Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Saját testsúlyos edzés, jó ez...

Saját testsúlyos edzés, jó ez így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan egy éve edzek saját testsúllyal: Fekvőtámasz, Lábemelés, Guggolás, Húzódzkodás, Híd, Fekvőtámasz kézenállásban ezek közül mindegyiket külön napon csinálom (Persze nem csak 1 gyakorlatból áll egy edzés, kis izomcsoportra 2-3 gyakorlat 4x8-12 szériában, nagy izomcsoportra 3-4 gyakorlat szintén 4x8-12-es szériában csinálom)

Na már most, a napokban sokaktól azt hallottam, hogy egy hét alatt minden gyakorlatot legalább 2x kéne végigtolnom, erről mi a véleményetek? Lenne értelme 3 napra összesűríteni a gyakorlatokat pl.: Fekvő-Lábemelés, Húzódzkodás-Guggolás, Fekvő kézenállásban-Híd és ezt 2x végigcsinálni egy héten? Izomtömeg és erő növelés a célom, havonta 2 kiló fel is jön rám aminek kevés része zsír. Hozhatna valami radikális változást ez a módszer, vagy csak fölöslegesen lefárasztanám a testem?


Előre is köszönöm a segítséget!:)



2014. szept. 23. 09:01
 1/3 aikiboxer ***** válasza:

Ha rendesen megdolgozod az izmaidat, akkor egy izomcsoportból elég csak heti egy, de a saját testsúlyos edzésből szerintem is jobb a heti kettő.


Én 2 féle napot csinálok: húzódzkodás/fekvő/kézenállvanyomás; és híd/lábemelés/guggolás. És H-Cs illetve K-P a jó beosztás, akkor tud maximálisan pihenni az izom.

2014. szept. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából a karomon kívül minden más izmommal meg vagyok elégedve, egyedül a karomat tartom vékonynak, pedig ugyanúgy edzek rá mint bármi másra, sőt még keményebben is. Ezért is kezdett el foglalkoztatni a dolog hogy elég-e a heti 1 edzés mindenre.
2014. szept. 23. 17:15
 3/3 aikiboxer ***** válasza:
Az edzés mennyiségét szerintem erőállóképességi problémák esetén szokás növelni. Inkább az intenzitását kellene, például egykezes fekvőtámasszal stb. A kajád rendben van?
2014. szept. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!