Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ismertek ilyen harcművészeti...

Ismertek ilyen harcművészeti stílusokat?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondoltam amelyben viszonylag kevés technika található . A Defendo rendszere 65 db technikát tartalmaz, melyek mind többszörösen kipróbált, működő mozgásformák.

A Taijiquan-hoz hasonlóan, de a külső stílusoktól eltérően, a Xingyiquan kevés gyakorlatot, technikát tartalmaz, ehelyett a harcművészet alapelveinek elmélyítését hangsúlyozza. Ez azt jelenti, hogy bár könnyű a stílus mozgását megtanulni, a mély esszenciáját, értelmét nehezebb felfogni és megérteni.

A Wing Tsun Kung Fu egy olyan kínai harcművészeti rendszer, amely közelharci technikái révén esélyt ad a gyengébbeknek is egy szabad küzdelem során. Kevés, csakis harcban jól alkalmazható technikákat tartalmaz.


2016. dec. 6. 18:06
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A defendo technikáinak számáról stb az interneten találtam infót.
2016. dec. 6. 18:08
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez mind az ügyfélkábítás. A harcban az győz aki gyorsabb és erősebb. Láttam olyat hogy levertek egy egyszerű kocsmai pofont a delikvensnek aztán mehetett haza a pörgő-forgó rúgásaival.
2016. dec. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Muay Thai? Abban sincs sok technika.
2016. dec. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Én is úgy tudom hogy a Thai boxban kb 30 féle technika van
2016. dec. 6. 18:45
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért kérdem mivel mindig is vonzottak a küzdősportok/harcművészetek . Régebben toltam is a Goju Ryu-t és ITF Taekwon do-t s bevallom hiányzik ez a fajta mozgás . Ám azt is meg kell említenem hogy a városban ahol lakom nem tartom színvonalasnak az edzőtermet . Nem mondom hogy az instruktor hibája tehát rosszul oktat csak talán bennem vannak ellenérzések ( kick box-ról beszélünk )
2016. dec. 6. 18:56
 6/12 anonim ***** válasza:
De, sajnos Magyarországon nagyon sok keleti stílust szarul oktatnak. Szerinted miért támadnak majd mindjárt le 6-an, hogy egyik sem ér szart sem? Mert rosszul vannak oktatva. A stílusokkal semmi baj, de sajnos az oktatással annál inkább.
2016. dec. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Egyetértek , a legtöbb oktató nem is igazán akarja megtanítani a stílust . Neki csak a pénz a fontos . Minél több a tanuló annál több a pénz . A " gyere hozzánk mert mi vagyunk a tuti " Azután ha belépnek a klubba a pénzért és bocsánat a kifejezésért haszontalan tudást kapnak .
2016. dec. 6. 19:07
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

nem feltétlen az edző hibája.

mert ha tart az edző egy alibi edzést,ami nem készít fel semmire,de kielégül az odajáró fontossági érzése,akkor tud tartani nem ritkán napi 2 edzést is akár 20-30as létszámmal.

ha viszont igazi edzést tartana komoly állóképességi terheléssel és lila foltokban,monokliban bővelkedő fogvédős küzdelmekkel,akkor ennek lenne harci értéke,de lenne heti 2 edzés 6-8 embernek kb,mert az első csoport az első komolyabb füles,vagy komolyabb combos,vagy tüdő kiköpős kardió után nem menne többet.

mert ez a réteg nem akarja és nem tudja megérteni,hogy kín nélkül,áldozat nélkül nincsen fejlődés és nem technikailag kell tökéletesre kiforrni,hanem mentálisan kell átalakítania,újraformálnia megkeményítenie magát,ehhez pedig bunyózni kell.

így viszont a legtöbb esetben nem futná idővel a terem bérlésre sem,nehogy hasznot termelni.

de amúgy ezt a témát már jópárszor kiveséztük itt,hogy tehetséges bokszoló,birkózó edzők miért teszik le mellé a krav instruktorit is.

szóval az edző csak alkalmazkodik az igényekhez.

amúgy a válasz a boksz.

egyenes,horog,felütés,csapott.

ennyi.

4 technika és mégis végtelenül bonyolult,variálható,hatékony és összetett sportág.

2016. dec. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

"amúgy a válasz a boksz.

egyenes,horog,felütés,csapott.

ennyi."


De nincs is olyan harcértéke, mint bármelyik másik stílusnak.

2016. dec. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Próbáltál már boxolót megütni ?
2016. dec. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!