Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Van itt olyan aki alkalmazta...

Van itt olyan aki alkalmazta már a Krav Maga tudását a gyakorlatban, mondjuk az utcán egy éles helyzetben?

Figyelt kérdés
Régebben jártam Krav Magára egy évet, már semmire nem emlékszem belőle. Most fogom elkezdeni megint és érdekelne, hogy használta már-e valaki az utcán az edzéseken megszerzett tudását, esetleg tapasztalatokra lennék kíváncsi.

2015. nov. 12. 14:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ha van küzdelem az edzésen, akkor működik. Ha nincs, akkor nem. Általánosan elmondható, hogy megszokod a bunyót, a feszültséget, akkor le tudod gyűrni a félelmet. És a félelmen áll vagy bukik a dolog, mert ha berosálsz, izgulsz, remegsz, akkor nem fogod tudni magad megvédeni. Ahol felnőttem, ott gyakori volt a verekedés gyerekkoromban, sokszor belém kötöttek. Megszoktam a verekedést és onnantól nem volt ellenfelem.
2015. nov. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 aikiboxer ***** válasza:

Tomcat krav magázik, így az összes akciójánál láthatod a krav magát élesben, itt például 5:50 után:


[link]

2015. nov. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%

Ez egy kicsit lehangolo. Nem tudom, hogy hol tanulta ez a Tomcat a krav magat, de vagy nem tanulta meg jol, vagy nem tanitottak meg neki jol.

Tobb alapveto hibat is elkovetett amit az eslso par edzes utan tudni kell.

1, nem allunk bele az arcaba senkinek, azaz megtartjuk a tavolsagot mert kulonben allbavenek. Nagyon alap dolog! Az elejen lathatod a videoban.

2, ha valaki ugy kozelit felenk mint az a ciganygyerek akkor nem allok mint egy babu. Az elso edzeseken megtanulod.

Ez a Tomcat arra jo pelda, hogy mit NE csinalj. Egyebkent a krav maga egesze teljes ellentmondasban van ezzel a Tomcat fickoval. O egy provokator, sosem tanitanek neki semmit ha tudnam mit csinal.


Am a kerdesre valaszolva. A "kibeszelest" parszor es meg azt a 2 pontot is amit leirtam. A legtobbet amit hasznalok en es akikkel egyutt edzek az a kornyezet megfigyelese, hogyan fordulj be egy sarkon, kik a gyanus figurak stb. Mindet lvl 1 alatt tanulod meg, de ezeket hasznaljuk a legtobbszor.

2015. nov. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Ez döntetlen. De rossz a felvétel. Mondjuk jól térdelt.
2015. nov. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
70%

Nem tudom mennyire hatásos, egy évfolyamtársam megfenyegetett hogy megver és krav magázik úgyhogy féljek. Ahhoz képest megtéptük egymást, de nem láttam semmit ami harcművészetre hasonlított volna.

Szóóval lehet hogy nem tanítják meg rendesen ? Talán.

2015. nov. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, mennyi idős vagy? 11-12?
2015. nov. 12. 19:47
 7/23 anonim válasza:
80%
19, de miért kérdezed ? Leírtam ami tapasztalatom volt a krav magával, bocsánat hogy válaszoltam...
2015. nov. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 aikiboxer ***** válasza:
71%
Szerintem meg Lecktra könnyű a karosszékből elemezgetni egy ilyen stresszhelyzetet... Ott volt, elintézte, megcsinálta, és felismerhetően krav maga technikákkal és módszerrel, a többi csak akadémikus okoskodás... Az utca nem látványszínház.
2015. nov. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 aikiboxer ***** válasza:
80%
Na most megnéztem még egyszer, és először is nagy tömeg volt, nem volt hová hátrálnia (nem is értem, hogyan tartotta volna a távolságot); a kezében tábla volt, és egyébként sem akart verekedni; és úgy menekült ki a helyzetből, hogy egyet se kapott (a támadó luftot ütött) ő viszont leszerelte a támadót. A többi csak okoskodás. Ennyi.
2015. nov. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
100%
#5-ös az nem hiszem hogy krav maga volt. valszin csak jártatta a száját hogy megijedj
2015. nov. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!