Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Borsodban valahol ki lehet...

Hgaben89 kérdése:

Borsodban valahol ki lehet próbálni éles lő fegyvereket biztonságos környezetben?

Figyelt kérdés
Pár barátommal évek óta együtt gémelünk, ezen felül amit lehetett már kipróbáltunk (gondolok itt az Airsoft-ra, PainBall-ra, Lázerharc-ra) nyilván közel nem érnek fel ezek egy éles fegyverhez de szeretnénk tovább lépni és kipróbálni nagyobb karabélyokat is ha van rá mód. Fogalmam sincs hogy ez hogy működik ezért is kérlek titeket aki kicsit is vágja mi újság az felvilágosithatna nagyjából hogy megvalósítható e, vagy egy gyermeteg álom marad. Nem tudom hogy mint civil fegyverengedély nélküli emberke bemegy valahova és kipróbálhat bizonyos fegyvereket vagy vannak olyan kritériumok ami miatt ezt el felejthetjük?!

2014. dec. 8. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Engedély nélkül nem vehetsz a kezedbe éles fegyvert, ahogy kocsit sem vezethetsz jogosítvány nélkül.


A törvény szerint így van, az megint más kérdés hogy a gyakorlatban nyilván vannak olyan engedéllyel rendelkező emberek akik hajlandóak pénzt keresni ezzel.

2014. dec. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kovpet ***** válasza:

Az első ostobaságokat ír.

Minősített lőtéren minősített oktató (lövészetvezető) dolgozik, akinek az a feladata, hogy biztosítsa, hogy ne legyen baj. Teljesen törvényesen működő lőtérre ha lementek, akkor ott szabadon lőhettek az ottani klubfegyverekkel.

Ahogy kocsit is vezethetsz jogsi nélkül legálisan, forgalomtól elzárt magánterületen. Sőt. Oktatóval forgalomban is, különben hogy szereznél jogsit? :)

2014. dec. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pontosan. A lövészetvezetővel le kell beszélni egy időpontot és annyit lőhetsz utána amennyit a pénztárcád enged.
2014. dec. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

elso jo nagy marhasagot irt...


guglizz lovesz klubbokat, lotereket, ha a te megyedben nem is talalsz, keress mashol, hivd fel oket, hatha ok ismernek az orszagban olyan tereket, amiket esetleg te neten nem talalsz meg.


En lottem mar eles fegyverrel (tobbszor is) olyan jo moka, hogy ha muszaj lenne, felulnek a vonatra es atutaznam az egesz orszagot.

(de nem muszaj, mert kulfoldon elek es van a kozelben tobb loter is - egyszer mindenkinek ajanlanam a kiprobalasat!)

2014. dec. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lövöldözni akarsz,de még guglizni sem tudsz?


[link]

2014. dec. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Borzasztóan megörültem amint láttam hogy van lehetőség annak ellenére hogy én nem találtam semmit. :) Köszönöm a biztató infót és a segitőkészségeteket!
2014. dec. 11. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!