Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Wado ryu karatéban milyen...

Wado ryu karatéban milyen övek vannak, és kb. mennyi idő megszerezni őket?

Figyelt kérdés

2016. szept. 1. 13:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ne ez érdekeljen, hanem a stílus hatékonysága. Az meg jó. Jó a lábmunkája, sokkal jobb kézzel, mint a Kyokushin, jól rúg. Ha tetszik, csináld! Jó edzést!
2016. szept. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kb 10 másodperc volt utána nézni: [link]


Választ adó! melyik kyokushinnál jobb? :)

2016. szept. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Bármelyiknél.
2016. szept. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy melyik Kyokushinnál jobb. Van a Kyokushin, Shotokan, Wado-Ryu, Goju-Ryu és még van pár darab Karate stílus. A Kyokushinnak van egy alága, a Sidokan, arról mondjuk nem tudok semmit, de nem is arról volt szó.
2016. szept. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

SűrítettLevegő! levegőbe beszélsz!


Oyama halála után ezerfelé szakadt a kyokushin karate. Minden önjelőlt vezető a saját ize szerint alakította át, tett hozzá vagy elvett. Oyama halála után Nishida lett az elnök, ö vissza akart kanyarodni a régi kyokushinhon. Kyokushin azért is lett nagy karate stilus, mert Oyama engedte a nagy küzdelmeket, és mivel az sok embert csábitott a kyokushinhoz, egyre jobban a versenyeztetésé lett a fő cél. Régi tradiciós kyokusint meg mellőzték.


Legnagyobb kyokushin szervezet a Shinkyokushin a régi IKO2. Csak itt a versenyeztetés a fő cél, igazi budo karateval nem nagyon lehet találkozni.


Magyarországon ezek a legnagyobbak:

Magyar Karate Szövetség I.K.O. Kyokushin-kai Stílusszervezet.

Magyar Kyokushin Karate Szervezet, azaz Shinkyokushin, Furkó Kálmán vezetésével.

Magyar Kyokushin Karate Szövetség, Adamy István a vezető


Ebből is látszik, a régi Magyarországi honositók is külön utakon járnak. De menjünk tovább.


International Budo Kai Kan IBKK

International Budo Kai


Hoppá, Budo Kaiban is volt már egy szakadás! :)

Oyama Karate Kyokushin Hungary


Magyar Kyokushin Karate Seibukai Szervezet


Ezen fellül, létezik még, lehet nálunk is

Seidó

Shidókan

NIKO Ashihara Karate

Ashihara International

World Oyama Karate


Sok mindenben közös, de annál több mindenben különböznek egymástól. Shinesek a régi oyama féle küzdelmet csinálják, fejütés nincs pl. Van ahol van földharc, némelyiknél a fogás engedélyezett, már-már kempo vagy mma filingel, fejütés van. Seibukai inkább a tradiciós karatet részesiti előnyben, olyan Gojo_ryu felé kacsingatva, a szervezeük elnöke 9. danos Gojo-ryuban is, na ő volt az IKO2 régi elnöke is aki vissza akart kanyarodni ahoz amit Oyama anno megálmodott.


Szóval ezért kérdezem, melyik kyokushin! :)


Ja és meg sem emlitettem a Global Kyokushin magyar agyszüleményt a Hunkyokushinnel együtt.


Tehát aki bunyozni, versenyezni akar, az is megtalálja a maga dojo-át, de az is aki inkább az utcai önvédelemet részesiti előnyben, de azért megkapja küzdő edzésen a maga combosát.

2016. szept. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Utolsó kommentelő. Látom értesz a Kyokushin karatéhoz. Melyik nagyobb szövetség amelyik inkább tradicionális Kyokushin karate fele hajlik. Én nem szeretem a versenykaratét nem is támogatom mert kiöli az igazi karatét. A tradíciót öli meg. A karate olimpiai sporttá válását meg főleg nem támogatom. Engem a tradíció az igazi karate érdekel és nem a verseny az érmek meg a helyezetek. Hanem a tudás és a tradíció.
2016. szept. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Talán az Adamy irányvonal és a seibukai.
2016. szept. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez a kettő szövetség amit utolsónak írtál. Ezek annyira tradícionálisak hogy van benne esetleg dobás, levitel esetleg földharc. Ha jól emlékszem Oyama sensei 4 danos judo mester is volt. És a régi karatéjában a régi Kyokushin asszem még oktatták. Ahogy látod már nem vagyok teljesen biztos benne mert azért az én elméleti tudásom más stílusban is azért kopik. Már rámférne egy újraolvasás más stílusokkal kapcsolatban.
2016. szept. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Földharc volt e benne, az passz, szerintem nem, mert a karatésnak állva kell maradnia, ezt tanulja. Földrevitel az van, hisz majdnem 100%-ba ez a lényeg. Majdnem minden technika, formagyakorlat és a formagyakorlatból kiragadott részek tanulmányozása, azaz a bunkai, erről szól.

Oyama valóban 4. danos volt judoban. Beletett e valamit? Minden biztosan.

Meglestem a különféle Kyokushin szervezetek vezetők életpályáját. Picit mosolyogtam is. Adamy István 9. danos. Az IKO2 korábbi elnöke viszont csak 7. :)Ezen elmosolyodtam, hogy Adamy mennyivel tudhat többet mint az, aki kisgyerek kora óta Oyama meleltt tanult. Ráadásul van neki elég magas dan fokozata Gojo-ryu karateban, Kobudo-ban és a tradiciós jiu-jitsu-ban is.

Bár ahogy ismerve a hazai aranycsikok hajszolását, nem az számit ki mennyit tud, mennyire van elmélyedva a karateban, hanem kinek milyen fizimiskája van. 3. danról kap egyből 5. dant mert csak? Vagy azért kap 5. dant mert korábban birkozott? Áldom az eszem, hogy régen kiszáltam ebből a majomkodásból.

2016. szept. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
IKO2 elnöke az a 7 Danosnak nem tudod a nevét esetleg? Érdekel ki ő. Igen sok olyan van benne amiből látszik hogy nem csak egy terület hanem az egész világ korrukt. Lehet az akár sport is.
2016. szept. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!