Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik "sportot" válasszam...

Melyik "sportot" válasszam önvédelmi szempontból?

Figyelt kérdés
Ezek vannak a városomban : Ökölvívás/ Kick és Thai box/ Krav Maga/ Ju Jitsu/ Aikido/ Wing Tsun Kung fu/ Kyokushin Karate

2015. máj. 25. 19:27
 1/5 anonim válasza:
45%
önvédelem szempontjából én a wing Tsun-ban a kyokushin Karate-ban esetleg jiujitsuban vagy aikidoban gondolkodnék a thai és a kick box felejtős(önvédelem szempontjából) a Krav Magát sajna nem ismerem
2015. máj. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Ökölvívás + thai box, esetleg (ha nagyon türelmes vagy, akkor) aikido.

Kyokushin, krav maga, de főleg a wing tsun az nagyon felejtős!

2015. máj. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
amelyikhez kedved van és úgy érzed, hogy kitartóan eltudsz járni évekig edzésekre, mire lesz valami haszna...
2015. máj. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem thai box, vagy ökölvívás. Egyszerű, nem nehéz megtanulni, és hatékony. Én is ezekre járok, úgyhogy tapasztalatból írom.
2015. máj. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem menj le azokra az edzésekre amelyek neked szimpatikusak és hasonlítsd össze őket, esetleg beszélgess edzővel/mesterrel ha lehetséges, ha komolyan érdekel és sokáig űzni akarod a dolgokat akkor ezt érdemes megtenni, mintsem csak úgy lemenni egyikre és csinálni.

Egy kick és thai box is jó önvédelem szempontjából, már ha pusztakézről van szó ( az más, hogy milyen szinten tanulsz meg kés, bot stb. ellen védekezni harcművészeti edzéseken)

De egyébként ha kimondottan önvédelemre szeretnéd, ajánlanám, hogy elsőként menj le krav magára megnézni milyen az edzés aztán Wt, vagy Kyo ra ha egyik sem tűnik hatékonynak akkor kick-thai. Nyílván a hatékony alatt az edzés színvonalát és a mester színvonalát értem. Amennyiben jó érdemes ezek egyikénél maradni.

De egyébként egy kyo-box- kick elég jó párosítás szerintem. Kyon a tested beedződik illetve keménységed, akaraterőd-erőd, kicken meg verik a fejed is legalább, + rugdosnak is, de kyon megtanulsz olyan keménynek lenni, hogy kickes nem biztos, hogy a test/láb rugásokkal sokat produkál, de viszont fejed megtanulod védeni, mert különben szétveri. Földharc, igazából 1-2 fogás elég. Nem sok esélye van egy földharcnak éles helyzetben főleg nem betonon az utca közepén, addig üsd le míg áll.

2015. máj. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!