Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért érdemes szerintetek...

Miért érdemes szerintetek ötvözni a küzdősportokat a harcművészetekkel?

Figyelt kérdés
Igen tudom hogy a küzdősport letisztultabb forma , mentes sok felesleges sallangtól de technikailag miért lenne jobb a sport

2017. márc. 19. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Van értelme szerintem.

Több oldalú leszel, mindkettőből kiszeded a jót a rosszat meg eldobod.

2017. márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez jogos érvelés
2017. márc. 19. 15:30
 3/7 anonim ***** válasza:

A harcművészetek is letisztultak, nincs felesleges benne, csak kérek szépen mindenkit, hogy fogja már fel: a formagyakorlatok és a harci technikák mások! A Kung-fu stílusok formagyakorlataiban sok hagyományos kínai tánc elemek vannak, hogy miért? ÁLLÓKÉPESSÉGNEK és NEM harcnak! Harcban a harci technikák ugyanazok, de NEM úgy kivitelezve, ahogy a formagyakorlatokban.


Egyébként, hogy a fő kérdésre is válaszoljak: nem csak a küzdősportokat lehet keverni a harcművészetekkel, hanem küzdősportot küzdősporttal, harcművészetet harcművészettel. Hogy miért? Mert nincsen tökéletes stílus (mindjárt jön aikiboxer és mondja, hogy DE, a Box! Már most leszögezem előre, hogy NEM! Az sem tökéletes, csak jó!), valami mindig hiányzik. Például a Taekwondoo marhamód rúg, de nem annyira ügyes kézzel (mármint nem az eredeti koreai Taekwondoo, mert az tud kézharcolni rendesen), ezért jó mellé beépíteni például Boxot és hoppá, máris jobb harcos leszel, mert megtanulsz ütni a Box által, védekezni, rúgni, szemétkedni a Taekwondoo által. De mondjuk ugye hiányzik a testharc, beteszel ezek mellé még egy Birkózást, vagy Tai Chit és hoppá, szinte a harc minden területén megállod a helyed.


Ezért érdemes ötvözni a stílusokat, mivel amit az egyik nem tud, tudhat a másik. Fontos, hogy ettől nem lesz az egyik jobb a másiknál, csupán különböző helyzetekben erősebb az egyik, mint a másik, de maga a stílusok nem erősebbek, vagy gyengébbek egymáshoz képest.


Remélem érthető és világosabb már a dolog mindenki számára.

2017. márc. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Levegő te ne szólnál bele valamibe a mókusboxoddal
2017. márc. 19. 16:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Igaz hogy levegő kicsit elfogult és lenézi a boxot, de most elég jó dolgot írt!
2017. márc. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én sem mondom azt hogy rosszat de olyat adott közre ami mindenki számára világos vagyis hogy az állóharc stílusokat érdemes keverni a test/földharc stílusokkal mert ezáltal sokoldalúbb lesz az illető
2017. márc. 19. 16:43
 7/7 anonim ***** válasza:
34%

Nem, nem nézem le a Boxot, pont, hogy reálisan látom. Engem az zavar, hogy mindenki más hülye, csak az nem, aki Boxol, mert a Box az mekkora isten. Ettől mászok falra. Elfogultság nem belőlem árad, igaz, néha dühből tudok túlozni, de az, hogy minden Kung-fus, Karatés szar, hiába edz keményen, ettől mászok falra, ami persze szerintetek nem jogos. Például most a kérdező megtiltotta, hogy válaszoljak, (hiába írtam tényeket) csak azért, mert Wing Tsunt tanultam. Az például már senkit nem érdekel, hogy én harcoltam Thai Box, Box, Taekwondoo és Judo ellen és tökéletesen működött a Wing Tsun még a földön is, holott mindegyik másik stílus képviselője már 5-10 éve csinálja azt, amit, én meg csak effektív 2 évet Wing Tsunoztam. Ez senkit nem érdekel, senki nem veszi figyelembe, mert engem már az elején a földig döngöltetek fejben, mert azt mertem mondani, hogy a Kung-fu nem az, amit a filmekben látunk. És egyből mindenki Kung-fu szakértő lett hirtelen és fossa ki magából a téves dolgokat, amiket én kijavítok, mert én tudom az igazat. Manapság nagyon nehéz a Kung-furól tanulni, mert téves adatok vannak sok helyen.


