Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ninjutsu, shaolin kungfu,...

Ninjutsu, shaolin kungfu, aikido, shotokan karate vagy thai box?

Figyelt kérdés
Melyiket tanuljam, melyik a hatékonyabb?

2016. dec. 15. 16:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Egyik sem hatékonyabb a másiknál, menj arra, amelyik tetszik! -.-
2016. dec. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

SűrítettHülyeségre ne hallgass.

Ezek közül egyedül a thai box az ami megtanít bunyózni, a többi mese habbal, ott csak a levegőbe fogsz kalimpálni és mindenféle kacifántos varázslást tanulni, amivel a Jóska bácsi parasztlengőjét sem fogod tudni hárítani.


Elmész karatéra felveszed az okinawai jobbágyszmokingot, derekad köré a fehér pamutcsík, később pedig majd beszínesedik, mikor végigjárod a pantone-skála minden színét, akkor sem fogsz tudni semmit, max japánul számolni.


Lemész shaolinozni, narancssárga pizsamában leszel, eljárjátok az állatkert lakóinak a mozgását, lehetsz tigris, majom, tücsök, sáska, pincsi, vakond ami akarsz....


Ha ninjutsuzni mész, akkor fekete pizsamában leszel, ahol majd bokkennel hadonásztok egy kicsit, bukfencezgettek a tatamin, kicsit "karatéztok", kicsit "judóztok", LASSÍTVA, úgy hogy senki se sérüljön meg..


Ha bunyózni akarsz, akkor box, thai box, kick-box, savate, bjj, judo, birkó

2016. dec. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Honnan van ez az ekkora tapasztalat, ha szabad tudni? Mennyi ideig űztél te harcművészeteket, hogy így vélekedsz róluk kedves Sincere Fist?
2016. dec. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Sűrített fiam, ne magyarázz nekem, mert meg sem születtél mikor én már harcművészeteket tanultam. Többet kungfuztam, mint Te, sokkal többet. Ezért is tudom, hogy nem érnek szinte semmit.


Kezdjük az elején. Öt éven keresztül tanultam kyokushin karatét. Utána 2 évig ninjutsut. Aztán kimentem Angliába 3 évre, ott Chow Gar Tong Long (déli imádkozósáska) kungfut tanultam, méghozzá tőle a jelenlegi stílusvezető nagymestertől:

https://www.youtube.com/watch?v=NStMkhjuQrI


Utána hazajöttem, 1,5 évig Emin Boztepe-féle wing tzun. Aztán egyszer haverom lehívott bokszolni. Lementem edzésre és az összes eddigi tudásomat bevetve rájöttem, hogy amiket eddig tanultam az szörnyen kevés, semmi. Hagytam a wing tzunt a francba, elkezdtem bokszolni, nyomattam egy évig.

Most kint élek lassan negyedik éve Franciaországban, itt 3. éve savatezok és mellette kicsivel több mint egy éve catch wrestlinget (catch birkózás) tanulok.

Ég és föld a különbség. Én megfogadtam, hogy többé nem űzök ilyen keleti egzotikus hókuszpókuszokat. Figyelj, 11,5 évet elk*rtam levegőkékítésre basszus, és arra a következtetésre jutottam, hogy aki meg akar tanulni harcolni, az válasszon normális küzdősportot.


Az, hogy van neked egy másik veled egykorú 16-17 éves thai box edzésre lejárogató taknyos kisgyerek haverod, az még semmi. Ugyanakkora nagy "harcos" mint te. Nem tudsz te öcsém a küzdősportokról semmit, de még a kungfuról sem, amiért annyira nyáladzol.

Ha már ennyire pitizel Rozsdának, akkor olvasd is már el az ő hozzászólásait. Szerinted ő a 10 éves kungfuja és a 4 éves aikidója mellett miért gyakorol bjj-t, bokszot és tkd-t? (és ez a három egészen "véletlenül" sparringalapú full contact sport. :D)

Mert szerintem ő is rájött arra, hogy kevés amit a keleti harcművészetek adnak.

2016. dec. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%

"Szerinted ő a 10 éves kungfuja és a 4 éves aikidója mellett miért gyakorol bjj-t, bokszot és tkd-t? (és ez a három egészen "véletlenül" sparringalapú full contact sport. :D)

Mert szerintem ő is rájött arra, hogy kevés amit a keleti harcművészetek adnak."


