Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Dagadt tinédzsernek van...

Dagadt tinédzsernek van értelme járni kick-box edzésekre?

Figyelt kérdés

Szeretnék fogyni, 95kg vagyok, és meg szeretném tudni védeni magamat hogyha esetleg nagyon eldurvulna a helyzet.


Normális válaszokat várok, köszönöm :)


2017. febr. 8. 16:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, 15 éves vagyok.
2017. febr. 8. 16:26
 2/10 anonim ***** válasza:

Attól függ milyenek a szándékaid.

Ha anyuci kicsi fia vagy, aki csak COD-oik és most fogyni van kedve, teli van pénzel és elvárja hogy kinyalják a fenekét akkor nincs! Csak félnél és fel adnád.

Megkell érteni hogy a küzdősport nem tömegsport, hanem réteg sport!!!

De ezt csak feltételes módban mondtam.

2017. febr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem, nem vagyok anyuci kicsi fia :D, és nem vagyunk teli pénzzel, és nem COD-ozok egész nap. Normális körülmények között élünk.

A szándékaim pedig olyasmik, hogy meg szeretném védeni magam, fejlődni szeretnék, fogyni, és én ezt komolyan is gondolom.

2017. febr. 8. 16:38
 4/10 anonim ***** válasza:
Milyen magas vagy?Diétáznod sem ártana a sport mellett.
2017. febr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
174 cm.
2017. febr. 8. 17:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Diétát már elkezdted?
2017. febr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nemtudom az mennyire számít diétának hogy suliba eszek 3 szendvicset ami zsemléből és szalámiból van csinálva, és amikor hazajövök nem eszek, csak vacsorát és akkor 2 zsemlét szalámival, zöldségekkel.
2017. febr. 8. 17:34
 8/10 anonim válasza:
Semennyire sem számít diétának. Inkább helyettesítsd a szalámis zsömlés szendvicset nagy fehérje, és kevés szénhidráttartalmú ételekkel. Sajtok, tejkészítmények, soványabb húsok, kevés tojás. És persze zöldségek. Ez nem túl egészséges így.
2017. febr. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ.
2017. febr. 8. 19:02
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a küzdősportok nem tömegsportok voltak, de mostanában kétségtelenül felfutóban vannak. Mindenképpen hasznos, ha te is eljársz valahova, és ha nem kopsz ki 2-3 hónap után, akkor szépen fokozatosan azt fogod érezni, hogy egyre jobban beleerősödsz, javul a kitartásod, jobban bírod a terhelést. Amibe az első hónapban belehaltál, az fél év múlva bemelegítés lesz.


A küzdősportos mozgások abból a szempontból nagyon jók, hogy az egész testet harmonikusan formálják.


Önvédelemre viszont csak hosszú évek múlva lesz nagy biztonsággal alkalmas. Addig sem felesleges, hisz már önmagában a sportoló életmód ad egy tartást az embernek, máshogy jár, máshogy viselkedik, ami segít abban, hogy ne válasszák annyira könnyen áldozatnak.


Ha beüt a baj, akkor meg esetleg megfog 1-2 ütést, rúgást, annyival is jobban jár.

2017. febr. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!