Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A futás, kocogás gyengíti az...

A futás, kocogás gyengíti az embert?

Figyelt kérdés
úgy hallottam hogy a fogyás alatt az erősemberek ereje is csökken. igaz ez?

2015. máj. 22. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Az egyszerűség kedvéért eldöntenéd, hogy a futásról vagy a fogyásról írsz ki kérdést?


A futás nem gyengít, kivéve ha éppen kifáradsz tőle, akkor evidens hogy gyengébb leszel amíg ki nem pihened magad.


Vagy ha a sok futást éppen nem bírod és ártalmat okoz, akkor a fájó térdekkel is lehetsz gyengébb mint futás nélkül lennél. Ezek azért viszonylag speciális, idióta esetek.


Kalóriamegvonás gyengít, tápanyag, energiahiányt okoz.


Viszont fizikailag erősebb lehet valaki mérsékelt evéssel, fogyás közben (szálkásító étrend mellett) mint telezabált gyomorral.


Jó diéta alatt nincs érdemi erővesztés, sok zsírt kell enni, kicsi kalóriadeficit kell, lent kell tartani a ch bevitelt, vagy át is lehet állni ketogénre, így lehet fogyni is, még akár nőhet is az ember ereje.


A relatív erő (testsúlyhoz képest) szintén nőhet fogyás közben.


A mozgásból származó erő is nőhet fogyás közben, kisebb hájtömeggel például gyorsabban lehet ütni, a gyorsabb ütés erősebb is lehet.

2015. máj. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bestest válasza:
100%
A futás másfajta izmot növeszt, mint az "erősemberek" izomzata. Nem olyan erőset, de kitartóbbat.
2015. máj. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
például?
2015. máj. 23. 08:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Például 'fehér' izomszövetet, aminek mások a jellemzői mint a 'vörös' izomszövetnek. Ez nem igazán növesztés, simán adaptálódik a szervezetünk a környezethez, konkrétan a mozgáshoz aminek ki vagyunk téve.
2015. máj. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát jó, de mennyivel lesz jobb rendszeres kocogással az erő, izom növesztés szempontjából?
2015. máj. 23. 15:50
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit szoktál futni?


Ha pár km-et futsz, akkor maximum egy kis állóképességet szerzel, de nem lesz számottevő a különbség, nem fogsz számottevő izmot veszíteni.


Viszont mikor állóképességi sportra váltottam a súlyzósásról (rendszeres 15-20km+ futások, 30+ km versenyek), akkor durván változott a testem. Elég sok izmot veszítettem, tehát fizikailag gyengültem, viszont ha kisebb erőkifejtésre van szükség, azt sokkal hosszabb ideig bírom csinálni (és ez alatt nem a futást értem).

2015. máj. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint gyengíti az embert. értem. tulajdonképpen szerencsére nem szoktam sokat futni, csak bemelegítéshez néhány kis kört a parkban hogy csak beizzadjak, de fogyni nem akarok.
2015. máj. 23. 22:41
 8/8 anonim ***** válasza:
A kocogás semennyire nem erősít, hát nem igazán fejt ki erőt közben az izomzat (de, csak kicsit)
2015. máj. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!