Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan lehet az ütő erőt...

Hogyan lehet az ütő erőt növelni, mi befolyásolja?

Figyelt kérdés
Röviden mindent tudni akarok... Hogy érhetem el, hogy az én ütőerőm legyen a legnagyobb ? Igazság szerint tudományosan vagyok kíváncis rá, hogy mi a nagy ütés kifejlesztésének a "képzelte". NE írjatok iylesmit, hgoy edzeni kell, stb... Tudom, hogy a technika számít, tegyük fel tökéletes a technikám, akkor az izom nagysága dönti el, hogy mekkorát ütök, vagy mi dönti el ? MIért képes egy boxoló 500 kilót ütni, amíg valaki csak 150 kilót ? Miylen edzés kell ahhoz, hogy az ütő erőt hatalamsra tudjam növel ni ? Sok fehérje + rengeteg edzés, mint a testépítőkél ? (végülis az izom építés test építés, igaz itt nem a nagyság a léyneg, hanem az erősség) . Nem igazán tudom mik az összetevői a nagy ütőerőnek...

2013. dec. 9. 21:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
mögé kell célozni
2013. dec. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
6 év kyos multal erre én is rájöttem... Kicsit komplexebb válaszra lennék kíváncsi ! :D
2013. dec. 9. 21:15
 3/14 anonim ***** válasza:
m*v2 tehát a mögé rakott tömeg * sebesség négyzetesen
2013. dec. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
nem ez volt a kérdés..
2013. dec. 10. 00:10
 5/14 anonim ***** válasza:
Az ütés erejét főként a derék és a lábak adják, meg kell tanulni a teljes testsúlyunkat belevinni az ütésbe, a sebességét növelheted tapsolós fekvőtámasszal.
2013. dec. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet ! Csak nem világos, hogyha van pl egy ismerősöm akinek 45ös karja van, és tegyük fel a lehető legtökéletesebb a technikája, de van egy európabajnok ismerősöm, akinek csak 40-es a karja, és ugyan olyan tegyük fel a technikája, mint a 45-ös karú csávónak, akkor hogy-hogy az európabajnoknak jóval nagyobb az ütése ? tegyük fel a tömegük is egyenlőek, a logika szerint mivel tömegXsebesség (mivel tegyük fel a technikájuk full ugyan olyan, és egyenlő a tömbegük is)

akkor miért üt nagyobbat jóval a 40-es karú ?

2013. dec. 10. 11:00
 7/14 anonim ***** válasza:
A kar méret irreleváns az csak a postás. A sebbeség megy ugye négyzetes tag. Tehát pl az Európa bajnokod kicsit is gyorsabb, az jóval többet számít,mint egy ugyanakkora tömegkülönbség.
2013. dec. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De akkor miért nem tökmindegy, hogy 100 kiló zsírbül állok-e, ha pl 26km/h-val ütök, mintha 100Kg izom, ha ugyan akkora a sebességem mindkétféleképpen tegyük fel ? :D Ennyi erővel lényegtelen, hogy ki edz, vagy ki nem, egyedül a sebességre kell menni, mellette pedig akár lehetsz 150 kilós kövér ember is... Ezért nem világos.
2013. dec. 10. 11:28
 9/14 A kérdező kommentje:
És mi értelme fekvőzni, és izomtömeget növelni, ha a tömegem ugyan annyi marad ha zsírból veszem fel, és a sebességem is ?
2013. dec. 10. 11:31
 10/14 anonim ***** válasza:

Mert a zsír nem fogja növelni az ütésed gyorsaságát, a hozzáállásod a kérdéshez pedig eléggé sz.ar.


Abból indulsz ki, hogy két ember technikai tudása azonos ILYEN NINCSEN. Valakinek mindig gyakorlottabb lesz az ütése, jobb érzéke lesz hozzá, és nagyobbat fog tudni ütni. Mert régebb óta fejleszti hogyan hangolja össze a teste mozgását. Hogyan feszítse meg az injait és pattintsa ki az egész testéből a mozdulatot, mint egy robbanást. Közben, a másodperc tört része alatt olyan szögben álljanak az ízületei, hogy a lehető leghatékonyabb legyen az erők átvitele, becsapódáskor az erő átadása, megfelelő pillanatokban megfelelő izmokat feszítsen meg és lazítson el.. Ez sokkalta bonyolultabb, mint a sima erő - impulzus törvény, bár nyilván tényleg az a lényege. De a kivitelezés, ilyen mélységben vizsgálva ahogyan a kérdés szól bonyolult.

2013. dec. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!