Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen harcművészetet/küzdőspo...

Palilaci kérdése:

Milyen harcművészetet/küzdősportot ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés
182cm/97 kg vagyok. 2 évig testépítést csináltam hobbi szinten, most az utóbbi fél évben erőemelek és sajátsúllyal edzek. Szeretném kihasználni a termetemet és az erőmet. Lehetőleg ütéscentrikusabb lenne az ideális számomra, de ugye a fentiek miatt jó lenne ha tartalmazna test-test elleni elemeket is. Eddig a ju jitsuval szemezgettem, de azt mondják itt többen, hogy a kelemen ryu az elég gyenge és a környéken csak ez lenne (Nyíregyháza). Az sem utolsó szempont, hogy nem tudnék azonosulni ezekkel a tradícionális formákkal (gí viselése, japán szavak) meg nem is nagyon érdekel, küzdeni akarok megtanulni szóval nem kell a körítés.

2017. márc. 11. 14:12
 1/2 anonim ***** válasza:
66%
Küzdeni mindenhol megtanulhatsz, csak valahol gyér az edzés és többet kell otthon belefektetned. Amúgy Thai Box+Birkózás? Savate+Birkózás? Neked testharci stílus kéne inkább, de ha egyszer az állóharc érdekel, azon belül is az ütő-rúgó távolság, akkor mindenképpen Thai Box, Savate, Box, Kick Box, Hung-Gar (jól van oktatva és dulakodó stílus, egyik legjobb lenne neked), Choy Lay Fut (szintén jól van oktatva). Aztán most már te jössz: melyik tetszik neked ezek közül? Ezt neked kell tudni.
2017. márc. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ökölvívás.

Most hirtelen nem hiszem hogy menne neked rúgó stílus az alkatod miatt. De a boksz hozzáformál a küzdősportokhoz, meg azzal nem fogsz mellé mint 1. küzdősport. Majd később pedig építhetsz rá.

2017. márc. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!