Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért tartják sokan "felsőbbre...

Miért tartják sokan "felsőbbrendű" harcrendszernek az Ökölvívás és a Birkózást?

Figyelt kérdés

Na meg persze a savatét és a bjj-t?


Itt mindenki folyton szidja a karatét, aikidót, krav magát, japán jujutsut, ninjutsut, kempót, a kung-fut és a taekwondót.


Na egye-fene egy-két helyen olvastam, hogy vannak akik jónak tarták az ashihara karatét, kung-fuból a Hun Gar Kuen-t (de nem értem amúgy, hogy miért), taekwondóból pedig az Itf-et.


Ez most miért van így?



2015. febr. 7. 10:19
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
31%
Akar a fene, csak kérdeztem, így kipróbáljuk e? :)
2015. jún. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 aikiboxer ***** válasza:
20%

Tehát az a vágyad, hogy bebizonyítsd, vagy olyan faxa csávó puszta kézzel, mint egy boxoló kesztyűben?


Hány éve edzel? Mert akkor hozzád hasonló tudású boxolót kell ehhez keresni. (Például 20 éve edzel -- 20 éve boxolót stb.)

2015. jún. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
45%

Ugyan már Aikiboxer! :D


Ha mondjuk 20 éve karatézik, kungfuzik, aikidózik, japán jujitsuzik vagy más tradicionális egzotikus harcművészetet gyakorol, akkor oda egy 6-8 éve bokszoló BŐVEN elég lesz.

Tapasztalat.

2015. jún. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
59%

Állításod az volt, egy karates meg sem tud ütni rendesen egy fejet. Kérdeztem tőled, kipróbáljuk e a saját megszokott rendszerünk szerint, a saját védőfelszerelésünkbe. Te hobbista vagy, sokszor írtad. Lehet a boxot hobbiként űzni, nekem a karate nem az, pedig már jó ideje nem készülök versenyre, ezért nem is nagyon járok már. Tehát lényegében, szerinted hobbista lehetek, aki csak levegőt kékit és még egy fejet sem tud megütni, magyarán egál, vagy a felfogásotok szerint, neked áll a zászló. :) Lényegében, te kesztyűben, én csupasz seikennel kipróbáljuk e? :) Ha minden úgy történik, neked semmi bajod nem lenne. :)


Fiatalabb koromban, mikor a keresetemet különféle diszkók rendfenntartójaként egészítettem ki, jópár ember nem mondta azt, karatesok nem tudnak megütni egy fejet. :) Pedig életemben soha nem boxoltam, jópár éve egy haverom tb edzéseire néha azért beszoktam ugrani, igaz idén még nem voltam.


Nem akarok én itt netes nagyszájaskodni, eszem ágában sem áll megütni téged, csak ha valamit állítunk, meg kell bizonyosodni róla, valóban úgy van e. :)

2015. jún. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
30%

Egy karatés csupasz seikennel nem tud testen kiütni egy másik karatést. Egy bokszoló 14 unciás kesztyűvel is kiüt egy karatést testen.


Kesztyű nélkül egy bokszoló sokkal erősebben és gyorsabban tud ütni, és ez csak a kisebbik része a dolognak. A lényeg az, hogy egy bokszoló TUD ütni.


A karatés sehogy sem tud ütni. Miért? Mert a karatéban nincsenek ütések. A gyaku tsuki, jodan tsuki, shuto uke és társait meg ne említsd mert ezek köszönő viszonyban sincsenek az ütésekkel.

2015. jún. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
49%

#44

"csak ha valamit állítunk, meg kell bizonyosodni róla, valóban úgy van e. :)"


Pontosan! Zöld!


Főleg abban az esetben, ha az állítás ellentmond a jelenlegi ismereteinknek.

(Jelenesetben annak, hogy a karatésok nem tudnak megütni egy emberi fejet. de teljesen mindegy miről van szó)


Valahogy így működik a természettudomány is.


És most ezt elolvashatja a gyík összes válaszadója. Sokkal, hogy is mondjam "értelmesebb" válaszok születnének minden kategóriában, ha az egészséges szkepticizmus fényében mérlegelnék az állításaikat, mielőtt leírják.

(Talán egy nagyon kicsit jobb hellyé is válna Magyarország.)

2015. jún. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 aikiboxer ***** válasza:
26%

Rendben Kamilyn ha otthon járok elmegyek az edzésetekre. :)


Úgyis vágyom már egy kis karate edzésre, régen volt már nagyon de imádtam. :))

2015. jún. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
57%

Jaj Kamlyn Te b+ meg se szólaljál!


Olyanokat kamuzol Te szerencsétlen, hogy muay borant tanulsz Thaiföldön, kenjutsut Japánban meg a többi baromság. Aki itt nem ért a GYIK-en a harcművészeti témákhoz az Te vagy. Úgyhogy kussoljál, mert mindenhol leírod a mesébe illő kis világjáró kalandregényedet, és olyanokat állítasz ami teljesen másképpen van. Pont téged cáfolt meg itt mindenki a legtöbbször. :D

2015. jún. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!