Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Így van értelme önvédelmet,...

Így van értelme önvédelmet, harcművészetet tanulni, vagy inkább hagyjam?

Figyelt kérdés

Rendszeresen küzdősportra, harcművészetre járni nincs időm. Éppenhogy be tudok illeszteni heti három súlyzós edzést, szóval erőnlétem az van.

Arra gondoltam, hogy vennék magánórákat egy mestertől, instruktortol, aki megtanítana az alapokra. Alapállás, védekezés. A legegyszerűbb, legletisztultabb ütésekre.. Például megtanulni egy térdrúgást.. És ezeket otthon tudnám gyakorolni, bábun, zsákon.

Az ilyen stressz miatti lefagyásoktól nem félek.

Szóval a lényeg, hogy a sallangmentes alapokat begyakoroljam. Ha netán olyan helyzetbe kerülök, akkor ne csak bambán álljak ott. Ennek tükrében mit ajanlotok?


2016. dec. 11. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Van értelme. Bruce Lee is azt mondta, hogy nem attól fél, aki ezer ütést tud, hanem attól aki egy ütést begyakorolt.
2016. dec. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem van
2016. dec. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem sok.

Kell a sparring, meg valaki aki rendesen tanít! Nruce Lee ezt a mondatot a bokszolókra értette, nem az otthon bohóckodókra!

Könnyű mondani hogy nem félsz a lefagyásoktól, majd az első alkalom után mond!

Erönlétet ami a bunyóhoz kell pedig szerintem nem a konditeremben szerzed meg, max a súlyt.

2016. dec. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 aikiboxer ***** válasza:
Szerintem van valami értelme heti 1x is járni, ha mellette erősítesz; de jobb lenne csoportos edzésre járni, nem magánórákra. Iktass be heti 1 boxot vagy thai boxot vagy eskrimát.
2016. dec. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!