok tojasait vedd, ha eddig nem olyat szereztel be. Jobb az "osszeteteluk", ha a tyuk is jobbat eszik es termeszetesebben el. :)

Es mivel nem regota paleozol, igy lehet, hogy meg kell egy kis ido, amig a belbaciflorad igazodik ehhez, vagyis amig helyreall. Akar probalkozhatsz probiotikummal rasegiteni. De ha egyeni erzekenyseg all a hatterben, akkor sajnos ez van, ezt kell szeretni...

2014. ápr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, lehet ha háztáji tojást veszek, akkor jobb lesz a helyzet. Ezt mindenképp kipróbálom, mert a tojást szeretem. De ha nem működik ,ez van. Ma egyébként sütöttem sütit, valaki ajánlotta az utifűmaghéjat, és úgy tűnik, működik (nem akarom a sütiket túlzásban vinni, de még "kezdőként", reggelre, uzsonnára ez működik). Köszönöm mindenkinek a válaszát. A lényeget megtudtam, hogy nem normális dolog amit olykor a bélrendszerem művel, de tehetek ellene. Eddig ezt sem tudtam, csak elfogadtam. Köszönöm, és szép napot!
2014. ápr. 13. 16:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha ez a probléma korábban nem állt fenn (gondolom, régebben is ettél tojást), akkor inkább azokban az új alapanyagokban keresd a választ, amiket 6 hete bevezettél.


A gázosodással pedig mindenképpen orvoshoz kell fordulni, mert komoly egészségügyi probléma jele is lehet, ha állandóan fennáll. (Tehát nem alkalomszerű, és nem köthető egyféle dologhoz. Pl. oké, hogy a hagymát nem bírod, de az nem oké, hogy se hagyma, se tojás, se bab.)

2014. ápr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!