Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 3 év lovaglás után most estem...

3 év lovaglás után most estem le elöször a lóról. Senkinek nincs komoly baja. De anyukám nagyon aggódik és nem akarja hogy járjak lovagolni. Hogy győzzem meg, hogy megengedje normálisan mindet?

Figyelt kérdés

3 éve lovagolok és most estem le elöször a lóról. Egyedül vágtáztam és megbotlott a ló, és asszem térdre is rogyott én meg lebukfenceztem róla. Sok mindent nem láttam mert nagyon nagy volt a porfelhő. Az anyukám nem nagyon akarta de visszaültem utána ra, sétaltam egy kört majd bevittük lenyergelni. Nekem és a lónak se lett semmi komolyabb baja. Utána az oktatóm felültetett egy másik lóra és vele ügettem, meg vágtáztam egy nagyon kicsit. Utána lesétáltattuk a lovakat majd bevittük a boxba őket.

Anyukám nem akarta hogy kérjünk időpontot, azt mondta majd betelefonálunk. És otthon beszéltem vele és nem akarja hogy lovagoljak, én meg nagyon szeretnék (és semmi bajom, meg nem félek, és vissza tudok ülni a lóra),és nem tudom mit csinaljak, vagy hogy győzzem meg anyukámat.

Kérlek titeket segítsetek, nem akarok nem lovagolni, hiszen a lovak meg a lovaglás az életem.♥



2016. ápr. 3. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen érthető, hogy anyud aggódik. De biztosan hallotta azt a közmondást már, hogy "mássz vissza a lóra!". Ahogy te is tetted. Tudod, mit jelent? ;)

Egy idő múlva, ha kitartóan kéred meg fogja engedni. Aki lovagol-az leeshet róla. Aki kutyákat tart, az nem ússza meg egy-két harapás nélkül, aki macskázik, azt megkarmolják.

Anyukádnak mondd el azt is, hogy meg kell tanulnod esni! Meg kell tanulnod, hogy az életben, ha elbukunk, fel kell állni, és hatodszor is nekikezdeni ugyanannak. Ez a sikeres ember titka.

Amikor járni tanulunk totyogós korunkban, akkor is elesünk sokszor - de megtanulunk járni.

Végső esetben kérheted az oktatódat, beszéljen anyukáddal. (Én is lovagoltam). Hajrá! :)

2016. ápr. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
75%
Mondd azt neki hogy ilyen a sport, főleg a lovaglás. Az ember persze hogy leesik a lóról. Még a profik is eshetnek le. A ló is megbotolhat. Mondd hogy nem a te hibád volt. Lesz még ez nagyobb esés is ha ugratsz ;))
2016. ápr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
mond azt hogy: a biciklivel belemehetsz az árokba, a papirral megvághatod magadat, a labda fejbetalálhat, ha mész és megbotlász elesel. Mindenhol lehet baleset, nem lehet mindentől megvédeni az embert, egyszer ugyis elöbb vagy utóbb, de bekövetkezik
2016. ápr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi majd próbálkozok
2016. ápr. 17. 17:09
 5/9 anonim válasza:
Mondd meg neki, hogy egyedul nem lovagolsz ki. Vagy vidd magaddal anyudat is, had lassa, hogy nem is olyan veszelyes amilyennek gondolja.
2016. ápr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Bar en nem ertem azokat a szuloket akik ilyet tiltanak a gyerekeiktol. Inkabb orulne, hogy ezzel foglalod el magad es nem drogozassal meg egyeb hulyesegekkel. En altalanos iskola 3.-es koromba mar egyedul motoroztam a haverokkal kint a varos szelen taknyoltunk annyit megis az volt apam elso valasza ra ha felborultam uljek visszafele, ne hogy azlegyen, hogy nem merek utanna motorra ulni.
2016. ápr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Esetleg az is segíthet, ha megígéred anyudnak h csak kobakban és gerincvédőben ülsz fel a lóra és így nagy bajod (elvileg) nem lehet... :)
2016. ápr. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Úgy szokatam van rajtam védőfelszerelés (kobak, mellény, csizma)
2016. ápr. 25. 21:10
 9/9 anonim válasza:
100%

Mondd, hogy akkor motorozni szeretnél :)

Egyébként minden sportnak megvan a maga veszélye, de a legveszélyesebb, és ez teljesen komoly, biztosítási statisztika, a házimunka!! :)

2016. júl. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!