Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik küzdősportot/harcművész...

Melyik küzdősportot/harcművészetet érdemes választanom?

Figyelt kérdés

Van boksz,birkózás,grappling és kyokushin karate.

A birkózáshoz lehet kicsit őreg vagyok.Az edzó szerint hobbiszinten csinálhatom,bár nem tudom,hogy akkor a 10 évesekkel kellene e edzenem vagy a saját korosztályommal,mert azok már nem kezdők.Bokszolni jártam egy ideig,tehetséges voltam benne,csak nem volt lehetőségem hosszútávon csinálni.Kb.fél évig csináltam.A boksz az jó lenne,viszont úgy látom,hogy a birkózás hatékonyabb.Legalábbis amit láttam videókat,ott a birkózó mindig megverte a bokszolót.Ha a birkózó megfogja,onnantól a bokszolónak vége.Ezért inkább ez felé hajlanék.Csak kicsit öreg vagyok a birkóhoz,ezért jött be a képbe a grappling.Csak nem tudom,hogy ez van e olyan jó,mint a birkózás.Ez inkább földharc,de ez is meg tudja fogni,földre tudja vinni az embert(Pl.egy bokszolót)?Nekem ez gyengébbnek tűnik.Vagy van még a kyo karate.Ez azért is lenne jó,mert ebben vannak még ilyen őnvédelmi elemek is.Régebben 2 évig shotokan karatéztam,de nem tetszett,mert sokat katáztumk,csak a levegót csapkodtuk,meg az egész mozgásformája nagyon kényelmetlen volt.Viszont a kyo talán más.Csak nem tudom,hogy van e olyan hatékony,mint a boksz.Meg én nem akarok firmagyakorlatozni.

Meg esetleg van még thai boksz,bjj,judo



2016. máj. 18. 13:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha már van egy kis karatés és ökölvívó alapod, akkor szerintem két edzésre járj. Ha gond az edzési díj, biztos meg tudod beszélni az edzőkkel, hogy csak a felét fizessed, mert másik edzésre is jársz.

Vagy az ökölvívás + birkót ajánlom.

Vagy a thai box + brazil jitsut.

Ha heti 3 edzésre menni, akkor heti kettő legyen a striker (box vagy thai box) és egy a grappler(birkó vagy bjj) edzés.


Grapplingra inkább akkor kezdj el járni ha már van egy kis tapasztalatod a testharcban. Ez olyan mint az mma, egy szabályrendszer. Versenyre készítenek föl, nem tudnak veled hatékonyan foglalkozni ha nem vagy tisztában az alapokkal.

1 év bjj vagy birkó arra pont tökéletes, hogy megtanuld jól helyezni a súlypontodat, megtanulj esni, illetve a földrevitelekből az egszerűbb technikákat megtanuld. Ha utána is érdekel a grappling akkor köszönj be 1 év múlva hozzájuk.

2016. máj. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
a grappling olyan mint a k1, csak testharcosoknak.
2016. máj. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha van Thai Box, akkor azt csináld! Amúgy utcán szerintem a Birkó nem hatékonyabb, mint a Box. A Box állóharci stílus, tehát egy testharci stílus nem igazán tud vele mit kezdeni. Én azt mondom, hogy Thai Box, mert az szuper. A Kyokushin pedig jobb, mint a Box, mivel rúgó távolságba lett tervezve és minden stílus, ami kicsit is tud rúgni, már szétszedi a Boxot, viszont az oktatása ezt nem mondja, tehát számtalan videót látni, ahol maga a Kyokushin harcos megy be ütés távolságba a Box ellen, ahol a Box eléggé élkategória, a Kyokushin pedig nulla. Szóval ennyit tudnak arról, hogy hol a helyük. Ha te viszont ezzel tisztában vagy, akkor bármelyik Boxolót szétszeded utcán, mert szétrúgod és ennyi volt. Persze nem könnyű az, de rúgni szerintem jól megtanítanak, tehát onnantól fogva már csak tőled függ!


De még mindig Thai Boxra menj! Az szuper. "Jobb", mint az összes itt felsorolt.

2016. máj. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát,utolsó nem tudom.

https://www.youtube.com/watch?v=vlUcw2a1-nk

https://www.youtube.com/watch?v=PfeRXquOpSo

https://www.youtube.com/watch?v=InJHbcb6pN8

A bokszolónak gyakorlatilag esélye sincs.Szerintem egy thai boxoló sem tudna sokkal többet csinálni egy birkózó ellen.Csak az a baj,hogy öreg vagyok a birkózáshoz,az én korosztályomban mindenki már évek óta csinálja.Szerintem az edző is inkább a versenyzőkkel foglalkozna.Az a kérdés,hogy a grappler is képes e arra,mint egy birkózó?A kyokushinnak talán lenne esélye egy birkózó ellen,szerintem az jó lehet közelharcban.Legalábbis azok közelharcot csinálnak.

Megmondom őszintén,a thai box és a bjj annyira nekem nem tetszik.Úgy látom,hogy a thai box inkább arra megy,hogy ki bírja tovább.

Egyszerre csak egy edzésre tudok járni.

Azért még várom a válaszokat,minden vélemény érdekel.

2016. máj. 19. 15:27
 5/12 anonim ***** válasza:

Ne hallgass sűritett levegőre, hülye gyerek az!

A karate egy rakás sz . .

2016. máj. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kérdező tessék, ez Nikolay Vlasenko profi ökölvívó. Döntsd el hogy hogy kerülsz utcán közel egy boxolohóz, hogy lebirkózd.

[link]

2016. máj. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
2016. máj. 22. 11:35
 8/12 anonim ***** válasza:
Melyik birkózóklubba mennél le?
2016. máj. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hosszú éveket kell ám ahhoz edzeni, és akkor is egy veled egyenrangú boxolót, nem egy profit fogsz lebirkózni!
2016. máj. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A Zalaegerszegi Birkózó Klubba
2016. máj. 22. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!