Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kungfu+birkózás Egyszerre...

Kungfu+birkózás Egyszerre hasznos. Lehet? Wing chun kungfu Szabadfogású. Birkózás

Figyelt kérdés
Sajnos ökölvívásra nincsen lehetőségem 2évet jártam de végleg abbahagytam a társaság miatt.

2014. dec. 9. 22:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
7%

Nem biztos, hogy wingchunon sok új dolgot tanulnál ökölvíváshoz képest, de persze.. ha tanulsz, akkor neked legalább lesz már ütéstechnikád hozzá, ez azért jó!


Birkózás meg jól kiegészíti mindkettő állóharc stílust.

2014. dec. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem. A wing chun az mókusbox. Ha már mindenképpen a birkózás mellé kung-fut akarsz nyomni, akkor ne wing chun-t, hanem Hung Gar-t. A Hung Gar az egy olyan kung-gu irányzat amihez KELL a komoly fizikai erő, és vannak benne földrevitelek és dobások is, valamint ez főként ütés-centrikus stílus. Kínában a legtöbb Hung Gar kung-fu mester, az erőemelő is, vagy pont hogy birkózó. Szóval ez mellé a birkózás tökéletes kiegészítés lenne. Más kung-fu irányzattal nem érdemes párosítani birkózást.
2014. dec. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
*kung-fu
2014. dec. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%
Imádom , hogy mindenki lefikázza a wing chun-t , kikérem magamnak az ilyen hozzászólásokat mert én is csinálom , nem azt mondom , hogy hogy nincs ennél jobb stílus mégcsak nem is azt , hogy magyarországon jól lenne oktatva de ez kb minden más kung fu irányzatra igaz , a box stb persze hogy sokkal jobbnak tűnik letisztultabb ól oktatják szinte mindenhol de ez nem azt jelenti , hogy ne lenne olyan wing chun oktató aki ne lenne tisztában a stílus előnyeivel/hátrányaival , mivel ennek is a harc az alapja ide is kellenek a sparringok az erőnlétek a rengeteg reflex gyakorlatok akárcsak a box-ban vagy bármely küzdősporthoz , szal igen ha a helyen amit kinéztél magadnak a mester jól oktat és nem csak csillivilli aranylotusz szuper rúgást akar neked eladni hanem kungfu alapokra építkező komoly edzést akkor megéri a kettőt ötvözni , gyors perciz erős ütései vannak a wing chun-ak a lábmunkája is iszonyat gyors tudd lenni bár a rúgások nem a legerősebbek. De mint mondtam a boxot jóval könnyebb kitanulni és jóval hamarabb leszel eredményes vele.De ha ez nem zavar és érdekel a wing chun vagy más hasonló kung fu akkor a kitartás fontosabb és az is eredményes lesz hidd el.
2014. dec. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

azon kéne elgondolkodni, hogy hogy merülhet fel az egyáltalán, hogy "rosszul oktatják"?


nem oktatják rosszul. Szar az, úgy ahogy van. a birkózást nem oktatják rosszul? meg a boxot? Nem? Vajon miért?

2014. dec. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Ha te is tudod, hogy sokszor gyengén oktatják, akkor mit kérsz ki magadnak?

Verd el azokat az oktatókat akikről tudod, hogy nem jól oktatják a wingchunt aztán x éven belül Magyarországon is csak jó wingchun edzés marad. Ennyi.

2014. dec. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 aikiboxer ***** válasza:
A boxot is rosszul oktatják a legtöbb helyen, alig találni igazán jó boxedzést.
2014. dec. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az a nem mindegy , hogy az edződ miként oktat , pl én voltam olyan helyen ahol lófaszt se csináltunk formagyakorlatozás és kevés páros gyakorlatok meg néha erőnlét a végén , és 2 évente 1x jött egy állítólagos nagy mester franctudja honnan aki nem tanított semmi újat, ezzel szemben ahova én járok ott rendes 15-20perces bemelegítés rengeteg sparring a formagyakorlatokat is csak 1-1x csináltuk meg az edzések közben mert azok azért kellenek , rengeteg ütés-rúgás kombinációt tanulunk , és az edzőnk is gyakran jár ki a mesteréhez értsd havonta 2 havonta ahova akár mehetünk mi is és igazából lófasz pénzért, a végén meg erőnlét. Nah ez olyan edzés amit én jónak hívok míg az elsőt talán egy 5-10 éves korosztálynak merném ajánlani...

És igen kikérem magamnak.

2014. dec. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ne kikérd, hanem zárasd be az ócska edzéseket..

Ha már a te stílusodat butítják le. Ne az itteni válaszolóktól kérd ki, hanem a sz.ar edzőktől. Esetleg :)

2014. dec. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Aikiboxer, azért nagyon nem mindegy, hogy miért nem jó egy edzés.


Ifjonc koromban, amikor kacérkodtam a boxszal, jónéhány helyen megfordultam, de ütni mindenhol ugyanúgy kellett. A technikák ugyanazok voltak, és nagyjából ugyanolyan metodológiával oktatták. Az teljesen más kérdés, hogy az oktató milyen, volt köztük olyan, akibe nem sok pedagógiai érzék szorult, pedig híres bajnok volt, és találkoztam olyannal is, akinek semmi eredménye nem volt, de minden tanítvánnyal pontkesztyűzött, figyelt, javította a hibákat.


Másrészt, hiába jó az edző, ha mondjuk a csapat csupa kezdő, az egy haladóbb embernek nem jó edzés. De nem az edző miatt, meg azért mert "rosszul oktatják", hanem azért, mert nincs kihívás a sparringokbn, nehezebben fejlődik az ember.


Mindezt én nem venném egy kalap alá a fosógalamb beállású rákkungfu edzésekkel, ahol alapvetően f4szságokat tanítanak.

2014. dec. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!