Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Crossfit mellett Paleo étrende...

Crossfit mellett Paleo étrendet követnék (úgy olvastam ahhoz az való, mag a gyúráshoz a rizses-csirkés) hogy kezdjek bele?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy itt mennyi testsúly/kg zöldség, gyümölcs és hús kell vagy itt nem kell grammra kiszámítani megy amennyi megy? :D
2016. febr. 10. 10:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Sehol sem kell, csak érdemes, ha optimális fejlődést akarsz.

Szerintem semmi köze a sportágnak és az étrendnek egymáshoz, én a magam szolid eszközeivel és szintjén gyúrok, kvázi paleo mellett (húsmentes, erősen szénhidrátszegény verzió). Sok ember testépít vagy fut vagy bármit csinál, akkor is, ha zsírra, akkor is, ha szénhidrátra alapoz :D A test sokféle étrenddel elvan, épp csak a gyúráshoz némi szénhidrát jól jön edzés előtt, s ha nem töltjük vissza a glikogénraktárakat, akkor csak a konkrét izom tud dudorodni, ami nem olyan látványos, mint glikogénnel s főleg vízzel felpumpálva, ahogy a normál szénhidrátos étrend mellett történik (azért izom oda is kell rendesen, nyilván, de akkor is sokat jelent optikailag a természetesen beépülő víz). De attól még simán lehet gyúrni kevés ch mellett, ahogy az állóképességi sportban sem kötelező a szénhidrát (legalábbis nem mindenkinek. van, aki nem működik kevéssel sport nélkül sem, vannak egyéni különbségek), bármennyire is az a bevett stílus. A tapasztalatok szerint az ahhoz szokott test elég gyorsan tudja mozgósítani a zsírtartalékokat is, legalábbis a néhány óra alatt 4 ezer kcalt elégető s közben szinte semmit nem fogyasztó emberek tapasztalata erre utal.


A crossfithez pont nincs semmi közöm, de tényleg nincs kőbe vésett szabály arra, hogy milyen sporthoz konkrétan hogyan kell enni... Csak a test kapja meg a megfelelő tápanyagokat megfelelő mennyiségben, az egyéni preferenciáit lehetőleg figyelembe véve.

2016. febr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy jó lenne úgy hogy 2g testsúly/kg fehérje és olyan 500g zöldség? Rizst ugye nem esznek, se burgonyát vagy babot. Így ezzel az étrenddel meg izmosodást is elérnek de viszont szálkásak is lesznek.


Nekem inkább az izmosodás és a szálkásodás a fő semmint az, hogy minél nagyobb legyek.

2016. febr. 10. 13:24
 3/20 A kérdező kommentje:

+ 4 tojás.

Meg némi gyümölcs.

2016. febr. 10. 13:26
 4/20 anonim ***** válasza:

A fehérje az OK, amit írtál. Hogy mennyi zöldséget eszel, az saját döntés, érdemes valamennyit, nekem tartósan 500g azért kevés lenne, de kinek mi tetszik s fér bele.

Kalória is kell azért, bár ha zsíros fehérjeforrást használsz, az jó lehet. Ha soványat, akkor kell mellé még szénhidrát vagy zsír. Vannak paleo keményítők is, sőt egyes paleók a rizst és a krumplit is engedik (külföldi fórumokon újabban ez van, de a magyar ketogén paleo is érdekes e téren). S persze ott vannak a gyümölcsök s ugye a zöldségek között is szép számmal akadnak szénhidrátdúsabbak, amiket kilószámra lehet enni. Sok szénhidrátot lehet bevinni paleóban, ha arra vágyik az ember. Van mozgástér bőven, azt érdemes választani, ami passzol hozzánk.


Aki nem kezdő, az nem fog izmosodni és szálkásodni egyszerre, mert ez lehetetlen. Az izmosodáshoz alapbetően kalóriatöbblet kell (kezdőknél egy ideig mehet deficitben is), a szálkásodáshoz kalóriadeficit. A paleo természetesen nem okoz fogyást, csak a deficit.

2016. febr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
És milyen zöldségeket és gyümölcsöket lehet enni? Meg a nap melyik szakában mit?
2016. febr. 10. 14:03
 6/20 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla, hogy a napszak számítana. Reggel alacsony az inzulinérzékenység, akkor inkább ne tömjük magunkat sok cukorral, ennyi. De nem tudom, hogy ez paleós szabály-e, én nem onnan tudom.

Az aszalt gyümölcsökkel érdemes óvatosan bánni, hisz elég tömény cukrok. De olyan paleós simán van, aki napi több banánt bevág... Szerintem merőben döntés kérdése, mint szinte minden a táplálkozásban. Engem csak éhessé tesz a gyümölcs, felesleges cukorbevitel, leszámítva, hogy finomak és néha úgy érzem, kifejezetten kellenek :) De jobb óvatosan bánnom velük, ha nem akarok elszállni a kalóriákkal (nem az a gond, hogy gyümölcsből viszek be sok kalóriát, hanem hogy a cukor miatt éhesebb leszek és többet eszem a rendes ételeimből is). Viszont van, akit még laktatnak is s direkt jobb nekik gyümölcsösen. Szinte mindig mindenre ezt írom, de ez van: egyénfüggő, ki kell tapasztalni.


