Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Van olyan hogy egy átlag...

Van olyan hogy egy átlag ember jobban verekszik egy képzettnél?

Figyelt kérdés

Mondjuk nem jár semmire, de mégis elver egyedűl egy olyat aki 5-10 éve űz valamit ?

Mert sok ilyet hallottam már hogy "én nem járok semmire, de még akkor se vernének meg, hiába jár valamire"



2016. júl. 4. 13:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Fentartom amit mondtam, annak ellenére, hogy küzdősportot oktatok.

Egy küzdősportolónak nincs esélye egy olyan katona ellen akit fent leírtam, mert a katona ölni tanul, ösztönösen idegpályákat támad. A sportoló pedi sportoló.

2016. júl. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Bocsi, rosszul írtam. Nem katona ellen, hanem egy átlagember ellen, aki tévézik maximum :)
2016. júl. 6. 22:14
 13/25 anonim ***** válasza:
5-6 év sparring (küzdelmi edzés) után gond nélkül nyer a küzdőaportolónk akár több otthon tvzős típus ellen is.
2016. júl. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

És ha egy ilyen különleges katona támadna meg, mit tennél ? :)

Sok ilyen van belőlük a világon ?

2016. júl. 7. 20:57
 15/25 anonim ***** válasza:

"5-6 év sparring (küzdelmi edzés) után gond nélkül nyer a küzdőaportolónk akár több otthon tvzős típus ellen is."


Egy nagy lóf/szt! Egy ilyen tagot elverhet, kettőt már nem! Többet meg pláne nem!


Egy fradidrukker agresszív kötekedős futballhuligán, aki rendszeresen bunyózik a helyi késdobáló krimóban, plusz a meccseknél "tömegverekszik", a rohamzsarukkal - egy ilyen tagra előbb fogadnék egy pusztakezes küzdelemben, mint egy 5-6 éve aktívan MMA-zó/kickboxoló...stb. emberkére.


A technikai tudást, állóképességet simán lehet kompenzálni agresszivitással, habitussal, izomerővel, ravaszsággal.


Egy utcai harcban SOKKAL otthonosabban mozog egy balhés csibész utcakölyök, mint egy technikailag jól felkészített küzdősportoló. Ez persze fordítva is így van, a legkeményebb utca harcost is elverheti könnyen(!) egy SZABÁLYOS sparringban akár egy ügyesebb 1 éve küzdősportoló egyén is.

2016. júl. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Kicsit tanulj meg szöveget értelmezni!

Pont kibeszéltük hogy az ilyen emberek már nem átlagemberek, honvéd olyanokra írta akik talán soha nem is verekedtek.


Másrészt egy profi küzdősportoló lazán elverné az ilyen akasztanivaló állatokat!

Sokszor a küzdősport tudás együtt jár az utcai tudással is ám!!! (Mike Tyson pl)

2016. júl. 7. 21:43
 17/25 anonim ***** válasza:

"Sokszor a küzdősport tudás együtt jár az utcai tudással is ám!!! (Mike Tyson pl)"


Egyáltalán nem! Az esetek nagy többségében nem! Tyson esete az egy külön sztori.


A küzdősportolók (most nem az igazi profikra gondolok!), akik pár éve gyakorolnak valamilyen stílust, az esetek többségében beégnek a tudásukkal egy utcai szituációban.

2016. júl. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Mert te azt álmodtad a fejedben azért . . egy karate,kung fu lehet de egy Thai box, box az nem, plána 5-6 év után, nemhogy 10-20.
2016. júl. 8. 09:59
 19/25 A kérdező kommentje:

Amúgy miért égnének be ?

Alap emberek voltak, akik elkezdtek edzeni, fejlődtek állóképességre, erőre, mentalításra, teknikára.

De beégnek egy átlagember ellen, aki lustul, meg gépezik.

Na akkor nem is fogok járni sohase semmire, maradok átlagember, és megverem az összes küzdősportolót, nem is értem minek edzenek sokan éveket, mikor elég otthon aludni, enni és összecsomagolsz bármilyen küzdősportolót . .

2016. júl. 8. 10:07
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Az olyan ember akikről te beszélsz, ugyanúgy bunyóznak, max nem edzőteremben. Egyébként az ultrákról rendszerint kiderül, hogy a fradi boxnál edzenek.


Egy ilyen katonába gyakorlatilag lehetetlen belebotlanod. Nem is mindegyik ország alkalmaz ilyen alakulatokat, egyébként egy ilyen alakulat 100-200 fő körül mozog.

Egyébként nem tudsz ellene mit csinálni, nekünk anno afganisztánba jött az izreali kommandótól egy krav maga instruktor. A feladatunk az lett volna, hogy bilincseljük meg 3-an. Én akkor már túl voltam egy ju jitsu dan vizsgán, illetve 1 év profi karrieren k1ben. A 2 társam is képzett volt valamennyire, és fel lett velünk törölve a tatami. Nem tudtunk a fickó ellen semmit sem csinálni, ha rátérdeltünk a tarkójára meg a lábára nagynehezen, akkor is úgy ki tudott fordulni, hogy mi kerültünk alulra egy lábfeszítésbe. 22 évet szolgált az izraelibkommandónál a fickó, ott mindennaposak a konfliktusok. Illetve a fickónak megvolt az "it's over 1000" felvarrója, vagyis hogy több mint 1000 alkalommal volt bevetésen. Gyakorlatilag nem is ember, hanem egy gép.



Egy 5-6 éve rendszeresen thai boxoló jó fizikumú sportoló, elver bármilyen olyan focidrukkert, aki nem jár a balhézás mellett valami edzésre.

2016. júl. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!