Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A sima gördeszkámra rakhatok...

A sima gördeszkámra rakhatok szilikon esetleg longboard kerekeket? (tobbi lent)

Figyelt kérdés
Na szoval h a gordeszkamnak a kerekei rohadt hangosak nem muanyag de kemeny gumi asszem es hogy jobb is legyen meg halkabb is lehet ra rakni szilikon kerekeket?

2015. jan. 18. 11:25
 1/3 Beniy ***** válasza:
Hali! MINDEN valamirevaló gördeszkakerék poliuretánból készül, csak hogy tisztázzuk a dilemmát. :) Ezekből vannak különböző méretűek, keménységűek, rugalmasságúak (a rugalmasabb, jobb minőségű 'uretánból készült kerekek általában drágábbak, viszont gyorsabban, kényelmesebben és tovább is lehet velük gurulni), illetve a mag elhelyezkedése is változó, bár a sima gördeszkakerekeknél a mag mindig centerset, azaz középen helyezkedik el. A sima gördeszkád alá tehetsz egyébként nagyobb, puhább kereket nyugodtan, viszont riser pad nélkül max. 60mm-est lehetne szerintem, de lehetséges, hogy ahhoz is kell már egy kisebb-nagyobb riser pad, de ez a függőd magasságától is függ. A keménységével (ami igazából nálad a fő probléma a hang miatt) pedig óvatosan kell bánni, mert minél puhább annál inkább letapad, illetve pattogós lesz a kerék, ami ha trükköket szeretnél vele csinálni nem valami előnyös. Neked szerintem az lenne a legjobb megoldás, hogy ha a mostani kerekedet megtartod, arra az esetre, ha trükköket szeretnél csinálni, és közlekedésre pedig veszel hozzá valami 60mm-es 78a-83a közötti kereket (Minél nagyobb a szám, annál keményebb. A sima gördeszkakerekek 95a-101a között szoktak lenni.)
2015. jan. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szoval akkor vehetek ra sima puhább gumit :D koszi
2015. jan. 21. 16:01
 3/3 A kérdező kommentje:
Mert nem szoktam ugratni csak gurulni
2015. jan. 21. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!