Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Crossfit mellett Paleo étrende...

Crossfit mellett Paleo étrendet követnék (úgy olvastam ahhoz az való, mag a gyúráshoz a rizses-csirkés) hogy kezdjek bele?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy itt mennyi testsúly/kg zöldség, gyümölcs és hús kell vagy itt nem kell grammra kiszámítani megy amennyi megy? :D
2016. febr. 10. 10:54
1 2
 11/20 aikiboxer ***** válasza:

Igen, konkrétan pont az értékes szénhidrátokat dobod ki, amelyekkel növekedni tudnál és amelyek szükségesek a szervezetednek (rizs, zab, teljes kiőrlésű gabonák stb.).


És szélhámosság azért, mert csak azt felejtik el elmondani, hogy

1) az (ős-)ember a mezőgazdasági termelés előtt is evett gabonaféléket (vadbúzát/alakort stb.)

2) pont ezek a korai gabonafélék, lencse, alakor, árpa tették lehetővé az emberi populáció robbanásszerű fejlődését, azaz a neolitikus forradalmat

3) az meg, hogy az ember ne tudná megemészteni/feldolgozni ezeket a szénhidrátokat, nettó hülyeség.


Tejet a testépítők sem isznak.

2016. febr. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Még a szénhidrát sem esszenciális tápanyag és sokan nem érzik magukat jól sokkal. A paleósok persze lazán ehetnek szénhidrátdúsan. Én nem fogok. Vannak gabonarajongók, de ettől még remekül meg lehet lenni szénhidrátbombák nélkül.


Az ősember teljesen irreleváns, semmi köze a paleónak hozzá, a buta elnevezésről nem tehetek. Én nem bánnám, ha neve se lenne az egésznek, csak mindenki enne, ahogy jó neki.


Senki nem mondta, hogy ne tudnánk megemészteni a szénhidrátot. Persze, hogy meg tudjuk. A paleóban van egy csomó szénhidrát, ahogy minden étrendben...


Kérdező, amit írtál, az egész jól hangzik, bár meg nem mondom, mindent beviszel-e így, amit kell, a saját étrendemet néha átnézem bizonyos szempontból, de megvannak a korlátaim. Kalóriailag mintha kevésnek tűnne (késő van s én és a fejben számolás...), de azt úgyis ki kell tapasztalni s lehet, hogy a leírtakhoz még eszel pluszban zsírt. De határozottan szimpatikus, igen.

De azt tapasztald ki, hogy mennyi szénhidrát kell neked, mert ez változó és ha aktív az ember, különösen fontos lehet. Nem tudom, eddig hogyan ettél, de nagyon durván s hirtelen sosem ajánlom a szénhidrátmegszorítást, az még nekem se volt jó. A zöldségeid szénhidrátosabbak s van alma, de ez is lehet kevés, figyelj a testedre, ha nálad az működik. Én érezni szoktam, ha valami hiányom van, vagy túl sokat ettem valamiből (főleg a kalória és a szénhidrát esetében).

2016. febr. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Azt mondják ha izmos de szálkás testet akar az ember akkor kevés szénhidrátot kell enni.


Hogy is mutassam, megvan.



NEM ILYET SZERETNÉK:

[link]



HANEM ILYET:

[link]



Tehát vékony test és izom.

2016. febr. 11. 01:35
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem, nincs igazuk. Sok és kevés szénhidráttal is elérhető az, ami az adott ember számára elérhető... Hogy most inkább mi adja az energiát, szénhidrát vagy zsír, az az izom- és zsírtömeg szempontjából nem fontos, sőt, bármelyik sportot lehet művelni különféle stílusban, ha jól tudom.
2016. febr. 11. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Hahaha :D

Tudod Te, milyen brutál edzés a crossfit?

Ha jól csinálod és ilyen a kajád, az első 5 percben el fogsz ájulni.

Ch-ra szüksége van a szervezetnek, abból nyeri az energiát, abból bont le cukrot az agynak, jó nagy butaság ezt kihagyni.

2016. febr. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 aikiboxer ***** válasza:

Én is dilinyós étrenden élek (WD), úgyhogy tudom, milyen szemben úszni az árral. De történetesen a paleo tudománytalan cucc.


A kedvencem amikor Szendi, pár év hülyítés után, bocsánatot kért a híveitől, hogy bocsi, a zab mégse paleo kaja; képzelem mit érezhettek az addig zabot legelésző modernkori neandervölgyiek. :)

2016. febr. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Most hogy tudjuk ki mit írt, kinek milyen a GI-je meg hogy ki mit nyilvánított minek szeretném megkérdezni, hogy miből mennyit lehet ennem?



ADATOK:

Férfi

175cm

75kg


Azt tudom hogy ha 2grammal számolok a testsúlyomra akkor 150g fehérje jön ki ami megvan 500gramm csirkemellben és 4 darab tojásban. Ehhez jöhjet 200gramm rizs és 500gramm zöldség (répa, uborka, paradicsom, hagyma, zöldborsó)?

2016. febr. 11. 10:29
 18/20 A kérdező kommentje:

Ez így jó lesz 175cm és 75 kilóra?


500g Csirkemell

4db Tojás


200g Rizs

200g Burgonya


200g Zöldborsó

200g Kígyeszuborka

100g Répa

100g Hagyma


100g Alma

2016. febr. 11. 14:16
 19/20 anonim ***** válasza:
Hat en ezt most ki nem szamolom, de ha a feherje jo, a ch kiszamolva, akkor a helyedben a zoldseget nem szamolgatnam - egyel annyit, ami eltelit. Ennyi.
2016. febr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha olyan testet akarsz, mint az általad belinkelt fényképen, akkor neked nem Paleo étrend meg Crossfit kell. Profi fotós, beállított fényviszonyok meg alapos utómunkálatok Photoshopban. Bocs, de ezt nem lehetett kihagyni.

Komolyra fordítva a szót nem értem a kérdésedet. Egy olyan testet akarsz, amilyen egy leszálkásított testépítőnek van. A logikus az lenne számomra, hogy kondizol/gyúrsz/testépítesz (ki melyik szót használja rá) és ehhez megfelelően összeírt étrendet eszed. Ehelyett választod a Crossfitet, ami nem ilyen test megszerzéséről szólna. Benne van a nevében: fit. A lényege, hogy fit legyél, ezért különböző sportok mozdulataiból állít össze edzéstervet (vitatott, hogy jó-e ez vagy pedig nem) és végzi azokat. Ha a lényeg, hogy olyan testet akarsz, mint amilyet kinéztél arra testépítés való. Ehhez viszont megfelelően direkt az adott test eléréséhez szükséges összeállított étrend kell, a paleo meg nem biztos, hogy ilyen.

A paleozást meg felejtsd el. Egyszerű márkanév csak. Olyan, mint Schobert Norbinak az Update1, Update2, stb. Sokkal a legelső ,,paleo étrenden" élők előtt is voltak már olyanok, akik ilyen étrenden éltek. A különbség az, hogy ők nem marketingelték és nem próbáltak hasznot csinálni belőle.

Akkor röviden-tömören: döntsd el mit akarsz: fit lenni vagy olyan testet, mint a képen van. Ahogy írtam nem az ilyen ,,test megszerzésére" koncentrál a Crossfit. A testépítés/kondizás/gyúrás célja ez, szóval, ha a kinézeted az elsődleges, akkor válaszd ezt. Cyanékre meg a többiekre, akik szoktak válaszolni a Testépítés témakörben szerintem segítenek neked szívesen.

2016. febr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!