Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miből áll egy capoeira edzés?...

Miből áll egy capoeira edzés? Milyen előnyei vannak? Vannak hátrányai? Kinek van személyes tapasztalata a capoeira-t illetően?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 5. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Én csak capoiera aerobic-cal kapcsolatban tudom leírni a tapasztalatom. Nagyon sok elhajlás van benne, ami a hátat és a derekat mozgatja. Jól bemelegítettem mindig az elején, de a derekam mégsem bírta. Olyannyira, hogy az utolsó alkalommal 3 napig nyomtam az ágyat. Tény, hogy gyenge a gerincem, de inkább az egész tornát letöröltem és átálltam másra.
2010. ápr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szóval elég kemény! :D

És alakformálásnak milyen?

Köszönöm!

2010. ápr. 6. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha bírja a derekad, nagyon jó. Kemény aerob torna az egész. Egy óra, erősítéssel a végén. Én Czanik-félét csináltam, a capoiera 2-t és 3-at. Mindkettő erősen rámegy a lábra, fenékre, nekem néha kicsit bonyolult, és néha nem is bírtam már. Volt, hogy fél óra Czanik, hogy felmenjen a pulzus, aztán más torna alakformáláshoz.Sok sikert!
2010. ápr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. ápr. 7. 19:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Mint testedzés nagyon nagyon jó, sok szinte akrobatikus mozgást is megtanulsz benne, jó erősítő és fogyasztó edzésnek is! Én is szeretném elkezdeni mert jó az alkatom hozzá, nem nagy, könnyű, hosszú végtagokkal és megörőlnék már végre hogy metudjak csinálni 1-1 hátraszaltót meg ilyeneket:D Tetszeik az ilyen a lányoknak:D Az egyetlen ami miatt mégis eddig gondolkodtam hogy mint harcművészet nagyon silány!
2010. ápr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!