Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért van mindenki elájulva...

Miért van mindenki elájulva ettől a Spartan Race-től?

Figyelt kérdés

Néhány napja ez ismerőseim közül egy csomoan a fent említett eseményről posztoltak mindenhova. Ennek hatására utánanéztem a versenynek.


Csak szerintem nem nagy dolog?


Mármint aki egy kicsit is szokot futni / sportolni az lazán teljesíti.

A megtett (kb 10km) kívül szinte nincs benne igazi kihívás. Talán a zsák cipeles meg a kotelmaszas lehet fárasztó. De a többi része kb. sárban fetrengés/ kerítés maszas.


Miért vannak oda ennek teljesítésétől annyira az emberek?


Nem beszélve a nevezési díjról ami, ha jól emlékszem kb. 20.000 Ft. Abból benevezhettek volna 3 fél maratonra. Ami mondjuk mar inkább teljesítmény.



2016. ápr. 20. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Több féle pálya volt ott is. Pl a legdurvábbat (over beastet) én se vállalnám be felkészülés nélkül, pedig nekem kiemelkedően jó állóképesség van az átlagemberhez képest. Azért más betonon futni. Pl az ob-n 24 km terepen, 6-700m szintkülönbséggel szerintem elég kemény. Mindenki magához mérten választhat pályát és kicsit olyan mintha egy kiképzést lebutítva megcsinált volna. Ez nyilván minden embernek jó érzés.
2016. ápr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én az utolsó superen voltam Valčianska Dolina-n. 17 km 1100m szintkülönbség nomád terepen + 28 akadály.


Sok sikert bármely "kicsit is szokott futni" embernek, hogy hozza a 4 órás átlag szintidőt. Aki nincs rá felkészülve az a 6-7 órát is alig hozza (ha végig bír egyáltalán menni).


Bármikor lefutok egy félmaratont sík terepen betonon úgy, hogy kb. izomlázam sincs másnap. Ez után 4 napig nem tudtam járni. Kb. 10x megterhelőbb annak, aki nincs hozzászokva.

2016. aug. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Egyáltalán nem tudom javasolni ezt a versenyt.


Sportértéket nyilván szinte bármiből ki lehet hozni, így ebből is: ahhoz egy kis domboldal és kreativitás már bőven elég, a többi az egyénen múlik.


Amit viszont egy verseny hozzá képes adni mindehhez, azt én nem, vagy alig láttam a Spartanon:

- kritikán aluli regisztrációs weboldal és információmegosztás

- félrevezető orientációs jelzések a pályán. Kétszer indultam el a (mint később kiderült rossz) irányba olyan kereszteződésekben ahol "jobbra KIDS" jelzés szerepelt. Nem, felnőttként nem balra kellett menni.

- kint felejtett jelzés nélküli akadályok. "Jaaa, azon nem kellett volna átmenni"

- zéró tisztálkodási lehetőség: "fürödj a tóban".

- osztottak cserébe kézfertőtlenítőt(!) a tetőtől talpig sáros befutóknak. Éljenek a szponzorok.


Volt viszont teljesen értelmetlen:

- egyéb promóciós ajándékok befutóknak szponzoroktól, akiknek nem csak köze nincs a sporthoz, de egészségtelen életvitelre ösztönöznek a profit jegyében. Energiaitalt kínálni egy sportversenyen, de komolyan?

- nulla sportértékkel rendelkező akadály. Menj be 10 fokban a térdig érő jéghideg csatornavízbe. A felfázás kockáztatásán kívül (női versenyzők előnyben) nem derült ki mire jó ez.

- szögesdrótakadály. Egy rendesen kifeszített drót éppen ugyanezt a célt éri el, csak nem ront el néhány száz sportfelszerelést.

- Mikrofonba órákon keresztül majomkodó, óbégató hangulatcsináló ember és hangos tüctüc zene a start/cél mezőben a verseny egész időtartama alatt. Ha ezt megspórolják akkor nem csak olcsóbb tud lenni a verseny, de nem érzem magam rosszul és akarok elmenekülni az egész versenyhelyszíntől, amit máskülönben szívesen csodáltam volna. Respekt viszont a kitartó óbégató embernek: számomra csoda, hogy lehet ekkora energiával teljesen értelmetlen dolgokat a mikrofonba harsogni ennyi időn keresztül.

2023. ápr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!