Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ninjutsu, shaolin kungfu,...

Ninjutsu, shaolin kungfu, aikido, shotokan karate vagy thai box?

Figyelt kérdés
Melyiket tanuljam, melyik a hatékonyabb?

2016. dec. 15. 16:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Sincere Fist!


Rossz helyen kyokushinoztál, oké. Még rosszabb helyen wing tzunozál, aláírom. A ninjutsut nem ismerem, mint stílust, de oké legyen, ott sem volt megfelelő az oktatási színvonal.


De könyörgöm a Chow Gar-t a legeslegjobb helyen tanultad, a legjobb embertől!

Megmondom, miért nem érezted hatékonynak.


1. A Chow Gar a legeslegnehezebben tanulható kungfu irányzat.

2. 3 év ebből a stílusból az nulla, sajnos.

3. A Chow Gar lényege a Geng Tan, azaz a sokk-erő, ezt nagyon nehéz és sok idő elsajátítani.


Ez a sokk-erő:

https://www.youtube.com/watch?v=r70qz5A9CrY


Amikor akkora erővel és sebességgel tudod a karodat mozdítani rövid távolságon belül, hogy csattan a levegő. Olyan mint egy éles hangú tapsolás, úgy suhog a levegő a kezed mozgásától.

Pesten kb. 2-3 évvel ezelőtt én láttam Ip Chee Keung nagymestert szemináriumon, élőben nagyon durva a sokkerő. Ennek az öregnek tényleg villámgyorsak a kezei. Ja és ki van edzve brutálisan az ujjai és a tenyere. Két ujjal elgörbített egy 50 forintost. Nekem úgy megszorította a csuklómat, szintén két ujjal, hogy azt hittem becsinálok.

Jut eszembe, te nyomattál önállóan ujj és tenyér felerősítést? Tuti, hogy nem. Ha ez nincs meg, nem is ér semmit az egész.


Nem a stílussal volt a gond, és nem is az oktatási színvonallal, egyszerűen 3 év az nagyon kevés (de inkább semmi...) ennél a stílusnál.

2016. dec. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
52%
Láttam én is élőben a sokkerőt, rengetegszer és igen tud az öreg bunyózni. De attól még időpazarlás. Minek tanuljak 20 évig chow gart, mikor 5-6 évnyi savateval elérem ugyanazt?
2016. dec. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!