Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Boksz vagy kyokushin karate?

Boksz vagy kyokushin karate?

Figyelt kérdés

2017. márc. 8. 13:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Magyarországon? Egyértelműen Box. :D Erre még én is azt mondom. Alapvetően jó stílus lenne a Kyokushin, ha jól lenne oktatva. De mivel sajnos nincs jól oktatva, így a Boxszal jobban jársz. Annyi, hogy a Box helyett inkább legyen Thai Box, vagy ha maradsz a Boxnál, akkor a későbbiekben egészítsd ki valami olyan stílussal, aminek minimum van védelme, meg esetleg megtanít rúgni. Például Taekwondoo jó mellé, de a Kyokushin is jó lenne már így, hogy mellette Boxolsz.
2017. márc. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Látom igazat szóltam. :D Amikor valaki az igazságot írja le ezen az oldalon, az mindig 0%-ban hasznos. ;) Az igazság fáj az embereknek. :) Úgyhogy nyugodtan menj csak Boxra. Magyarországon az jobb, mint a Kyokushin.
2017. márc. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De hogy érted azt.hogy egészítsem ki olyannal,aminek van védelme is?

A boksznak van a legjobb védelme.Pont ez az,ami miatt tetszik.Tysont az ellenfelei el sem tudták találni,kihajolt minden ütés elől.Más küzdősport nem tud ilyet

2017. márc. 8. 19:24
 4/12 anonim ***** válasza:
27%

"Tysont az ellenfelei el sem tudták találni,kihajolt minden ütés elől.Más küzdősport nem tud ilyet"


Jó lenne, ha a boxedzésre lejáró vagy majd a közeljövőben boxolni akaró emberkék többsége, nem Tysonnal dobálózna, mert SOHA A BÜDÖS K**VA ÉLETBE nem fogjátok elérni annak a színvonalnak az egytizedét sem, még 10 év boksz után sem. Neki volt egy egyedi zseniális stílusa, és pont.

A mai magyar mezei hobbysta boxoló gyerekeket hagyjuk már. Voltam már több klubban is ökölvívó edzésen. Tipikus gagyi edzés van sok helyen. Mint egy tesióra, több ugrókötelezéssel és annyi, hogy van boxzsák püfölés, a kesztyűzések is több helyen pipibunyó. Sok klub rá van állva nagyon a versenyzésre, ott meg arra oktatják a kölyköket, hogy hogyan tudjanak több pontot szerezni. Szó sincs k.o-os ütésekről. Pointfighting az egész. Hobbystáknak még nehezebb, sok helyen alig foglalkoznak velük. Sok év kell, hozzá hogy igazán megkeményedj!

Nem rossz az ökölvívás, nekem is kedvenc, de van jobb!


A kyokushint és más karatét is pedig felejtsd el. A magyar küzdősport/harcművészet oktatás legszánalmasabb és legalja az a karate. Mikor 10 barna övesből 8-at két csicska pofonnal le lehet verni, az semmi. Aztán ezek még versenyt is nyertek. Öcsém karatézik voltam megnézni a versenyét, országos bajnokság volt. Az a kumite, az SEMMI, EGY NULLA. Inkább léggitároztak volna a srácok, de most komolyan. Mikor a 4 danos fekete öves fa-szi nem tudja rúgáskor normálisan megtartani az egyensúlyát kata bemutatón, és még a lábát sem tudja kinyújtani, az azért gáz. Nem azt mondom, hogy csináljon 720 fokos ugró-forgó rúgást két tripla szaltó között, de basszus álljon már meg a lábán, ha már 30 éve karatéjozik.


Szerintem boksz mellé muay thai vagy valami földharc.

2017. márc. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A boksznak megmondom mi ellen van védelme: csak az ütések ellen és a derék fölötti magasságú rúgások ellen. Ennyi.


Testharc és földharc ellen abszolút védtelen, ahogyan a derék alatti magasságú rúgások ellen is. K1-ben szétrúgják a combjukat. MMA-ban pedig vagy szétrúgják a combjukat vagy leviszik a földre őket és lekopogtatják őket.

Az ökölvívás tanít meg a legjobban ütni, ez tény! De kb. ennyi is. Kitűnő kiegészítő stílus bármi mellé.

2017. márc. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha teheted mindkettő.
2017. márc. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Alapvetően jó stílus lenne a Kyokushin, ha jól lenne oktatva."


Részleteznéd, hogy mi az amit nem jól oktatnak?

Halkan megjegyzem, sok-sok éve űzöm, én tudom mi a magyar kyo betegsége, de kíváncsi vagyok, hogy egy kívülálló, hogy látja, hamár kritikát mer írni.

2017. márc. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
Boksz! A kyo az lóf/sz karikára vágva.
2017. márc. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
A kyokushin karate-vel van tapasztalatom. Egy darabig csináltam. A shotokan-nál jobb, keményebbek az edzések, de ha az a kérdés, hogy mi a hatékonyabb mivel tudod megvédeni magad, akkor az a válaszom, hogy a 2-ből egyik sem. Nyilván a semminél jobb a 2-ből inkább a karate,de ha tényleg meg akarsz tanulni valami hatékonyat, akkor inkább thai box vagy, ami nekem igencsak tetszett és hatékonynak tűnt az a Kraw Maga, ebben van minden amire szükséged lehet bár nyilvánvalóan nagyon sok múlik az edzőn is. Utóbbit összehasonlítva a karatéval ég és föld. Remélem hasznos volt a válaszom bár kicsit kiléptem a meghatározott keretekből. :-)
2017. márc. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ha ebből a kettőből választhatsz akkor inkább a box. Ha csak sportolni akarsz akkor mindegy mert ezek az edzések nem túl megerőltetőek. Viszont, ha meg akarod magad védeni, akarsz tudni verekedni, akkor mennj el Krav Magára.
2017. márc. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!