Gyümölcs tiltólistát nem tudok, csak hogy aszalt gyümölcsökből keveset.


Zöldségből a hüvelyesek esnek ki, a szénhidrátdúsak (krumpli, kukorica, ezeket nem is mindenki tekinti zöldségnek, főleg a gabonát, de van, aki igen, ezért említem, bár úgyis tudod, hogy ezek nem mennek a normál paleóban) s autoimmun betegségnél vagy extra szigorú paleósoknál a paradicsom, padlizsán s rokonaik. Ez utóbbi engem kicsit sem érdekel, de én nem is követem a paleót, csak nagyon, nagyon közel állok hozzá, sokkal közelebb, mint sok magát paleósnak nevező ember.

A megengedő paleóban van zab is, ami valami gubancot okozott, amikor sokan lelkesen zabkenyereken és zabsütiken kezdtek élni... Nem tudom, akkoriban még nem tudtam a paleóról, de mintha emiatt tiltották volna le...? Plusz a gluténszennyezés lehetősége miatt. S hiába rostos, lassú felszívódású, a GI értéke bizonyára magas a paleóhoz, bár azért egyes gyümölcsök sem lehetnek kispályásak e téren. Bocs, itt már kezd kihagyni a tudásom, engem nem túlzottan érdekel a GI (ez amúgyis csak a vércukormegdobás egyik része, a kis GI sem feltétlenül elég, de ez pláne nem érdekel), én az igen alacsony szénhidrátbevitelre fókuszálok inkább. Ha az megvan s nem kifejezetten cukorként eszem (bolond is lennék kihagyni a zöldségeket miatta), akkor már nagy vércukoringadozás nem lehet. De kinek mi a fontos.

2016. febr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Az érdekelne, hogy milyen zöldségeket lehet enni és gyümölcsöt? Illetve hogy mennyit? Kell mérni mint a testépítésben hogy ennyi grammot ennyi súlyra vagy annyit amennyit gondolunk?
2016. febr. 10. 16:31
 8/20 aikiboxer ***** válasza:

A paleo étrend egy áltudományos szélhámosság, felejtős úgy ahogy van. Teljesen tudománytalan az alapgondolat is, és logikátlan a levezetése.


Töltsd le a Sárga kapszula című ingyenes e-könyvet és abból okosodj ki.

2016. febr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Dehogy felejtős, semmi gond nincs a cukor, az élelmiszeripari hulladékok, a tej és a glutén kihagyásával. Itt-ott kiöntik a fürdővízzel a gyereket, ami tök felesleges, de bőven marad elég étel.

Ha valaki egyszerűen húst eszik zöldséggel, s még ezt-azt, ami a fentiekből még hiányzik, simán lehet "paleós" anélkül, hogy tudna róla. Mi ezzel a baj? Rendes ételeket eszik. Az teljesen irreleváns, hogy elnevezték-e ezt valaminek.

S aki a mai tipikus étrendeken él, annak nem is csoda, ha olykor pozitív változásokat hoz, persze nem maga a paleo, hanem az adott embernek káros dolgok elhagyása.


Nekem pl. kikerülhetetlen a majdnem paleo. Próbáljon valaki ovo-vega ketogénben (nem tehetek róla, hogy nekem ez passzol :D) nem paleós ételt enni. Lehet, én is eszem, de az elég minimális. Amit jónak tartok és nem paleo, az szénhidrátos, ez van. De az étrendem szerintem nekem pöpec, sok szempontból átnéztem már.

Viszont az antipaleósoknak nem szoktak lenni érveik. Még vitapartnernek sem jók.


(A bigott extra szigorú paleósokért sem vagyok oda, nyugi. Amikor nem értenek hozzá, de jönnek, hogy a paradicsom rák alma s ami nem paleós, az konkrétan méreg... Persze a nyersvegánok se jobbak, mikor kijelentik, hogy ha főzöl a családodnak, mérgezed őket. A ketósok, az én saját cukorfalat bagázsom se kivétel, az is kitermeli a maga bigottjait s valamiért ők is a méreg szót szeretik, a szénhidrátra alkalmazva. Ebben az a fura, hogy nyilván mindenki eszik szénhidrátot, egyeseknek sok is kell és ezzel a világon semmi gond nincs... Én egy csomóféle szénhidrátot szeretek, eszem is őket lelkesen. Eh. A táplálkozás téma eléggé olyan, mint a vallás. Én pedig nem értem, minek egymásnak ugrani, amíg valaki nem csinál valami tényleg durván egészségtelen marhaságot.)

2016. febr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Szélhámosság? -.-


Annyiban különbözik a gyúrósokétól, hogy nem esznek rizst meg hasonlókat. De ugyanúgy esznek húst meg zöldséget, plusz gyümölcsöt.



Arra gondoltam hogy megeszek 500g csirkemellet, 4 tojást, 500g zöldséget (répa, hagyma, zöldborsó, paradicsom, uborka) meg mondjuk 100g almát vagy mást ez így jó egy 175cm magas 75 kilós embernek Crossfit mellé?

2016. febr. 10. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!