Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Létezik Magyarországon még...

Létezik Magyarországon még "igazi" karate oktatás?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy mostanában egy rakás sz*r az összes,még kiskoromban űztem,az is csak a pénzre ment rá,semmi másra.Viszont apukám 30-35 éve még normális shyto-ryu oktatást kapott,és még mindig brutál kemény,pedig 20 éve abba kellett hagynia,egy autóbaleset miatt.


Ilyen klub szerintetek még van valahol?


Előre is köszönöm!


(Gondolom mindenki le fogja szólni a karatét,meg is értem őket,viszont én úgy vagyok vele,hogy alapból a tradicionális karate nem rossz,csak a mesterek 95%-a béna)


2017. febr. 16. 17:08
 1/7 Dorrothy válasza:
60%
Hát persze!!!! Én is Shyto-ryu-s vagyok!!! Balatonföldvárra járok karatéra, de az oktatóm tanít még Balatonfenyvesen, Balatonszárszón, meg talán meg FONYÓDON is, de nem akarok butaságot mondani.Az én edzőm nagyon jól tanít. Ha érdekel a dolog, várom válaszod!
2017. febr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:) Csak azt sajnos elfelejtettem odaírni,hogy Budapestre gondolok,mert itt élek/tanulok :)
2017. febr. 16. 17:26
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

"Hát persze!!!! Én is Shyto-ryu-s vagyok!!! Balatonföldvárra járok karatéra, de az oktatóm tanít még Balatonfenyvesen, Balatonszárszón, meg talán meg FONYÓDON is, de nem akarok butaságot mondani.Az én edzőm nagyon jól tanít. Ha érdekel a dolog, várom válaszod!"


Nem, nem a te karate klubbod is beleesik a 99,9%-os szar magyar karate oktatásba. Megmondom, hol tanítanak "jól" karatét, Okinawa-n és pont.

2017. febr. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondod,hogy beigazolódott a félelmem,és felejtsem el ? :D Hajlok rá,hogy igazad van,mert egy ideje keresgélek már,de eddig még nem sikerült találnom egyet sem.Remélem lesz itt egy megváltó,és mutat egyet :DDD
2017. febr. 16. 18:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Butaság itt kérdezgetned!

Itt mindenki azt fogja mondani hogy jó helyre jár!

Senki nem fogja majd itt neked beismerni hogy egy no contactos levegő kékítésre jár, mert gyenge a küzdősporthoz!

2017. febr. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

Ma már a karate "oktatása" a legtöbb helyen kimerül a versenyekre való felkészitésben és versenyzésben. Az nem karate, nem más, mint sport. övvizsgákra ugyan megtanitják a kihont és az adott formagyakorlatot, de az értelmezését nem, mert az "oktató" sem tudja. Páros gyakorlatoknál is inkább a küzdelmet gyakorolják, de azt nem, mi is a gedan barai.

Amúgy van rendes karate oktatás is, de sajnos nagyítóval kell keresni. Amit én észrevettem. Ezek a jó dojok, nem profit orientáltak, nincs támogatójuk sem, kevés de annál aktívabb létszámmal működnek. legtöbb ilyen egyesület saját magát tartja fent.

2017. febr. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És esetleg nem tudsz egy ilyet ? :)
2017. febr. 18. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!