Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha MMA vagy Ketrecharc a...

Ha MMA vagy Ketrecharc a célom milyen küzdősportokba/harcművészetekbe érdemes elmélyednem? Csak az érdekel ami a legjobb (Wing Chun, Csingcsung, Tökvénpók=Taekwondo nem érdekel)?

Figyelt kérdés
Jelenleg 28 éves vagyok, még sose küzdő sportoltam de érdekel a dolog. Meg hogy kb mit hozhatok ki magamból. Lehet kicsit késő, de remélem azért nem annyira. :)
2015. szept. 10. 14:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%

Attól függ,hogy melyik illik legjobban a testalkatodhoz,melyik megy neked a legjobban,melyiket szereted csinálni.Ha pl.magas és vékony vagy,akkor érdemesebb valami állóharcot pl.boksz+thai box/kickbox+brazil jiu jitsu kombinációt választani.Ha alacsonyabb és testesebb vagy,akkor érdemesebb inkább a testharcot,a birkózást előnyben részesíteni és ezt kiegészíteni valamilyen állóharccal és bjj-vel.

De alapvetően a boksz,thai box,kickbox,birkózás,judo,sambo(Mo.-n nem tudom mennyire jó a sambo) és a bjj a nyerő küzdősportok.

2015. szept. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Sajnálatos módon én se tudom milyen itt a Sambo van egy ócska honlapjuk, de alapvetően nincs sok infó róluk. Lehet már nincsenek is, pedig a honlapjukon az van feltüntetve, hogy jó barátságban állnak az Orosz Sambo-sokkal.
2015. szept. 10. 15:15
 3/20 A kérdező kommentje:
Thaibox+Box nekem is eszembe jutott, de szerintem oda az állóharc kevés, mármint a ketrecbe. És földharcként nem tudom 28 évesen mennyi esélyem lenne elkezdeni tanulni.
2015. szept. 10. 15:16
 4/20 anonim ***** válasza:
ugyanannyi esélyed, mint másnak. föld nélkül a ketrecben viszont halott ember vagy...
2015. szept. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Azt gondoltam túlkoros vagyok. :D


De gondoltam Savate + Judo-ra is.

Mi a legjobb párosítás?

2015. szept. 10. 19:09
 6/20 anonim ***** válasza:
Magyarországon lényegében még gyerekcipőben van a bjj, mégis sok eredményes középkorú (lásd: 40 körüli) sportoló van. Egyik nagyon jó ismerősöm 2x-es világbajnok, holott 28 éves korában szerintem azt sem tudta mi az a bjj. Igaz, judo és aikido előképzettsége volt/van.
2015. szept. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

ha zömökebb testalkatú vagy, akkor box+birkózás, (sprawl'n brawl)


ha magas vagy hosszú végtagokkal, akkor Thai box-bjj.

2015. szept. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Állítólag ekto-mezomorf a testtípusom.

Úgy döntötte,, hogy a jó kondi érdekében belekezdenék a szabad-testsúlyos edzésekbe is, de gondoltam a testépítésre is?


Ezek segítenének, illetve melyik lenne jó pluszba?

Mindkettő vagy csak az egyik?


Én most a Kickbox + Judo konceppióra gondoltam.

A múltkor láttam egy ketrecharcos meccset ahol a Judo-s egy pillanat alatt elintézte az ellenfelét. A földre vitet aztán már csak a fejét kellett ütnie. Mondjuk az ellenfele csak egy Wing Chun-os volt. :)


Én inkább a ketrecharc fele mennék, azt hiszem az szabadabb, ott nincs annyi szabály meg nem jön folyton a bír, hogy szétválassza az embereket. MMA-ban amit eddig láttam az csak annyiból állt, hogy a földön hemperegtek. Így az annyira nem bejövős.


Eleinte a Muay Thai-on gondolkoztam de ott ütni nem tanítanak meg normálisan így pluszba mehet az ember boxolni is. Meg menjen Földharcra is, azért a 3 az sok. Arra gondoltam hogy Kickbox + Földharc. Van minőségi edzés valahol Pesten a Kickbox-ból?

2015. szept. 11. 10:34
 9/20 anonim ***** válasza:
28%

azért gondold át jól, mit akarsz, két okból.


1, Öreg vagy. Semmi küzdősport múltad nincsen. a KS nem olyan mint szigetkört futni, hogy mindig javul benne az ember. hiába vagy erős, ha a technikád szar. azon meg csak az idő, meg a rutin javít. Na pont ez nincs neked, hacsak nem vagy egy kis milliomos csicska, ugyanis 28 évesen már családja, gyerekei, munkahelye van az embernek, emellett meg nem lehet 10et edzeni hetente. Ráadásul a testednek szüksége van arra, hogy felkeményedjen, ez kb 2 év, és 30 felett már a regeneráció is lassul, a sérülések is lassan gyógyulnak. Én már nem is emlékszem, mikor mentem úgy edzésre, hogy nem fájt valamim.


2, hülye vagy: cuki ahogy elképzeled, hogy mit edzel, lol. Azért arra készülj fel, hogy lesznek ott olyan arcok, akik 5-10 éve nyomják az ipart, akárhova is mész. szerinted befogod őket pár hét alatt? Aligha. Szerinted képbe jön egy komoly ketrecharcos meccs, amikor mindegyik pehelysúlyú ott b4sz meg, ahol kedve van? mert erről fognak szólni az első évek.


A MT szar, mert nem tanítanak meg ütni. Biztos... viszont full contact, van benne térd, könyök, klincselés, low kick. A kickboxban meg nem full contact, tilos a lowkick, a térd, meg a könyök, fogni is tilos. Valóban jónak tűnik... Ha láttál volna mostanában egy UFC meccset, tudnád, hogy baromi ritkák a fejrúgások, ellenben a low kickekkel, meg a térdekkel. Ja meg a judo... ami arra épül, hogy milyen fogást alakítasz ki a másik gíjén. Láttál te gít bárkin a ketrecben? öszvissz egy judoka tud érvényesülni a sportban, olimpiai bronzérmes, elöbb tanították judóra, mint járni. mert az illető anyja is judo világbajnok volt. szándékosan nem írom ide a nevét. mert ha nem tudod rávágni ki az, akkor nincs keresnivalód a sportban.

2015. szept. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

1. Az utolsó kommentet kár is volt leírni.

Múltkor a Ketrecharcban egy Judo-s simán a földhöz vágott egy ürgét és elverte utána pedig nem volt a másikon "gi".


2. Nem tudtál semmi értelmeset és hasznosat mondani ezért le kellett, hogy pontozzalak.


3. Én aztán nem vagyok öreg, nem mindenki 5 évesen kezdi, van aki 30 körül száll be. És ha sajog mindened szedj vitaminokat, egyél rendesen vagy kérj tanácsot valakitől. Ne mond már azt hogy 30 valahány évesen mindened fáj mint egy vénembernek. Van aki 5 évesen kezdi a küzdősportokat, van aki 20, más 30. Ez van. Végezetül úgy vettem észre hogy mindig van egy aktuális troll aki cseszteti azokat akik 20 felett szállnak be.


4. Végezetül én nem sértettelek meg, úgyhogy nem szolgáltam rá a hülye és egyéb jelzőkre. Meg a LOL-ozásra. Na meg persze senki se úgy kezdi a küzdősportokat, hogy tudja hogy ki ez meg ki az, meg ki kinek az anyja. Mifelénk nem voltak küzdősportok, de most van lehetőségem felköltözni Pestre ahol lehet.


5. Nem izgat kinek mije van 28 évesen.

2015. szept. 11. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!