Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Baranta, Kenjutsu vagy Tai Chi?

Baranta, Kenjutsu vagy Tai Chi?

Figyelt kérdés

Melyik tanít meg jobban karddal vívni?

Nekem mindegy melyik karddal vívnák, a magyar szablyától kedzve, a japán katanán át, az egyenes taichi kardig mindegyik megfelelne.



2015. okt. 27. 19:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Ömmm... Itt szerintem ugyan az érvényes, mint a pusztakezes harcoknál, azaz nem létezik olyan fogalom, hogy "jobb", vagy "hatékonyabb"! Mindegyiknek van egy egyedi kardvívás technikája, melynek megvannak az előnyei, hátrányai. Amelyik neked jobban tetszik, azt tanuld. Sok sikert és kitartást ahhoz, akit választasz. ;)
2015. okt. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 aikiboxer ***** válasza:
77%

Ugyanaz vonatkozik erre is, mint a pusztakezes stílusoknál: ahol van full contact küzdelem (védőfelszereléssel) az edzésen, ott tanulsz meg rendesen vívni.


Védőfelszerelés van a kendón, ars ensisen, canné de combaton (bár ez botharc), nunchaku-dón (ez meg nunchaku), víváson, ergo ezeken tanulsz meg a legjobban vívni.


A kenjutsun is van állítólag vívás bokennel. De nem tudom ez hogy megy, nyilván nem verik szét egymást az emberek.


A katázgató, levegőkékítő pantomim stílusokkal nem tanulsz meg valójában küzdeni.

2015. okt. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Aikiboxer arra gondol, hogy fegyveres harcot oktató stílusoknál fontos a védőfelszerelésben történő edzésmód. És ebben igaza is van, mert a fegyverharcot úgy lehet a leghamarabb elsajátítani, illetve az azért más, mint a pusztakezes harc. Pusztakezes harcoknál nem minden a sparring, ahogy azt ő hiszi. Csak fontos az is. :) De én meg úgy tudom, hogy minden fegyverharcot oktató stílusban full kontakt van. Tehát neked ettől nem kell félni. :)
2015. okt. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 aikiboxer ***** válasza:
69%

Aikiboxer arra gondolt, amit leírt. :))


Ugyan AB nem tud sajnos vívni, mert csak egy évet kendózott még régen és az lópikula, utána viszont aikidón levegőkékített jópár évet (bokennel, joval), és innen is tudja, hogy a katázgatás nem túl hatékony módja a küzdeni tanulásnak. Persze valamennyire automatizálódnak a mozdulatok; a baj ott kezdődik, amikor az ellenfél valóban _támad_... AB-t lazán lekaszabolná egy bármilyen kendós, ars ensises -- és nem azért, mert AB tehetségtelen vagy béna lenne, bezzeg más mennyivel jobb, hanem mert reálisan ennyit lehet kihozni a katázgatásból.

2015. okt. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

AB sokmindent kipróbált, sokmindent csinált, sokminden volt, csak akasztott ember nem.

Igy már értem, miért nem érti a tradicionális harcmüvészeteket. :) Ide nyúlok, oda kapok, ezt csinálom majd azt ... na igy nem is lehet. :) Habár lehet, de ahoz kivételes tehetségnek kell lenni, vagy gazdag szülőknek. :)


Baranta, Kenjutsu vagy Tai Chi? Lényegében szerintem neked mindegy. Látogass el mindegyik edzésre, és amelyik bejön, azt csináld. De ne 1-2-5 évet, hanem sok sok évet, mert akkor a piszkon kívül más is ragad rád. :)

2015. okt. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 aikiboxer ***** válasza:
80%

Persze. :) Sokkal többet tud az, aki csak egyetlen stílusban mélyedt el, és miután soha semmi mást nem próbált, meg van győződve arról, hogy minden úgy van jól, ahogyan a shihan mutatta. :))


(Egy év kendo, másfél év judo keresztedzés nem von le semmit 15 év aikido és 5 év karate tapasztalatból, szerintem... Ha már harcművészetek...)

2015. okt. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Ahol jobb a légkör oda szívesebben fogsz járni, és ezért gyorsabban is fogsz fejlődni. Ha máshogy nem megy látogass el mindegyik dojoba.


Olyan hogy jobb nincsen, ez egyén függő. Bekötött szemmel érdemes mindenképpen gyakorolnod otthom ha van időd, akármelyiket is választod, sokkal jobb lesz a fegyver koordinációd.


Ahogy leírták előttem, küzdeni ott tanulsz meg jobban, ahol rendszeresen küzdesz és nem csak katázol. Ez vonatkozik a közelharcra is, ahol nincs sparring, ott nem fogsz megtanulni harcolni és sokkal felkészületlenebb leszel valós ellenfél ellen.

2015. okt. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
20%
AB szerint, el kell mélyedni több stílusban, és olyan leszel mint az öttusázó. Hm. Öttusázó nem fog ugy úszni, mint egy csak úszó, nem fog csak vivással világversenyt nyerni, nem fog ugy lőni mint vinetu stb. Viszont ha csak lovagolsz, akkor nagyon jó zsoké is lehetsz, amihez még terepen sem kell futni. Trollkodok, de sajna ez igy van kedves AB. Ha kitartottál volna egy stílus mellett, és esetleg a boxot kiegészítő sportként választottad volna, talán nem irkálnál néha baromságokat. :)
2015. okt. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
:) megmosolyogtat, hogyan próbálod tanítani a másikat. A kérdés az, hogy melyik harcművészet, küzdősport annyira átfogó, hogy mellette az embernek nincs szülsége másra. A katonai kézi tusa pont ilyen. Az pedig ju jitsuból, kempoból és kaliból lett összerakva.
2015. okt. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 aikiboxer ***** válasza:
84%
78% -- 5 év karate után váltottam aikidóra (a térdem miatt), ez a fő stílusom 15 éve, mellette boxolok valóban pár éve és valóban keresztedzettem egy év kendót és 1,5 judót, mi ezzel a bajod?
2015. okt. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!