Nem tagadom, van benne igazság! Igen, így van. A helyzet az, hogy a távol-keleti autentikus harcművészetek megtanulásához rengeteg idő kell, és csak telnek az évek, és a tudás csak apránként jön. Mivel én is csak egy átlagos dolgozó magyar ember vagyok, és nem egy kolostorban élő szerzetes a Wudang-hegyen, aki napi 8 órát gyakorol és más dolga nincsen. Így igen kellett valami ami hamarabb megtanít harcolni, miközben én gyakorlom a harcművészetet. Ezért gyakorlok a taichi mellett küzdősportokat.

2016. dec. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

"Szerinted ő a 10 éves kungfuja és a 4 éves aikidója mellett miért gyakorol bjj-t, bokszot és tkd-t? (és ez a három egészen "véletlenül" sparringalapú full contact sport. :D)

Mert szerintem ő is rájött arra, hogy kevés amit a keleti harcművészetek adnak."


Így van, rossz a keleti harci stílusok oktatási minősége. Én is ezt mondtam, látom te is. Aztán? Tessék elolvasni, hogy a szerb srác mit írt, milyen esélyei vannak ott náluk a nyugati stílusoknak a keletiek ellen. Ha jól vannak oktatva, akkor nagyon komolyan fejlesztenek mindent az emberben. De Rozsda Sárkány is megmondja neked biztosan, hogy csupán védésekkel győzi le Box edzésen a partnereit és bármikor, bármelyiket le tudná rúgni. Pedig ő csak 4 éve edzi a csontjait és már biztos nem rosszak, de a végleges formától, ami egy Kung-fusnak KELL, attól marha messze van. És ezt először nem tőle hallottam, hanem a szerb kérdezőtől, aki nagyon szépen leírta az igazságot. Olvasd csak el, itt van: http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok__..


Művelődni sosem késő.

2016. dec. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%

Az, hogy te béna vagy a keleti harci stílusokhoz, az nem a stílusok hibája. Ugyanabba estél bele, mint aikiboxer. Neki is a kedvence lett a Box és most az az isten, mert neki az tetszik. Mint az óvodában. Ahhoz, hogy megértsd a harci stílusokat, kéne gondolkodni is. Én értek az általad említett harci stílusokhoz, mindhez. És a Kyokushin is normális oktatás mellett bármikor legyőzhetné a Boxot. A Wing Tzun is jó. Ezek szerint ott sem volt sparring, ergó nem tanultál te meg harcolni egyik stílussal sem, pláne pár év alatt. Helyette lementél Boxra, Savatéra, ahol van sparring és megtanultál harcolni, de annyi eszed nincs, hogy felismerd, ez neked (mert az a stílus jön be) és a sparringnak köszönhető. Mondom, olvasd el a szerb gyereket! Ő szépen leírja, hogy mennyit érnek a nyugati stílusok a jól oktatott tradicionális Kung-fu stílusok ellen.


Thai Boxoló barátom nem velem egyidős. És mivel többet harcolt utcán, mint itt bárki ringben, igen, őt már nevezhetjük harcosnak.


Amúgy nem vagy ám egyedül a rossz tapasztalatokkal. Ez az oktatás miatt van. De ezt mindig elmondjuk és igazából innentől kezdve választ is kaptál. Ennyi a kulcs. Jó stílusokat tanultál szar oktatásban részesülve. Akkor pedig szinte semmi értelme.

2016. dec. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Zedo Aragaya1 ***** válasza:
11%
Sincere Fistnek teljesen igaza van. Én is kipróbáltam sok mindent, de tényleg csak nagy hókusz-pókusz mind. Csak előre beállított szitukat gyakoroltunk edzésen, de az utcán nincs ilyen, hogy bemondják, hogy akkor jövök 1 jobb horoggal. Látványosnak látványosak, de utcán nem érnek semmit. Ezzel szemben a muay-thaion, kick-boxon stb. megy a sparring, ami fölkészít arra, hogy az utcán is megálld a helyed. Én is a nagy karácsonyi zabák után el akarok menni ezért muay thaira.
2016. dec. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

"És mivel többet harcolt utcán, mint itt bárki ringben, igen, őt már nevezhetjük harcosnak."


Szerintem az összes Kínai kung fu mester meg szerzetes forog a leendő sírjában, hogy valaki a kung fu nevében ilyeneket ír :).

2016. dec. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ha kung fuba szandát is tanitanak akkor oda.
2016. dec. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!