Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az ütőerő függ a súlcsoporttól?

Az ütőerő függ a súlcsoporttól?

Figyelt kérdés
EGy nagyobb súlycsoportban lévő nagyobba is üt?De egy nagyobb súlycsoportban lévő jobban is bírja az ütéseket?

#súlycsoport.boksz
2015. ápr. 1. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:

"EGy nagyobb súlycsoportban lévő nagyobba is üt?"

Általában igen F=ma

Ahol "m" a tömeg, "a" a gyorsulás F az erő


"De egy nagyobb súlycsoportban lévő jobban is bírja az ütéseket?"

Nem tudom, de szerintem igen.

2015. ápr. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát,ha híznák pár kilót izomban,vagy zsírban akkor jobban bírnám,ha megütnének?És nagyobbat is üthetnék?
2015. ápr. 1. 22:54
 3/7 anonim ***** válasza:
hát, technika a leglényegesebb szerintem. edzettségi szint, testalkat, sok minden közrejátszik. de lényegében igen. nagyobb súly nagyobb erőkifejtésre képes és nagyobb lendületet tudsz vinni egy ütésbe.
2015. ápr. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja, bocs azt elfelejtettem írni, hogy a gyorsulás és a tömeg fordítottan arányos. Minél nagyobb a tömeged annál kisebb lesz a gyorsulásod. Annál nagyobb energia kell, ha nem akarod a gyorsulást elveszíteni a tömeged miatt. Ezt az izmaidból nyered. Szóval, lehetőleg izomba kellene felszedned a nagyobb tömeget. (így az "m" növekszik az "a" pedig stagnál vagy nő tehát nagyobb az F)


Amit a #2 írt abban is van igazság, lényegében annyi, hogy jól használod fel az m-ed és a gyorsulásod szorzatát a megfelelő mozgás koordinációval.

Erre box edzés a legjobb, de nem űztem csak gyanítom.

2015. ápr. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyorsulás, erő, tömeg.


A mozgási energiában a sebesség nem négyzetes tag? Tömeg * sebesség^2.

De minél nehezebb valami, annál nehezebb nagy sebességre gyorsítani. A tömeg lassít, kivéve ha jól kondicionált izomtömeg, van optimum ameddig lehet növelni az izomzatot.


A tömeg inkább a becsapódáskor számít, hogy ne pattanjon le az ütés hanem át is adja a mozgási energiát. De itt a tömeg nem a súlyból származik, hanem az ütéstechnikán múlik. Azaz egy 80 kilós ember nem feltétlen üt nagyobbat - jobbat mint egy 60 kilós, megfelelő technikával ütő ember.


Az ütések kiállása nem függ a tömegtől, aki nehezebb és kevésbé mozgékonyabb, az sebezhetőbb az ütésekkel szemben. Az egyéni kérdés, hogy a betalált ütéseket ki mennyire bírja, ez nem a testtömegtől függ, főleg a fejütéseknél nem, ahol nem véd zsír.

2015. ápr. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 Ezt írtam le a kérdezőnek, csak én Newton 2 törvényének a formájában értlemeztem a kérdést, nem pedig mozgási energiaként, egyébként kihagytad az 1/2 tagot. ;)


Az "ütési technika" csak annyit add hozzá, hogy jól tudja kihasználni a gyorsulását és a tömegének a szorzatát. Erre szerintem box edzés való, hiszen ők ütnek a legtöbbet.

Illetve érdemes izomba felszedni a plusz tömeget, nem pedig zsírban mert az könnyebben tudja, mozgatni, hiszen az izmok mozgatják a test tömeget.

2015. ápr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek, ökölvívó edzésen lehet megtanulni biztosan ütni.
2015. ápr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!