Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősportot ajánlotok?...

Milyen küzdősportot ajánlotok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nekem teljesen mindegy mi az, csak egy fontos szempontom van: fel tudjam használni önvédelemre több támadó esetén is. Nem érdekel ha offenzív, ha defenzív. Megelégeltem azt amikor egy csapat betalálja az embert amikor többen vannak, és egyszerűen nincs mit csinálni, javítani akarom az esélyeimet

2014. okt. 18. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
javaslom a judot vagy a kempot
2014. okt. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
több ember ellen maximum a fegyveres hm-ek a jók(már ha nem három 60kilós hülye gyerek talál be buliból hazafelé menet mert erősnek érzik magukat) tudom ajánlani az escirmát például de ezek mellé mindenféleképp érdemes elkezdeni valami pusztakezes stílust mert arra nem fektetnek hangsúlyt túlzottan, arra meg jó bármi ahol van normális puha kesztyűs küzdelem(box, thai box, savate stb.stb.stb.)
2014. okt. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Inkább a puszta kezes dolgokra van szükség, nem tartok magamnál, és nem is fogok fegyvert, vagy hasonlót tartani. Nyilván nem 2 vaságyas bugristól "félek", csak sok a majom akik 3-4en erősnek érzik magukat ha egy embert látnak (mint a cigányok), és nem mindig van ott pár haver hogy jöjjenek elijeszteni (mert ha egyenlőek az esélyek nyilván kihátrálnak). Szóval lényeg a lényeg hogy jó lenne valami ami önbizalmat adna egy ilyen helyzetben, és esélyt ha hirigre fordul a dolog, mert bajom nincs bunyóval, csak a veréssel :D
2014. okt. 18. 18:23
 4/5 anonim ***** válasza:

az önbizalom a sikeresen végrehajtott tettekből épül fel és a rutin ad neki alapot.

bunyózni bunyó közben tudsz megtanulni.

a legtöbbet meg az ökölvívók sparringolnak,plusz az utcai bunyó általában ökölharc.

ez a pusztakezes dolog meg mi?

ha pusztakézzel vernék egymás pofáját a tanítványok heti 3-5x,akkor havi 1 edzés lenne,mert a többi időben mindenki lábadozna.

ezért van gyakorló küzdelem-sparring közben kesztyű az emberen.

szóval butaságot ne beszélj már.

2014. okt. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értsd jól ember! Ne keljen már szájbarágósan nyomiskodni hogy mit akarok, csak mert félre akarod érteni.

Puszta kezes küzdelemre legyek felkészítve akár több az egy ellen esetekre.

Nyilván utcai bunyónál nem áll neki sparringolni meg ilyenek egy pár random félrészeg tag, viszont 3an el tudnak kezdeni ütlegelni (annak viszont kevés köze van a hagyományosan vett ökölharchoz). Volt már pár bunyóm, volt már hogy szimplán el is gyepáltak. Amennyire lehet felkészült akarok lenni.

Szimpla box szerintem csak az ütéstechnika és táncolás miatt lehet jó, de ennek kevés hasznát veszed amikor körbeállnak. Ezért tettem fel a kérdést, hátha valaki valami okosat ki tudna szülni, hogy esetleg van e olyan küzdősport ami erre felkészíthet.

2014. okt. 19. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!