Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan befolyásolja a harcművé...

Hogyan befolyásolja a harcművészetet a sovány vékony testalkat?

Figyelt kérdés

Különösen, ha valaki, mondjuk én, még vékony csontú is? A szüleim régen azért támogatták a kung-fu-t, hogy "a gyerek végre erősödjön meg egy kicsit" mert így nem néz ki valami jól. Én persze nem tudom magamról hogy ennyire sovány vagyok , 74kg-ot mértem most, de azt hittem 85kg vagyok, a 186cm-es magasságomhoz, ebbe már a kis sörhas is benne van.

Ha "veszélyes" helyre mentem, mondjuk egy jó maffiás diszkóba, mindig úgy viselkedtem mint egy váltósúlyú harcművész, nem középsúlyú. ???



#dan #Inosanto
2015. ápr. 21. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ütőerő nem csak a technika kérdése,oda például súly is kell,hiszen a testtömeget viszed bele az ütésbe.
2015. ápr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, és a környezetemben léve embereket is többször megkérdeztem hogy hány kilónak gondolnak, mindenki legalább 10 kilóval többet mondott mint amennyi voltam, ráadásul a súlypontom is magasan van. A kezem, öklöm kicsi, majdnem női kéz.
2015. ápr. 21. 11:55
 3/7 anonim ***** válasza:
hasonló testalkatom van nekem is, igazából mindent lehet csinálni, mondjuk a kungfu szerű léghajlításokat kerülném. Akkor már inkább thaibox. A testharcos stílusokat én személy szerint jobban kedvelem, pl BJJ.
2015. ápr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehetséges ellenfelek: mint a Srek csak alacsonyba, börtönviselt, thai box háttér...
2015. ápr. 21. 14:05
 5/7 aikiboxer ***** válasza:
Igazából mi a kérdésed? Hogy sportolj-e ilyen testalkattal? Persze. Hogy ha rendesen sportolsz (és eszel) változni fog-e a testalkatod? Persze. Hogy vékony testalkattal lehet-e jó boxolónak lenni? Persze. Hogy a kung-fu alkalmas-e "maffiás diszkóban" börtönviselt, Shrek kinézetű emberke leszerelésére? Hát.... erre azért nem vennék mérget.
2015. ápr. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondat volt a kérdésem...
2015. ápr. 22. 08:36
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha viszont 90kg lenne a testtömegem, megmaradna a mostani gyorsaságom, a mostani technikám, 3 db Stektől se félnék egyszerre, egy kis zárt helyen se. Viszont; akkor lehet hogy magam is elmentem volna kidobónak, és ma én lennék a Srek??
2015. ápr. 22. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!