Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Érdemes folytatnom a karatét?

Érdemes folytatnom a karatét?

Figyelt kérdés

Hali!

Általános iskolás koromban kezdtem karatézni, középsulis éveimben kihagytam 1-2 évet, majd újra visszamentem..de nem tudom most egyetem mellett (műszaki szaki) folytassam-e? /már barna öves vagyok..durván 3 év és megpróbálhatnék fekete övre is vizsgázni, a mesterem szerint van tehetségem (versenyeket is sokat nyertem stb.)/

De nem tudom, hogy ér-e ez ennyi ráfordítást a későbbiekben, kamatoztatni tudom-e majd? Vagy inkább járjak rendesen edzőterembe és akkor legalább olyan alakom lesz, ami tetszeni fog nekem..(elég vékony vagyok)..mert sajnos a karate edzésekre sincs mindig időm az egyetem mellet...

Normális válaszokat,ne olyanokat, hogy inkább boxoljak stb. köszi!



2015. jan. 28. 00:40
1 2
 1/14 aikiboxer ***** válasza:
60%
Mivel aikidóból kb hasonlóan vagyok, neked is azt javaslom, hogy most már ne add fel. Juss el a fekete övig, akkor tudod, hogy elértél valamit. Ez is fontos.
2015. jan. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát csak nem tudom, hogy azon kívül, hogy magamnak bizonyítottam meg ér-e ennyi áldozatot??

mert hétköznap 18:00-21:00ig vannak az edzések aztán van, hogy ez miatt nem igazán tudok tanulni sem .:/

kondi viszont közelebb is lenne, illetve legalább jó alakom lenne, viszont hiányozna a társaság, a csapat stb..

Szóval teljesen tanácstalan vagyok...

érveket-ellenérveket is tudnátok mondani?!

#1-es: Köszi a választ azért, még nemtudom, hogy hogy döntök...

2015. jan. 28. 03:00
 3/14 A kérdező kommentje:

#1-es:

Aikido is mindig tetszett, ha azt elkezdeném akkor kb mennyi idő még elérek egy ilyen szintet?

2015. jan. 28. 03:23
 4/14 aikiboxer ***** válasza:
52%

Ha így teszed fel a kérdést, hogy "ér-e annyit áldozni", akkor azt magadnak kell eldöntened. Szerintem ha már eljutottál a barna övig, akkor nem érdemes feladni.


Azt írtad, ne mondjuk azt, hogy boxolj, tehát az "ér-e valamit" nem úgy érdekel Téged, hogy mint küzdősport ér-e valamit. Egyébként még akkor is azt javasolnám, hogy juss el karatéban fekete övig és _mellette_ kezdj el boxolni.


A kondival való ütközést nem értem – heti két karate edzés és egy-két erőnléti edzés belefér bármilyen egyetem mellé.

2015. jan. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Utazz el Okinavára ott a válasz.
2015. jan. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

aikiboxer, Hétfő-Szerda-Péntek ezeken a napokon van edzésem este, ahogy már írtam..és vidéki vagyok bejárós...mire hazaérek jobb esetben van 1-2 órám (sokszor ez kevés és este edzés után tanulok éjszaka), emellett még kondi nem férne bele, mert így is elvagyok havazva..

2015. jan. 28. 11:19
 7/14 aikiboxer ***** válasza:
43%
Fegyencedzés nem játszik? Szombat-vasárnap nyomsz belőle otthon 1-1 órát, én is ezt nyomom box mellett.
2015. jan. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

"De nem tudom, hogy ér-e ez ennyi ráfordítást a későbbiekben, kamatoztatni tudom-e majd?"

Őszintén szólva nem, szerintem ezt csak akkor érdemes csinálni ha nagyon élvezed, ha tényleg valami hasznosat akarsz csinálni akkor te is tudod, hogy hol a helyed.

Testépítéshez pedig az a baj, hogy nem csak idő kell, de rendes étrend, pihenés, vitaminok, amihez azok alapján amit írtál nem lenne időd és úgy meg nem igazán fejlődnél valószínűleg izomzatban. Persze a testépítést is lehet élvezni, nem muszáj értelmesen csinálni csak általában az eredményért csinálja a többség.

Saját testsúlyos gyakorlatokat én is szeretem amúgy, neten sok ötlet lehet kapni, pl. Al Kavadlo videóiból.

2015. jan. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%
A karatét nem érdemes folytatni.Az,hogy inkább bokszolj,az pedig normális válasz.A karate túl merev,kötött,tele van haszontalan mozdulatokkal.A karate technikák csak a karate technikák ellen működnek.Nem tudod kombinálni más küzdősporttal,nagyon más a mozgás.És szétcseszi az izületeidet is.Levizsgázhatsz te fekete övre,de egy birkózó ellen akkor sem lenne sok esélyed.Ha elmennél egy normális küzdősportra,akkor ott csak kikopna a karatés mozgásod.Tehát nem tudod kamatoztatni.A bokszot ellenben tudnád.Ott van pl.a K1,az MMA és önvédelemre is jó.De nem muszály bokszolnod,ott van másik sok küzdősport.Vagy akkor járj inkább edzőterembe.Azt te tudod,hogy neked mi a fontosabb,nem mi.De,hogy a karatét nem tudod kamatoztatni,az biztos.
2015. jan. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

9-es válaszolónak abszolút igaza van. Igazából le is írt helyettem mindent. Az a baj, hogy a fekete öves karatést is könnyen megveri az olyan ember is, aki soha sem űzött semmilyen küzdősportot. Rengeteg ilyen eset volt/van már.


Bemész egy kocsmába keresel egy nagyobb darab favágó/kőműves/rakodó munkás/kubikos embert, majd azt mondod neki " Hé Gyurikám, kapsz egy rekesz Kőbányait ha elvered azt a tagot".

És hidd el, 2-3 danosnak is be lesz törve az orra sec perc alatt. Nem fogadnék a karatéjosra.

2015. jan. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!