Kérdező, amúgy ezek szerint nem értettél meg. Én nem azt mondtam, hogy állóharchoz logikus csatolni testharci stílust. Nem ez volt a lényeg. Remélem már érted, hogy miről beszélek, hogy miért vagyok kész idegileg, amiért nem ért meg senki...de akkor elmondom még egyszer. Először is! Töröljük ki a küzdősport és harcművészet megkülönböztetést, mert marhaság! Harci stílusok vannak és kész. A Box miért nem harcművészet? Nincs benne művészi? Nincs benne olyan dolog, ami miatt a képviselőjét tisztelni kéne? A művészet minden harci stílusban benne van, a művészetet formálja meg az ember, amiért azt az embert illik elismerni.


Amiről én beszéltem, annak az volt a lényege, hogy minden harci stílusban van valami hiány. Itt van pár példa:


Wing Tsun: rúgások, hosszútávú ütések, testharc, földharc


Taekwondoo: ütések, testharc, belharc, földharc


Box: védekezés, rúgások, belharc, testharc, fogásbontás, szabadulás...stb. ennyi elég.


Ha ebből a 3 példából indulunk ki, akkor ezeket nagyon jól lehet keverni. Ha mind a 3-at képviseled, akkor sokkal jobb harcos vagy, mintha csak 1-1-et, vagy valamelyik kettőt képviselnéd. Miért? Mert ami az egyikben nincs meg, az a másikban megvan. Ezért van értelme a harci stílusokat keverni! Azért mondtam hozzá neked pluszban 2 testharci stílust, mert ez a 3 stílus közül egyik sem jó testharcban, tehát ott még neked van egy gyengepontod, amit Birkózással, Judóval, Tai Chival például be tudsz foltozni és jobb harcos leszel.


Tiszta már?


És még egyszer: NEM, én NEM nézek le egyetlen egy stílust sem, még a Lúd Kung-fut is elismerem, meg bármit, mivel valaki edz alatta és tudja azt, amit tud. Én reálisan nézem a dolgokat és nem fanatikusan. Erre az a legnagyobb bizonyíték, hogy amíg mindenki azt mondja ezen az oldalon, hogy a Boxolók legyőzhetetlenek és elpusztíthatatlanok, a Box ver mindent, mert ilyen jó a mozgása és ilyen jól üt, addig én elmondom a Box hátrányait is, amin mindenki csak így futty, átsuhan, mint A6M a Yamato felett, mintha nem is lennének hibái a Boxnak. És engem nem is ez bosszant, hanem az, hogy valamiért ezen az oldalon egy Kung-fus vagy Karatés nincs emberszámba véve. Ők hiába gyakorolnak valamit 10.000x, semmi értelme, mert úgyse fogja tudni a Boxolót térden rúgni, mert azok annyira gyorsak, vagy úgyse fogja tudni a könyökét a Kung-fus a szája elé húzni, hogy eltörje a Boxoló kezét, nem fog menni, mert túl gyorsak. Hiába csinálja meg minden nap, hiába gyakorolja, valamiért ezen az oldalon úgy gondolja mindenki, hogy ők nem emberek és nem tanulnak semmit, nekik az agyuk tanulásképtelen.


Nem várom el, hogy ezt most bárki megértse, dehogyis! De ha valaki legalább egy bizonyítékot tudna velem közölni, hogy miért én vagyok a hülye, akkor azt megköszönném. Mert nagyon örülnék neki, hiszen akkor úgy néz ki, hogy feleslegesen olvastam 600 könyvet és 600 internetes oldalt, feleslegesen beszéltem különböző mesterekkel, illetve harcosokkal, mert ők senkik voltak, itt vannak a tuti emberek, akkor szívesen tanulok én, csak nem a személyeskedéssel kéne nyomatékosítani a mondandókat, hanem tényekkel.


Aki megérti, az megérti, aki nem, annak meg úgyis mindegy.

2017. márc. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!