Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik harcművészetet/küzdőspo...

Melyik harcművészetet/küzdősportot ajánljátok nekem? Szempontok lent.

Figyelt kérdés
Olyan hm-et vagy ks-t szeretnék tanulni, ami önvédelemre nagyon hatékony. Ilyenből tudok egy párat magamtól is, pl aikido, vagy wing tsun vagy mma. A cél az lenne, hogy nem csak hatékony önvédelme legyen, hanem hogy jól is nézzen ki (látvány). 14/f

2015. jún. 6. 09:48
 1/9 anonim válasza:

Ninjutsu?

Bár nem feltétlenül látványra megy rá, cserébe nagyon hatékony.

2015. jún. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ami "jól néz ki" az alkalmatlan az önvédelemre.
2015. jún. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Taichi jól néz ki és jó önvédelemre. Egy mozgás lehet elegáns, szép is. A box is szép, de hatékony.


Kérdező, a legtöbb harcművészet szar. Rég nem harcművészetek, csak mivel sok .. őő.. ember divatból lejár bohóckodni, így teljesen inkompetens edzők megtartják a maguk harcművészeti zumba edzésüket.


Felejtsd el a harcművészeteket, elvi szinten jók, gyakorlatban minden majom ilyen edzést tart, semmihez sem értenek, semmi önvédelmet nem tanulsz. Hogy jól néz-e ki, az szubjektív.. mondom, szerintem az ökölvívásban is van egy csomó szépség. A taichiban több, na de mit fogsz jó edzőt találni, box edzőt vagy taichi edzőt? Én 1 jó taichi edzőt ismerek.. ökölvívásra viszont igencsak képezik ki a nagyon komoly edzőket, és színvonalas edzéseket is tartanak, ahol igen, tanulsz, megkeményedsz, ügyesedsz.


Ezt mennyi harcművészet edzés adja meg? Nem sok. Attól sem kell félni, hogy majd átlag aikido vagy wingtsun edzésen megtanulod megvédeni magad, de én még mma-n sem hinném. Mert akadhat 1-2 edzés, ahol pont jó edző van, de hogy pont ilyen edzésre csöppensz le? Kicsi rá az esély.


Ökölvívás, thai box, birkózás vagy melléjük escrima, hogy csapkodj bottal / késsel is. Ezek ma mozgások a célodnak, mást is lehet csinálni, de azokkal azt kockáztatod, hogy nem lesz semmi értelme. Nagyon sokan vannak így, évek óta mozognak, tanulnak dolgokat, de az egész semmit nem ér. Semmit nem fejlődnek, bár változnak, persze mint mozgás meg minden egészséges (kivéve ami nem mert tönkreteszi az ízületeket) de ha tanulni is akarsz, akkor kezdj alap bunyókkal.


Látványt meg akár később is tanulhatsz, szerintem. Ha ahhoz lesz kedved. Én ha újra annyi idős lennék mint te, biztos hogy így kezdeném.

2015. jún. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod, hogy hatékony is legyen valami + látványos is. Akkor csinálj két stílust.

Pl.:

Ökölvívás (ez hatékony) + Tai Chi (ez látványos)

Birkózás + Capoeira

Muay thai + Aikido

Savate + Wing Chun

Brazil jiu-jitsu + Wado-ryu karate


..... és így tovább....

2015. jún. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Menj le bokszolni a tesókhoz, meg menj el kondiba fekvenyomni és bicepszezni. Így meg lesz a látvány is, meg küzdő tudás is. Harc előtt letéped a pólód és befeszítesz mellre. Elég látványos.
2015. jún. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az izmok meglesznek... de a küzdőtudás az 0 lesz. Tudod attól hogy erős vagy, nem tudsz kivédeni egy ütést sem
2015. jún. 6. 13:50
 7/9 anonim ***** válasza:
De ott a boksz. Azzal van küzdőtudásod.
2015. jún. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hát attól hogy a tesómmal megyek bunyózni, nem lesz semmivel sem több a küzdőtudásom. Ahhoz rendes edző kell, aki azt megmutatja hogy hova érdemes ütni és hogyan. anélkül az egész szart sem ér
2015. jún. 6. 17:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Az igaz. Bár a fejbeverést megszokod. Csak a szobában balesetveszélyes. Menj le akkor egy rendes edzésre, csak arra figyelj, hogy legyen harc is, mert csak azzal fejlődsz, ha gyakorlod a küzdelmet.
2015. jún. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!