Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék egyszerre két...

Szeretnék egyszerre két harcművészetet tanulni. Mi a véleményetek erről? Mennyire van értelme ennek?

Figyelt kérdés

Taekwon-dozom,de más harcművészetek is nagyon érdekelnek.


Legfőképpen a Wing Tsun Kung-fu,de ezzel az a bajom,hogy 7000 Ft/hónap.Nem túl sok ez?Megéri?Nem tartozom a leggazdagabbak közé...

De érdekel az Aikido,Thai Box és a Karate is.


Szerintetek nem túl sok két harcművészet egyszerre?Összeegyeztethető?


18/L


2010. okt. 31. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok az, én 10k-t fizetek küzdősportra minden hónapban, igaz nem kung fu de akár 10x is mehetek egy héten. A 7000 sztem egy átlagos díj.
2010. okt. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne foglalkozz egyszerre kettővel.

A 7000 nem sok érte amúgy

Szerintem a thai-box a legjobb de ez ilyen személyes:)

2010. okt. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sztem kétféle gondolkodásmód van , amin elindulhatsz : vagy kipróbálsz egy földharcot , hogy álló-, és földharcban is megálld a helyed , vagy kipróbálod a thaiboxot , és tényleg jó állóharcos leszel . A taekwondo mellé a thaibox rohadt jó lehet . A wingtsunt nem ajánlanám , nekem nem igazán tetszett , amúgy én csak 4.000-et fizetek havonta , szerintem ez a reális .
2010. okt. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igaza van utsónak!

Szerintem is a thai box a legfelhasználhatóbb és egyszere csak 1 fajta küzdősport gyakorlása ajánlott.Én kick box edzésre jártam,néhány kolléga viszont ottmaradt box edzésen is és folyton emelgették a lábukat rugásra.Ha már az egyik sportot 4-5 éve űzöd,akkor viszont átbarangolhatsz kicsit unaloműzőnek egy más karakterű küzdősportágba.

2010. okt. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

19.42


Miért nem tetszett a Wing Tsun?

2010. okt. 31. 20:10
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is keresztbeedzek, szerntem hiba sokáig leragadni egy stílusnál, ezalól csak a Thaibox és a Bjj a kivétel.


7000 forint iszonyatolcsó, Pesten sehol sincs edzés ennyiért, ahova érdemes elmenni.

2010. okt. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát vidéken azért ettől olcsóbbak szoktak lenni...
2010. okt. 31. 21:24
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a kung fu nem a legjobb választás, azért nem éri meg a 7000. Én vagy thai-boxot (vagy akár sima box) ajánlanám, és akkor nagyon jó leszel állóharcban, vagy judot, vagy bjj-t, amivel pedig nagyon jó földharcos is leszel egyszerre, és az sokat számít.
2010. nov. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Engem is egyszerre több dolog érdekel, de fiatal vagyok, van időm bőven. Sztem most csak a taekwondo-ra koncentráj, és ha majd az megy profi szinten, akkor amellett elkezdhetsz mással is foglalkozni. Am. szerintem is egy Kung Fu 7000 Ft-ért elég borsos, ez akkor olyan fajta mester, aki ebből akar megélni, ne hagyd magad átverni.
2010. nov. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Megkésve bár,de törve nem:)(főként remélve,hogy évek múlva is sokan kattintgatnak-e kérdésre:) ) Én személy szerint wt kung fuzom,de belekostoltam sokmindenbe.Box/thai/aikido/birkó/karate/jeet kune do.Véleményem szerint a kérdésetek -mert több is van hasonló,rosszul van feltéve:).Ha most azt mondom neked hogy a kígyó stílus a legjobb(amit nem is ismerek) akkor arra jársz?:)) Menj le edzőtermekbe 1.edzés ingyenes általában.Nézd meg szimpatikus-e?Nézd meg hogy dolgoznak a haladók/edző!Próbáld ki!S majd saját magad megkapod a választ.Sztem már kb minden harcművészet,alkalmazkodik az új világhoz.Karatéban versenyen ugrálnak...ez igaz is de ha a nagy távolság áthidaló ugrásával beugrik 1 ütéssel vagy 1 combossal,átlagemberként fekszel.Aikido az egyetlen,mert azt is kipróbáltam amire azt mondom hogy nagyon sok idő kell hozzá.Hogy miért?Egyrészt mert ezt is mondják:).Japán mester szerint 20-30 év.De gondolj bele,ha van 1 jó támadód,és hogy butítsuk csak üthet.Nem lesz könnyű védened(box,thai,kung-fukarate..akármilyen ütő rúgó stílusban sem),főleg ha az ellenfél ügyes.Na most aikidoban számítsd ki,hogy neked kontrollálnod kell azt a kezed,vagy megfogni,időzítve,hogy jó irányba lépj,és lecsavard a földre.Szóval 1 csöppet komplikáltabb a valós harcban alkalmazni,de biztos lehet!Tehát alkalmazkodj a lehetőségeidhez.Ha azt mondom kínában ismerek 1 gyilkoló gépet úgysem jutsz el oda valószínűleg.:) Tehát menjünk le a számunkra ELÉRHETŐ termekbe,és csináljuk!:)S én is sokáig,bezárva éltem palackban hogy csak 1 harcművészet,de ha valóban az önvédelem érdekel.Akkor ne csak 1 oldalról,megközelítésből keresd a megoldást.Igenis nem rossz dolog elmenni,és pl sokak által fikázott ugri bugri karatéstól beszerezni pár pofont.Kellemetlen érzés lesz,de mindenkiépp jobb,mint hogy AZ ÉN STLUSOM A LEGJOBB mondattal etetjük magunkat.NINCS LEGJOBB!Egy harcban csak te vagy és nem 1 stílus.Szóval több stílus kipróbálásával,több tapasztalatot szezel.
2012. okt. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!