Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért tartják sokan "felsőbbre...

Miért tartják sokan "felsőbbrendű" harcrendszernek az Ökölvívás és a Birkózást?

Figyelt kérdés

Na meg persze a savatét és a bjj-t?


Itt mindenki folyton szidja a karatét, aikidót, krav magát, japán jujutsut, ninjutsut, kempót, a kung-fut és a taekwondót.


Na egye-fene egy-két helyen olvastam, hogy vannak akik jónak tarták az ashihara karatét, kung-fuból a Hun Gar Kuen-t (de nem értem amúgy, hogy miért), taekwondóból pedig az Itf-et.


Ez most miért van így?



2015. febr. 7. 10:19
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
0%
" valójában a legtöbb karatés meg se tud ütni rendesen egy emberi fejet, mivel soha nem próbálta." Kipróbáljuk? :)
2015. jún. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 aikiboxer ***** válasza:
60%
Bármikor kipróbálhatod magad, menj le egy boxedzésre és próbáld ki. :)
2015. jún. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
41%

"Ez meg téged minősít, nem a karatet: "ha a társamnak a másik lába volt elől,már meg sem tudtam csinálni a gyakorlatot." "

Azért,mert ha a másik lába van elől,már meg sem lehet.Az utcán meg nem úgy fognak támadni,ahogy karate edzésen gyakorolják.Hiába tud valaki tökéletesen kivédeni egy gyaku tsukit,utcán senki sem üt gyaku tsukit.

2015. jún. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
60%

Aikido (japán ju-jitsu technikák) a valóságban:

https://www.youtube.com/watch?v=wk5grm3Nqqs

https://www.youtube.com/watch?v=NinO0vGum38

https://www.youtube.com/watch?v=rCmucAiUXi4


Úgy látszik még is csak működik...

(Ki hitte volna! Azt hittem csak viccből tanítják a rendőröknek, katonáknak ezeket! :D)

2015. jún. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 aikiboxer ***** válasza:

Az első nagyon jó, köszi!

A másodikat inkább ne mutogasd mert übergáz.

A harmadik is jó, de amint látod a fekete csávónak nem kicsi box múltja is lehet, látszik a mozgásán. Egy csak aikidós nem tud ilyet. Ez van.

2015. jún. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
75%

A hármas videó leírásában ez áll:

"a self taught jeet kune do & karate, he is also trained in aikido (white belt) he was really nervous because he never been into real fight, but this chav keep provoking him."

2015. jún. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
35%
" Bármikor kipróbálhatod magad, menj le egy boxedzésre és próbáld ki. :)" Lehet félre értettél? :)
2015. jún. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 aikiboxer ***** válasza:
82%
Félre értettelek volna? Én úgy értettelek, hogy szeretnéd kipróbálni magad boxolók ellen. Ennek a legegyszerűbb módja a boxedzés. Nem?
2015. jún. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
44%
Félreértettél akkor. :) Arra gondoltam, kipróbálni, hogy téged meg e tudnak rendesen vagy rendetlenül ütni, ugy, hogy te is megütsz engem rendesen. Mindenki a saját, tanult módszere alapján, a saját rendszerében való védőfelszerelésekkel. :)
2015. jún. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 aikiboxer ***** válasza:
82%
Miért akarsz te engem megütni? :)
2015. jún. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!