Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyiket válasszam utcára a...

Melyiket válasszam utcára a Savate-t vagy a Muay Thai-t?

Figyelt kérdés

Tudom hogy utcán nincsenek szabályok, meg előkerülhet a vipera, a kés, a pisztoly az AK-47. De mondjuk ha az aki megtámadott vagy aki belém kötött nem rendelkezik ilyenekkel akkor melyik az amelyikkel jobban felvehetem vele a harcot?


SAVATE:

Sok fajta rúgás, sok fajta ütés.

Olyan mint a box csak vannak benne rúgások.


MUAY THAI:

Itt megjegyzem hogy olyan edzőterembe mennék ahol a boxot együtt oktatják a Muay Thai-jal, tehát a béna ökölharc mutatványosok a Muay Thai-osok beszólások nem helytállóak. Erős rúgások vannak benne, agresszív, nyers, azoknak való akik bírják a fájdalmat.



Én nem vagyok a videókaratésok közül való de ez a videó elgondolkoztatott. A Savate harc akárhogy is kerestem róla értelmesebb videókat csak ilyen adok-kapok fajtákat láttam. Míg Muay Thai-ból nem egy olyat ahol pár rúgás után feladja az ellenfél. Tisztában vagyok vele, hogy farmerban nem igazán lehet akrobatikázni a rúgásokkal. De ilyen alapon a Savate hátrányban van a Muay Thai-jal szemben nem? Mert ott nem igazán kell magasra rúgni, mivel főleg combosokat adnak. Mivel Box mind a Muay-ban van mint a Savate-ban így a Muay a jobb választás nem?



https://www.youtube.com/watch?v=vMVhNUe-9L4



2015. márc. 16. 01:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ha önvédelmet akarsz tanulni, akkor egyiket se válaszd, mert ezek küzdősportágak. Menj defendozni, krav magazni, bár Magyarországon ezek mind lehúzós kamu edzések, nagyon fel van hígulva a színvonal itthon.


Egyébként meg mindkettő egy nagyon szép sportág, csak mondjuk a thai bokszot Magyarországon a legtöbb helyen elég primitív módon oktatják, null küzdősport kultúrával, és null intelligenciával. Az a szép mindkét sportágban, hogy egyszerre dolgoztatja meg a testet, és a szellemet (triviálisabban: az agyadat).


Ha a thai boksz érdekel, akkor én csak a Rehák Gyurit tudnám ajánlani, hogy hozzá menjél le edzésre, ő jól oktatja.


Ha a francia boksz tetszik jobban, akkor igazából bárhova mehetsz, mert itthon ez még nem tömegsport, három edző van összesen. Mind a három nagyon jó edző, de ha kellene választani, akkor én a Lovászi Viktorhoz ajánlanálak be. Intelligens, értelmes társasággal edzhetsz, a Viktor is az. Én jelenleg odajárok edzeni (meg Szabó Árpád "Pumuklihoz" full-contact kick-boksz edzésre), én nagyon szeretem, nagyon sok jó technika van benne, jó küzdősport-gondolkodásmódot ad, kimerítőek az edzések, ráadásul színvonalas versenyzőkkel edzhetsz. Egy edzés alatt meg van oldva az alapos bemelegítés, a technika, a játék, az erőnlét, és a nyújtás.


Én azért ajánlanám neked a küzdősportot az önvédelem helyett, mert nagyon jó kedélyjavító hatása van, kiegyensúlyozottá tesz, fegyelmezettebb leszel tőle, és boldogabb ember :) És megtanulod, hogy az utcán kerülni kell a végsőkig a balhét... Én nem vagyok ezeknek az önvédelmi oktatásoknak a híve, mert az utcán nem érdemes mindenféle varázslással, csavarással, meg egyéb hasonló dolgokkal bohóckodni. Eleve ha balhé van, többen mennek egy emberre, többeknél kés is van, vagy paprika spray, az ellen meg nem tudsz mit kezdeni. Ha nem tudod elkerülni a balhét, akkor meg ha már nincs lehetőség ütésre-rúgásra, akkor ki kell csapni, vagy nyomni a másiknak a szemét, letépni a tökét, átharapni a torkát... :D De arra is számítani kell, hogy a másik fél ugyanezt akarja veled csinálni. De szerintem mindig el lehet kerülni a balhét.

2015. márc. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!