Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Két évig shotokan karatéztam....

Két évig shotokan karatéztam. Ha elkezdenék kyokushin karatézni, előről kéne kezdenem az egészet?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy a 0-ról kéne kezdenem,mintha egy teljesen új sportot kezdenék,vagy ez azért sokat számít,hogy karatéztam elötte 2 évet?Amúgy a kata meg a kihon egyáltalán nem érdekel,csak a küzdelem része

2016. jún. 28. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

Ha csak a küzdelmi része érdekel, akkor kapásból felejtsd el a karatét. 2 év karate semmit sem számít, de még 10 év karate sem. Ha mondjuk 15-20 évet karatéznál akkor egy átlagos embert jó eséllyel elvernél, de egy olyasvalakit aki 5-8 éve bokszol/thai boxol/savatézik/birkózik/judózik azt nem tudnád legyőzni, sőt ő verne el téged.


Ha ténylegesen csak a küzdelem érdekel, akkor normális küzdősportot válassz. Ökölvívással lenne célszerű kezdeni, de ha mindenképpen akarsz rúgni is, akkor savate, muay thai.

Egy boksz+thai box kombó az oda tud b***ni rendesen.

2016. jún. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen. De ha küzdeni akarsz, Menj boxolni. Ahhoz talán van ....
2016. jún. 29. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én kyokushinra járok. Ez az önvédelemről szól de vannak versenyek ahol harcolni kell de, 60-70%-ban az önvédelem a lényeg. De próbáld meg, kérdezd meg valamelyik edzőt ő biztos többet tud mondani. Ha pedig nem tetszik akkor próbálj meg valami küzdősportot (box stb.) Remélem tudtam segíteni :)
2016. jún. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!