Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Van olyan hogy egy átlag...

Van olyan hogy egy átlag ember jobban verekszik egy képzettnél?

Figyelt kérdés

Mondjuk nem jár semmire, de mégis elver egyedűl egy olyat aki 5-10 éve űz valamit ?

Mert sok ilyet hallottam már hogy "én nem járok semmire, de még akkor se vernének meg, hiába jár valamire"



2016. júl. 4. 13:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Láttam már konkrétan két ilyen esetet is.

Egyszer mikor egy dagi skinhead tag szétrúgta a a térdét (bakanccsal) az országos ökölvívó bajnok srácot.

A másik pedig amikor a fekete öves karatés ex-zsarut agyalt meg egy 50-55 év körüli tipikus (cigi-sör kombós) munkás fazon.

2016. júl. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
*srácnak
2016. júl. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Szerintem itt az illetők nem vették komolyan a civileket, nem ?
2016. júl. 4. 20:15
 4/25 anonim ***** válasza:

Van az a fajta "utcai bunyós" akivel kb. senki sem kerülne össze szívesen. Aki tényleg az utcán nőtt fel, nagy a rutinja az ilyen verekedésekben.

Én is ismerek ilyet és mint küzdősportoló mondom.

2016. júl. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valaki jó az utcán, még nem biztos, hogy jó a ringben és ez fordítva is igaz.

Bár egy utcai bunyósnak nem hiszem, hogy van olyan technikája, mint egy karatésnak vagy ökölvívónak, de ezt lehet kompenzálni izomerővel és magas fájdalomküszöbbel.

2016. júl. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Jó, de az utai bunyós már nem átlag ember, mert gyakran csinál olyan dolgot amitől fejlődik a tudása (verekedés)

Én olyanról beszélek aki tv-zik, gépezik, elkényesztetett kis gyerek.

2016. júl. 5. 14:52
 7/25 kovpet ***** válasza:
Bárki benézhet egy pofont, de azért 100-ból 80-90-szer szerintem a képzett győzne.
2016. júl. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Értem, szóval csak a szerencsében bízhat egy "alap" ember.
2016. júl. 5. 18:29
 9/25 anonim ***** válasza:
66%

Mindig a helyén kell kezelni a dolgokat. Az, hogy valaki fekete öves karatés, egyáltalán nem számít nagy dolognak ma, köszönhetően annak, hogy úgy osztogatják, mint a cukrot.


Lehetsz te úgy is fekete öves karatés, hogy 1x nem volt részed kumitébrn edzéseken, viszont megtanultál egy csomó formagyakorlatot.

Ha egy acélbetétessel valakit térden rúgnak, annak annyi, lehet az bármekkora ökölvívó. Ráadásul egy boxoló sehogy sem tud védekezni egy rúgás ellen.


Ezért a képzett szó jelentését jó lenne tisztázni. Ha valaki képzett a bunyóban, az többet ér, mintha ráaggatunk mindenféle cafrangos címeket. Én a mai közelharc csúcsának, még mindig a direkt közelharcra szakosodott különlegesen kiképzett katonákat tekintem. Akik külföldi missziókban éveken át rá voltak kényszerítve, hogy harcoljanak hideg fegyverekkel. (Késsel, pusztakézzel stb). Őket bátran nevezem képzettnek. Nem egy bizonyos szabályrendszer szerint küzdenek és nem is tanulnak fölösleges sallangot.

2 ilyen 40 éves exkommandósra nyugodtan ráküldheted utcán egyszerre a boxbajnokot, a skinheadet, a melós fatert, meg a karatés rendőrt.


A kérdésedet a másik oldalról megközelítve pedig azt mondanám, hogy lehet hogy egy gyári alkesznak sokkal több bunyója volt élete során, mint egy karate mesternek, ezért bár semmilyen címe nincsen, képzettebb a valós bunyóban, mint a sensei.

2016. júl. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És egy valós tudással rendelkező küzdősportoló ellen ?

2016. júl. 6. 20:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!