Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Túl hangos a gördeszkám....

Túl hangos a gördeszkám. Kereket akarok cserélni. Milyen keménységűt?

Figyelt kérdés

Helló! Van egy gördeszkám, amelyen jelenleg 101A keménységű 52mm átmérőjű kerekek vannak.


Sajnos ki kellett ábrándulnom a gördeszka trükkökből, mert nem vagyok elég ügyes hozzájuk. A gördeszkám viszont elengedhetetlen közlekedési eszköz számomra. Viszont ezek a kerekek nagyon hangosak és ha nem tökéletesen sima az út, akkor már-már használhatatlanokká válnak (mert túl kicsik).


Éppen ezért új kerekeket akarok. Csak gurulni akarok semmi mást. Kinéztem magamnak 4db 88A keménységűt 65mm-es átmérővel. Ez elég puha ahhoz, hogy halkabbá váljon a deszka és elég nagyok, hogy kicsit durvább terepen is elboldoguljak?


Ez csak átmeneti megoldás lenne, amíg összegyűlik a pénzem egy normális longboard-ra, mert tudom, hogy ha gurulásról van szó, akkor azok a nyerők.


Köszönöm a válaszokat.



2014. szept. 7. 19:50
 1/8 Beniy ***** válasza:
Hali! :) A 65mm-es az teljesen jó. Keménységre se rossz, de ha nagyon akarod, akkor lehet egy picit puhábbat is. Egyébként nagyvárosban élsz? Mert akkor simán maradhat a street deszka is cruiser kerekekkel. :) Így legalább el tudsz dobni egy-két olliet, és nem kell felvenni minden nagyobb padkánál a deszkát. :D Egyébként szerintem egy 60mm-es is elég lenne az út minőségétől függően, illetve ha 65mm-eset veszel, akkor szerintem egy riser esedékes, de lehet, hogy még a 60mm-es esetében is. :) Amúgy belinkelnéd a kereket? :D Csak hogy megfelel-e ezeknek a követelményeknek. :) A centerset egyébként azért fontos leginkább, hogy annyira ne lógjon ki oldalra a kerék, illetve az hasonlóbban működik egy sima gördeszkakerékhez.
2014. szept. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egyelőre kipróbálom, hogy így street lappal milyen is lesz és ha tetszik, akkor lehet, hogy tényleg nem veszek majd longboardot.


Most vettem észre, hogy a kerekek keménysége 78A, nem 88A, tehát még annál is puhábbak, mint amire gondoltam. Így már biztos jó lesz. Méretből nem szeretnék kisebbet, természetesen riser-t rakok a függő és a lap közé.


Itt a link: [link]


(Román oldal, mert Kolozsváron élek.)

2014. szept. 7. 21:11
 3/8 A kérdező kommentje:
És még valami, 8 inch széles lapom van, tehát nem fognak kilógni a kerekek, ebben biztos vagyok. :)
2014. szept. 7. 21:17
 4/8 Beniy ***** válasza:
Jajj... :D Na ez az, amivel kb. olyan sebességgel lehet gurulni, mint ahogy a csiga csúszik. :) Egy normális kerék ennél azért jóval drágább lesz. ;) Egy ilyennel szerintem teljesen jól elleszel. :) Egyébként mindenféleképpen ki fog lógni, mert jó esetben a függők végei éppen a lap széleinél vannak, ahova végül a kerekek is esnek, ezek viszont szélesebbek az átlag gördeszkakerekeknél. :) [link]
2014. szept. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A csiga lassúságot a 78A keménység miatt mondtad, vagy azért mert nem márkás a cucc? Ha meg van adva a keménység, akkor nem mindegy, hogy milyen márka? Valahogy nem hiszem, hogy olyan nagy különbség lenne. Amúgy számomra a Decathlonban kapható dolgok már bizonyítottak minőség szempontjából, ezért gondoltam, hogy megbízható.
2014. szept. 7. 21:34
 6/8 Beniy ***** válasza:
A keménysége az egy dolog, viszont a poliuretán minősége is nagyon fontos. :) Egy olcsóbb gagyibb cucc sokkal kisebb rebounddal rendelkezik, mivel alacsonyabb minőségű a poliuretán. Egyébként lehet, hogy elsőre a Decathlonos cuccok jónak tűnnek, de hidd el, hogy semmi közük nincs egy olyan cég által készített termékhez, akik több tíz éve ezzel foglalkoznak.
2014. szept. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké, akkor még szétnézek a romániai webshop-okban is és kiválasztok majd valami jobbat. Köszönöm a segítséget.
2014. szept. 8. 17:01
 8/8 Beniy ***** válasza:
Királyság! ;) Egyébként már azért is jobb egy normálisat venni, mert akkor ha utána veszel esetleg egy longboardot, akkor van egy tök jó kis kereked hozzá kapásból. :) Szóval egy vétellel megoldasz gyakorlatilag kettőt. ;)
2014. szept. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!