Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kick box mellett ha elkezdem...

Kick box mellett ha elkezdem a fegyencedzést akkor pár hónap alatt fog látszani/erőbe a hatása? 15L

Figyelt kérdés
heti 3 kick box edzés, és a fegyencedzés c. könyv alapján

2015. ápr. 8. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Pár hónap alatt igen, lehet mérhetően erősödni.


Több fekvőtámasz, nagyobb súlyok mozgatása, több húzódzkodás, húzódzkodás nagyobb súllyal..


Viszont egy küzdősportban hasznos erő és az erősítéssel fejlesztett erő csak félig-meddig egyezik.


Aki nagy súlyokat nyom ki fekve/sok fekvőtámaszt tud nyomni, egykezes fekvőtámaszt tud nyomni (maximális erő, erő-állóképesség.. ) az még nem feltétlen tud nagyot ütni, gyorsan ütni, nem feltétlenül használ jó küzdelmi technikát, kitartás-állóképesség más, küzdősport (és harcművészet, meg minden küzdelem) nagyon összetett sakk játék, aminek ugye csak egy kis része az erő (állóképességi, maximális, gyors erő) nyilván ez is számít egy bunyósnál.

2015. ápr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát látszani a fegyenc edzést elég hülyeségnek tartom.

Vannak jó edzések, de ez tényleg ilyen szájbarágós. Inkább kérd ki egy kick box-os véleményét.

A férfiak használnak súlyokat, futnak és emellett van állóképesség növelő gyakorlat meg ugye harc.

Lányoknál ez nem tudom hogy van.

Ami látszik izom nem feltétlen hasznos. Nézd meg a kick box-osokat meg az MMA harcosokat. Izmosak, de nem annyira pedig elég nagy súlyuk van. Ami nagyon látszik izom az könnyebben sérül.

2015. ápr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fog ha jól és kitartóan csinálod. Külsőleg biztosan izmosodsz,szálkásodsz,de ahogyan a többiek is írták a harchoz más fajta izomzat kell. Az ütések/rúgások esetén a technika csak egy dolog,az ütőerőhöz a súly is kell ám.
2015. ápr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nem akarok annyira izmos lenni [link] mint például ő. meg valószínűleg nagyon sok erőfeszítésbe és időbe is kerülne. egyik osztálytársam( fiú, de mást nem sportol mellette) csak a fegyencedzéssel fél év alatt kockásra csinálta a hasát. én is kb ilyesmit szeretnék elérni:)
2015. ápr. 8. 11:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Látszani fog ERŐBE a hatása?


Nem kinézetet kérdezett, szerintem jól írta!


Ehhez képest nekem fel sem tűnt, hogy leány. Én taichiznék kickbox mellett, nem azért mert az csak nőknek jó, de alapvetően nőiesebben áll a küzdelemhez. Kevesebb erővel, fizikai fölény nélkül akar győzelemhez segíteni, az alapfelfogása szerint.


No persze én teljes mértékben támogatom a női küzdősportot, csak az ő esetükben mindenképpen használnék kiegészítő edzésnek valami lágy, alkalmazkodó stílust.


Összegezve: ha a harcművészet edzések edzéstechnikája általánosságban véve elavult a küzdősportokéhoz képest, akkor nők számára a küzdősport edzések edzéstechnikája hiányos abból a gyengéd lágyság szempontjáról, ami például lágy stílusú harcművészetekben esszenciálisan benne kell legyen. Szerintem keresztedzés célszerű, bár a kérdés nem erről szólt.


Viszont erőről szólt a kérdés, küzdelmi készség és alkalmazott erő szempontjából már relevánsnak tartom amit most írtam.

2015. ápr. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat!:)
2015. ápr. 8. 11:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Hány kiló az osztálytársad?
2015. ápr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
67kg
2015. ápr. 8. 11:41
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát az nem valami nagy súly.

Nekem nem olyan kockás a hasam mint másoknak, de látszik. Emellé vagyok 80 kg, pedig nem igazán csinálok semmit.

2015. ápr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 aikiboxer ***** válasza:
Na akkor válasz olyasvalakitől, aki boxol és mellette fegyencezik. Ha rendesen edzesz ÉS étkezel, akkor 4 hónap alatt már olyan hatása lesz, hogy lehidalsz ha tükőrbe nézel, mennyit változtál.
2015. ápr. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!